1 runda:

Arex Gdynia - Progress Team 7:5 (5:4)
Arex: Do uzupełnienia
Progress: Marcin Garstka, Marcin Mikulski, Dawid Marynowski, Adrian Majchrzak-2

W meczu ligowym między tymi drużynami padł wynik 6:6. Nie mniej wyrównane było dzisiejsze spotkanie pucharowe. Po pierwszej połowie przewagę jednego gola miał Arex, co potwierdzało tylko że obie ekipy są na podobnym poziomie. W drugiej połowie przez większy czas gry mieliśmy tylko 1 gola, który był wyrównującym na korzyść Progress Team. Gdy po mało można było myśleć o dogrywce, drużyna Arexu strzeliła 2 bramki w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu wywalczyli awans do kolejnej rundy pucharu!
AWANS: Arex Gdynia

KP GRABÓWEK - SPS LIMONKA II 9:2 (6:1)
KP
- Piotr Borek-3, Paweł Reda-4, Ireneusz Hinz-1, Piotr Kołeczek-1
LIMONKA II - Sebastian Kawczak-1, Damian Walkowiak-1

Nie było niespodzianki w meczu przedstawiciela Ekstraklasy z zespołem III-ligowym. Grabówek od początku meczu kontrolował wydarzenia na boisku, choć trzeba przyznać, że Limonka miała bardzo udane pierwsze 5 minut. Zawodnicy tej drużyny trzy razy groźnie strzelali na bramkę Grabówka i tylko czujność Patryka Murawskiego uratowała ekstraklasową ekipę od straty gola. Z każdą minutą przewaga Grabówka jednak rosła i ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 'niebieskich'.
AWANS: KP GRABÓWEK

FC CHYLONIA - BĘKARTY 7:2
CHYLONIA
 - Krzysztof Idzi-4, Daniel Sikora-2, Ivan Nesteziuk-1
BĘKARTY - Krystian Hański, Michał Sobala
W drugim czwartkowym meczu Pucharu NL6 także nie było niespodzianki. Mimo ambitnej postawy II-ligowca to jednak Chylonia okazała się lepsza. Co warto podkreślić Chylonia stawiła się na meczu w licznym kadrowo składzie co na pewno warto podkreślić. Zasłużone zwycięstwo daje awans do kolejnej rundy!
AWANS: FC CHYLONIA

HG Solutions - Bracia 3:13 (2:6)
HG Solutions: Maciej Łyczywek, Bartek Kuhn, Aram
Bracia: Kamil Dziełyński-4, Sebastian Wilk-3, Tomasz Zieliński-2, Marcin Radtke-2, Tomasz Radtke, Łukasz Radtke
Zawodnik meczu: Kamil Dziełyński (Bracia)
Słabsza dyspozycja w lidze sprawiła że Bracia postanowili odbudować swoje morale w meczu pucharowym. Tak więc od pierwszego gwizdka sędziego w pełni zmotywowani ruszyli do ataku na swojego rywala.  Drużyna HG Solutions przez pierwsze minuty wychodziła obronną ręką z pressingu jaki zastosowali przeciwnicy, ale z minuty na minutę obrona stawała się coraz mniej szczelna. Po 15 minutach gry rozwiązał się worek z bramkami, dzięki czemu w lepszych humorach na przerwę schodziła ekipa Braci . Po zmianie stron przewaga była jeszcze bardziej widoczna , a Bracia dokładali kolejne bramki odbierając rywalom chęci do gry. Wysokie zwycięstwo sprawiło że przerwali serię ligowych porażek, a wygrana dała im awans do kolejnej rundy w pucharze NL6.
AWANS: BRACIA

Nevada Gdynia - Joga Bonito 3-5 (1-3)
Nevada: Allan Janocha-2, Daniel Kolenda
Joga: Marcin Radzewicz-2, Krzysztof Komorowski-2, Przemysław Kuss
Zawodnik meczu: Krzysztof Komorowski (Joga)
Mecze pucharowe to świetny sprawdzian i możliwość gry z rywalami z wyższych lig. Tak właśnie było tym razem kiedy to Nevada podejmowała weteranów ekstraklasy Jogę Bonito. W pierwszych minutach  lepiej zaprezentowali się zawodnicy prowadzeni przez Krzysztofa Duliasza , którzy szybko wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Niestety dla nich doświadczony rywal szybko otrząsnął się po stracie bramki, i jeszcze przed przerwą wypunktował rywala. W drugich 25 minutach Joga nadal częściej znajdowała drogę do bramki, ale ambitna postawa Nevady sprawiała że musieli walczyć do samego końca aby utrzymać prowadzenie. Ostatecznie Joga Bonito wygrywa 5:3 i daje dobrą lekcje Nevadzie która w przyszłym sezonie zagra na najwyższym szczeblu rozgrywek.
AWANS: JOGA BONITO

Rukola - SKM Gdynia 8:5 (1:3)
Rukola: Wojcich Kwiatek-2, Michał Sumionka-3, Kamil Wilkopeć-2, Łukasz Kowalski
SKM: Maciej Szlaga-3, Łukasz Rankiewicz-2
Zawodnik meczu: Michał Sumionka (Rukola)
SKM Gdynia która pewnie kroczy po awans do wyższej ligi w pucharze musiała uznać wyższość rywala. Pierwsze 25 minut w wykonaniu podopiecznych Roberta Dettlaffa było niemal idealne dzięki czemu zasłużenie prowadzili 3:1. Po zmianie stron mecz zdecydowanie się wyrównał ,a ostatnie 15 minut było prawdziwym festiwalem strzeleckim. Niestety dla zawodników SKM większość tych strzałów padało do ich bramki przez co stracili prowadzenie dosłownie w kilka minut. Po meczu pełnym emocji awans wywalczyła Rukola.
AWANS: RUKOLA

Awaria - Sporting Orłowo 4:8 (1:5)
Awaria: Ryczko-2, Sadowski, Hoeft
Sporting Orłowo: Bieszke-2, Gzela-2, Golc-3, Piernicki
Zawodnik meczu: Bieszke (Sporting)

Po kilku słabszych meczach w lidze przyszedł czas na zwycięstwo. Tym razem zwycięstwo które dało awans do kolejnej fazy pucharowej. Już w pierwszej połowie zawodnicy z Orłowa częściej utrzymywali się przy piłce ,a co za tym idzie mieli więcej akcji po których padały bramki. Po zmianie stron mecz się nieco wyrównał, ale wypracowana przewaga w pierwszej połowie okazała się nie do odrobienia dla zawodników Awarii.
AWANS: SPORTING ORŁOWO

Młody JR - Baza 5:6 (1:4)
Młody JR: Kamil Zaborowski, Maciej Kaszorek-4
Baza: Łukasz Bizewski, Jarosław Dąbrowski, Michał Wrzesiński-2, Mateusz Wajs-3
Zawodnik meczu: Mateusz Wajs (Baza)

Ciężko wywalczony awans zespołu Bazy. Pierwsza połowa zdecydowanie na ich korzyść, bowiem wygrana 3 bramkami. W drugiej obudził się Młody JR, który zaczął gonić wynik. Czasu jednak nie starczyło i do wyrównania zabrakło jednego trafienia.
AWANS: Baza

ZIP Gdynia - Babilon United 3:4 (1:0)
ZIP: Daniel Piesik, Łukasz Lewandowski-2
Babilon: Artur Domeradzki-2, Jakub Izdebski-2
Zawodnik meczu: Stefan (Babilon)

Emocje w starciu Ekstraklasowicza i I-ligowca! Do przerwy ZIP prowadził 1:0 i pachniało mała niespodzianką. Po zmianie stron 3 bramki strzelił Babilon i wydawało się że spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca meczu. Wtedy jednak do głosu doszedł ZIP i zdołał doprowadzić do remisu! Gdy wynik ten utrzymywał się niemal do końca spotkania a w powietrzu wisiało widmo remisu, fatalnie zapiąstkował bramkarz ZIPa który wbijając piłkę do własnej bramki wyrzucił siebie i kolegów za burdę pucharu NL6.
AWANS: FC Babilon United

Śledzie - JNT 8:7 (4:4)
Śledzie: Kamil Malinowski, Piotr Zabłotny-3, Michał Kajak-4
JNT: Jacek Tarnecki, Marcin Lewańczyk-3, nr.69-3
Zawodnik meczu: Tomasz Lewandowski (Śledzie)

Spotkanie pucharowe dwóch ekip będących w czołówce II ligi. Pierwsza połowa niezwykle wyrównana, a jedni i drudzy zafundowali przeciwnikom po 4 trafienia. Druga część gry niemal niczym nie różniła się od pierwszej. Śledzie podwoiły swój dorobek z przed przerwy. JNT było mniej skuteczne o 1 gola przez co ostatecznie na wiosnę w pucharze już nie zagra.
AWANS: Śledzie

Dellner Components - Classic 1:6 (1:3)
Dellner: Gracjan Hebbel
Classic: Michał Janiak, Michał Więcek, Jarek Gołdyn, Tomasz Czapliński-2, Wojtek Szreder-2
Zawodnik meczu: Michał Janiak (Classic)

Dellner przegrał z Classic'kiem dokładnie tyle, ile wczoraj Rol Ryż! Oczywiście Classic nie podszedł do dzisiejszego meczu na ,,spince'' którą prezentuję na codzień w lidze. Mimo to brawa za postawę chłopaków z Dellner'a, ponieważ bez ambicji to i od ,,stojącego'' 6-krotnego mistrza NL6 można by było dostać o wiele wyższy wynik.
AWANS: Classic Gdynia

FC Nankatsu - SPS Limonka 9:3 (6:0)
FC Nankatsu: Bartosz Plichta-3, Andrzej Szpyrko-2, Wojciech Sanowski-2, Marek Skowyrski,
Kacper Wantoła
SPS Limonka: Bartosz Grzeszczak, Grzegorz Lautenbach-2
Zawodnik meczu: Bartosz Plichta (FC Nankatsu)
AWANS: FC Nankatsu

Mocna końcówka sezonu w wykonaniu FC Nankatsu, najpierw zwycięstwa w lidze , a teraz pewna wygrana i awans do kolejnej fazy pucharu. Już od pierwszych minut widać było przewagę "fioletowych" na boisku. Więcej akcji a co za tym idzie więcej sytuacji strzeleckich które z zimną krwią wykorzystywali zawodnicy FC Nankatsu dzięki czemu po 25 minutach prowadzili 6:0. Po zmianie stron rozluźniona ekipa Nankatsu dała sobie wpakować trzy bramki, ale nawet to nie przeszkodziło aby odnieśli pewne zwycięstwo.