Orion Gdynia (1 miejsce) - FC Chylonia (6 miejsce) (8.11 środa - g.21.30) 6:4
Classic (2 miejsce) - Obłuże (5 miejsce) (9.11 czwartek - g.21.30) 8:2
Enerpol Gdynia (3 miejsce) - DT City (4 miejsce) (7.11 wtorek - g.21.30) 2:6

ENERPOL GDYNIA - DT CITY 2:6 (2:2)
ENERPOL: Dominik Klecha, Mateusz Kuzimski
DT CITY: Mateusz Standura - 2, Arkadiusz Proena, Paweł Rasmus - 2, Tomasz Gródek

Zawodnik meczu: Mateusz Standura (DT CITY)

W rundzie zasadniczej lepsza ekipą był Enerpol, zwyciężając 4:2. "Rewanż" zapowiadał się zatem interesująco, bo DT City ostatnio prezentuje bardzo dobra dyspozycję, a chęć rewanżu dodawał tylko animuszu zawodnikom grającym w ciemnoniebieskich koszulkach. To właśnie oni jaki pierwsi strzelili bramkę. W odpowiedzi Enerpol zdobył dwie. Na przerwę jednak zawodnicy schodzili przy stanie remisowym 2:2. Po zmianie stron, strzelała tylko jedna drużyna DT City, choć trzeba przyznać, że ich bramkarz miał pełne ręce roboty, bo zawodnicy Enerpola nie zamierzali składać broni.
Zwyciężąjąc 2:6. DT City zbliżyło się do miejsca na "pudle".

ORION - FC CHYLONIA 6:4 (1:0)
ORION: Przemek Iwański - 2, Szymon Budziński - 1, Mateusz Kozerkiewicz - 1, Jakub Giec - 2
żółta kartka: Mateusz Kozerkiewicz - 1
FC CHYLONIA: Krzysztof Idzi - 3, Dawid Szołomicki - 1
Zawodnik meczu: Krzysztof Idzi

W grupie mistrzowskiej naszej najwyższej ligi przyszło nam oglądać bardzo ciekawe spotkanie !
Orion, faworyt do zajęcia pierwszego miejsca podejmował FC Chylonie, chłopaków którzy walczą zawsze do samego końca i tak było właśnie dziś ! Pierwsza płowa bardzo wyrównana i tylko lepsza skuteczność zawodników Orionu powodowała że do przerwy wynik był na korzyść ekipy Jerzego Kania ! Po zmianie stron powiększyli przewagę którą później prawie stracili, a wszystko przez Krzysztofa Idzi który tego dnia był motorem napędowym swojej drużyny ! Dzięki jego trafieniom Orion do samego końca musiał być skupiony na grze obronnej aby na koniec cieszyć się z kompletu punktów.

CLASSIC - OBŁUŻE 8:2 (4:2)
CLASSIC: Marek Kwaśnik - 4, Krzysztof Rocławski, Marcin Rumian, Michał Skwiercz - 2
OBŁUŻE: Michał Janiak, Daniel Kolenda
Żółte kartki: Krzysztof Rocławski (CLASSIC)
Czerwone kartki: Michał Janiak (OBŁUŻE)

Aktualny wciąż jeszcze mistrz ligi NL6 nie składa broni w walce o jak najwyższe trofeum. Z meczu na mecz gromadzi niezbędne w tym celu cenne punkty. Spotkanie z Obłużem, z boku wyglądało na bardzo wyrównane. Ale jak spojrzymy na wynik, to widać różnicę dzielącą oba zespoły.

2 KOLEJKA: (14/15/16 listopada)

Orion Gdynia - Obłuże (15.11 środa - g.21.30) 4:0 (1:0)
Classic - DT City (14.11 wtorek - g.21.30) 4:3 (1:2)
Enerpol Gdynia - FC Chylonia (15.11 środa - g.20.30) 11:5 (6:2)

CLASSIC - DT CITY 4:3 (1:2)
CLASSIC: Michał Skwiercz - 2, Przemek Szymański,  Paweł Gniewkoski
DT CITY: Jakub Golc, Paweł Rasmus - 2
Żółte kartki: Mikołaj Ciecierski, Tomasz Gródek (obaj DT CITY)
Zawodnik meczu: Michał Skwiercz (CLASSIC)

To był mecz godny Ekstraklasy. Obie drużyny przystąpiły do meczu z wielką wolą zwycięstwa i nie zamierzały odstąpić od tego planu nawet na krok. Dlatego tez początek rywalizacji polegał na "badaniu" rywala. Na ile można się odsłonić, by zaatakować większą liczba graczy. Jako pierwsi ukłuli zawodnicy DT City, po chwili podwyższając prowadzenie. W pierwszej połowie Classic odpowiedział tylko jednym trafieniem. Stan meczu wyrównał się na początku drugiej odsłony. I od tego momentu zaczęły się emocje,  bo remis zadowalał tylko jedna ekipę... Oriona (w przypadku remisu, to ta drużyną już dziś mogła świętować zwycięstwo w lidze.). Najpierw na prowadzenie wyszło DT City. Miało też kilka okazji by wynik podwyższyć. Ale jak to często bywa, niewykorzystane okazje się mszczą. Classic strzela najpierw gola wyrównującego, a następnie zdaje ostateczny cios, pierwszy raz wychodząc na prowadzenie w tym meczu. To był mistrzowski finisz, bo takim własnie jednobramkowych zwycięstwem Classiku zakończyło się to spotkanie.

ENERPOL GDYNIA - FC CHYLONIA 11:5 (6:2)
ENERPOL: Damian Podkański - 4, Mateusz Kuzimski - 2, Cezary Gołubiński, Patryk Regulski, Dominik Klecha - 2
FC CHYLONIA: Dawid Szołomicki - 2, Karol Idzi, Krzysztof Idzi - 2
Zawodnik meczu: Damian Podkański (ENERPOL)

W poprzedniej kolejce FC Chylonia o mało co nie sprawiła niespodzianki, będą blisko remisu z Orionem, ale w meczu z Enerpolem już ta sztuka się nie udała. Może nie byli tłem, ale dość wyraźnie ustępowali pola zawodnikom w błękitnych koszulkach. Dla Enerpolu to było szalenie ważne spotkanie, w kontekście walki o podium. Porażka minimalizowała by ich szanse, a tak mają tyle samo punktów co DT City i 3 mniej niż Classic z którym Enerpol zmierzy się we wtorek 21.11.

ORION GDYNIA - OBŁUŻE 4:0 (1:0)
ORION GDYNIA: Ivan Nesteriuk - 2, Przemek Iwoński, Marcin Dampc
Żółte kartki: Daniel Kolenda 2x
Czerwone Kartki: Daniel Kolenda (za 2 żółte)
Zawodnik meczu: Ivan Nesteriuk (ORION)

To było dziwne spotkanie. Zaraz na początku Orion wyszedł na jednobramkowe prowadzenie i taki stan rzeczy utrzymywał się przez 3/4 meczu. W tym czasie zawodnicy obu drużyn jakby umówili się, że będą marnować nawet bardzo dogodne sytuacje do zdobycia gola. Ale dzięki temu pojedynek miał swoja dramaturgię. Mimo, iż Orion kontrolował przebieg gry, wiadomo że 1 gol przewagi na boiskach sześcioosobowych to żadna przewaga. Orion jednak przetrwał kryzys i w końcówce zaaplikował przeciwnikowi 3 gole. Obłuże przez pewien czas musiało grać w osłabieniu, gdyż z racji otrzymania dwóch żółtych kartek, a w konsekwencji czerwonej, Daniel Kolenda opuścił plac gry.
Orion wygrał chyba minimalnym nakładem sił, ale jak w rozmowie z Organizatorem zapewniał kierownik drużyny Jerzy Kania, w każdym meczu do końca rozgrywek jego podopieczni będą walczyć o pełną pulę. "Chcemy zakończyć rozgrywki z kompletem zwycięstw, taki mamy cel. Nie odpuścimy żadnemu rywalowi, nawet gdy przyjdzie nam grać już o przysłowiową pietruszkę". To jest jasny sygnał dla innych ekip, że walka o mistrzostwo i kolejne miejsca na podium będą toczyć się w duchu fair play.

3 KOLEJKA: (21/22/23 listopada)

Orion Gdynia - DT City (22.11 środa - g.21.30) 7:8 (2:5)
Classic - Enerpol Gdynia (21.11 wtorek - g.21.30) 12:6 (5:4)
Obłuże - FC Chylonia (23.11 czwartek - g.21.30) 6:10 (4:4)

CLASSIC - ENERPOL GDYNIA 12:6 (5:4)
CLASSIC:  Marek Kwśnik - 4, Jarosław Gołdyn, Przemek Szymański - 4, Michał Skwiercz - 2, Wojtek Szreder
ENERPOL: Cezary Gołubiński - 2, mateusz Kuzimski 4

To miał być hit. Miał być... ale nie był. Głownie za sprawą zawodników Enerpola, którzy przystąpili do meczu jakby "bez prądu". Nie było widać w ich poczynaniach chęci wygranej. Ni było zadziorności, nie było piłkarskiego pazura. Inaczej spotkanie potraktował Classic. Od pierwszej minuty rzucili się na przeciwnika. Grali w dużą dozą pewności siebie. Po prostu wyszli na boisko by wygrać.
O ile jeszcze w ciągu pierwszych 25 minut Enerpol jeszcze dotrzymywał kroku rywalowi, to po zmianie stron przewaga Classiku było już bardzo wyraźna.
Ale dzięki temu, walka o mistrzostwo ligi wciąż trwa, bo prowadzący Orion wciąż musi wygrywać, by utrzymać przewagę.

ORION GDYNIA - DT CITY 7:8 (2:5)
ORION: Przemek Iwański, Krzysztof Klukowski - 2, Mateusz Kozerkiewicz - 2, Marcin Dampc - 2
DT CITY: Rento, Paweł Rasmus, Arkadiusz Proena - 4, Mateusz Standura -2
Żólte kartki: Tomasz Gródek (DT CITY)
Zawodnik meczu: Arkadiusz Proena (DT CITY)

Ten pojedynek mógł zakończyć rywalizację o mistrzostwo NL6. Ale nie zakończył, bo DT CITY potraktowało mecz bardzo serio (w odróżnieniu od Enerpola w starciu z Classikiem) i od pierwszych minut zawodnicy w granatowych strojach ostro przycisnęli rywala, szybko aplikując Orionowi 2 gole. Orion jakby oszołomiony postawą przeciwnika, długo nie potrafił się ocknąć. Grał niemrawo, gubił krycie, walczył bez przekonania w końcowy sukces. A DT City robiło swoje. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik brzmiał 2:7 na korzyść "granatowych". W tym momencie Orion wycofuje bramkarza. Ten manewr spowodował, ze strzelili 2 gole, ale DT City odpowiedziało jednym trafieniem, jakby oznajmiając "nie z nami te numery". Od stanu 4:8 gole zdobywali już tylko zawodnicy w szarych koszulkach. Gdyby Orion w końcówce zachował trochę więcej zimnej krwi, mógł doprowadzić do remisu. Ale stało się inaczej i niespodzianka (bo z pewnością nie sensacja) stała się faktem.

Obłuże - FC Chylonia 6:10 ( 4:4 )
Obłuże : Adam Czaus - 1, Michał Frankowski - 1, Karol Szumotalski - 4
FC Chylonia : Dawid Szołomicki - 2, Karol Szymczak - 3, Krzysztof Idzi - 2, Mateusz Serafin - 3
Zawodnik meczu : Mateusz Serafin (FC Chylonia)

Obłuże, gdy tylko zaczęło w drugiej połowie tracić dystans 'odpuściło', co wykorzystała Chylonia w końcówce meczu powiększając przewagę. Wcześniej bowiem mecz układał się pod 'remis'. Tak naprawdę zdecydował początek drugiej połowy. Piękne bramki Krzysztofa Idzi i Mateusza Serafina zdecydowały, że Chylonia wypracowała sobie odpowiednią przewagę. Obłuże tego dnia popełniało zbyt wiele indywidualnych błędów w defensywie i nawet składne akcje w ataku nie mogły odmienić już losów spotkania.

4 KOLEJKA: (28/29/30 listopada)

Orion Gdynia - Enerpol Gdynia (28.11 wtorek - g.20.30) 9:7 ( 6:2 )
Classic - FC Chylonia (28.11 wtorek - g.21.30) 9:2 ( 4:0 )
DT City - Obłuże (30.11 czwartek - g.21.30) 6:13 (4:3)

Orion Gdynia - Enerpol Gdynia 9:7 ( 6:2 )
Orion : Przemek Iwański - 2, Szymon Budziński, Piotr Lisowski - 2, Krzysztof Klukowski,                             Mateusz Kozerkiewicz - 2, Marcin Dampc
Enerpol : Dominik Klecha, Adrian Kochanek, Damian Podkański, Damian Cisiecki, (stzrelec do uzupełnienia ) -3
Zawodnik meczu : Piotr Lisowski (Orion)

Jak przystało na drużynę walczącą o mistrzostwo Orion w pełni zmotywowany wyszedł na to spotkanie. Od pierwszych minut widać było że ekipa Jerzego Kani szybko chce pokazać kto zasługuje na ostateczny triumf w ekstraklasie. Po pierwszym gwizdku sędziego ruszyli do ataku, stwarzając groźne sytuacje zaledwie po kilku akcjach znaleźli drogę do bramki rywali. Jeszcze w pierwszej połowie widoczną przewagę przypieczętowali kolejnymi trafieniami. Enerpol starając bronić się przed naporem przeciwnika dwukrotnie skutecznie kontrował. Po zmianie stron mecz znacznie się wyrównał , Piotr Lisowski wraz z kolegami zostawili za dużo miejsca przeciwnikom przez co narazili się na stratę kolejnych bramek i nerwową końcówkę.  Enerpol poczuł że może jeszcze odmienić losy spotkania odważnie atakując razem z bramkarzem.
Ostatecznie Orion nie dał się zaskoczyć i wygrywając 9:7 zdobył 3 punkty na wagę mistrzostwa ekstraklasy !

Classic - FC Chylonia 9:2 ( 4:0 )
Classic : Marek Kwaśnik - 2, Paweł Gniewkoski, Przemek Szymański, Michał Skwiercz - 4, Michał Więcek
FC Chylonia : Karol Idzi, Mateusz Serafin
Zawodnik meczu : Michał Skwiercz (Classic)

Nie zważając na to jaki wynik meczu był w spotkaniu Orion vs Enerpol, ekipa Macieja Drabiera była zdeterminowana by zwyciężyć ! Już w pierwszej połowie nie dali szans swojemu rywalowi pakując cztery gole, a dobra gra w obronie skutecznie radziła sobie z atakami chłopaków z Chyloni. Po zmianie stron mecz się ożywił ale nadal widoczna była przewaga Classicu o czym świadczy wynik końcowy. Można tylko myśleć co by się działo w ostatnim spotkaniu gdyby Orion dzisiaj zgubił punkty... Jednego jesteśmy pewni pomimo tego iż znamy już mistrza ostatni mecz pomiędzy Orionem a Classiciem na pewno będzie pełen piłkarskich emocji !

DT City - Obłuże 6:13 (4:3)
DT City : Mateusz Kozieniec - 4, Paweł Rypel
Obłuże : Rafał Piotrowski - 6, Adam Stempka - 2, Michał Frankowski - 2, Dawid Choiński - 2, Adam Czaus
Zawodnik meczu : Rafał Piotrowski (Obłuże)

Osłabiony kadrowo DT City długo stawiał czoła Obłużu. Nawet do przerwy prowadził 4:3. Jednak fizycznie ekipa Ireneusza Ciecierskiego nie była wstanie tak grać przez pełne 50 minut. Po zmianie stron Obłuże wzięło się na poważnie do pracy i rozbiła rywala. Rafał Piotrowski zamienił pozycję bramkarza na gracza z pola i ostatecznie zakończył mecz z sześcioma golami na koncie. Łącznie jego drużyna zdołała 13 razy wbić piłkę do bramki rywali odnosząc efektowne zwycięstwo.

5 KOLEJKA: (6 grudnia)

Orion Gdynia - Classic (g.21.30)  5:10 (2:3)
Enerpol Gdynia - Obłuże (g.20.30)  0:3 wo
DT City - FC Chylonia (g.19.30)  5:18 (3:7)

DT CITY - FC CHYLONIA 5:18 (3:7)
DT CITY: Mateusz Kozieniec - 3, Mateusz Standura, Paweł Rypel
FC CHYLONIA: Krzysztof Idzi - 9, Dawid Szołomacki, Jan Świątek, Karol Idzi, Robert Chałaszczyk, Mateusz Serafin - 4, Gol samobójczy

To spotkanie nie miało już wielkiego wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia w grupie mistrzowskiej ekstraklasy. Drużyna DT City przystąpiła do meczu w sześcioosobowym składzie i nie była w stanie dotrzymać kroku liczniejszej kadrze FC Chyloni, która ostatecznie wygrała bardzo wysoko. 9 bramek zdobył w tym spotkaniu Krzysztof Idzi.

ENERPOL GDYNIA – OBŁUŻE 0:3 wo

ORION GDYNIA - CLASSIC 5:10 (2:3)
ORION: Marcin Dampc - 2, Szymon Budziński - 2, Przemek Iwoński
CLASSIC: Krzysztof Łagowski, Marek Kwaśnik - 3, Paweł Gniewkoski - 2, Daniel Klebba, Przemek Szymański - 2, Michał Skwiercz

Zawodnik meczu: Marek Kwaśnik (CLASSIC)

Bardzo prestiżowy mecz dla obu ekip. Classic to ustępujący mistrz, Orion to drużyna, która po zakończeniu meczu uzyskała status MISTRZA NL6 jesieni 2017 (oczywiście Orion mistrza zapewnił sobie już szybciej).
Na boisku było widać, że Classic chciał pokazać nowemu mistrzowi, że na wiosnę wala rozgorzeje na nowo. To zawodnicy w białych koszulkach wykazywali więcej chęci do gry, większe zaangażowanie i chęć do zdobywania bramek. Orion rozluźniony, do pewnego momentu dotrzymywał kroku rywalowi, ale w końcówce kompletnie oddali pole Classikowi, który wygrał ostatecznie równica pięciu bramek.

Gratulacje dla Oriona! Gratulacje też dla Classiku za zajęcie 2. miejsca!