KP Grabówek - DT City 6:5 (2:5)

Grabówek: Ireneusz Hintz, samobój, Łukasz Krzemiński-2, Krzysztof Klukowski-2
DT: Tomasz Gródek, Mateusz Standura, Jakub Wróblewski, Mateusz Polechoński-2
Zawodnik meczu: Łukasz Krzemiński (Grabówek)

Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść młodzieży z DT. Byli aktywniejsi, a przede wszystkim swoje okazje potrafili przekuć w bramki. Grabówek potrafił odpowiedzieć, ale zaledwie 2 trafieniami, przez co do przerwy przegrywał 2:5. Po gwizdku kończącym przerwę, w drużynę Grabówka wstąpiły nowe siły, a kolejny raz w tym sezonie, zespół pociągnął Łukasz Krzemiński. To przede wszystkim dzięki jego grze ,,niebiescy'' bardzo szybko ze stanu 2:5, wyszli na 5:5. Później większość drugiej części spotkania była niezwykle zacięta i bezbramkowa, przez co zapowiadało się na remis. Grabówek przeprowadził jeszcze akcję ostatniej szansy, którą zakończył zwycięskim golem, dającym im przy okazji utrzymanie w lidze!

KP Grabówek: Sławomir Hermanowski, Łukasz Krzemiński, Paweł Reda
Zawodnik meczu: Patryk Murawski (KP Grabówek)
Niezwykle emocjonujące starcie otwierające walkę w grupie spadkowej. Kierujący ekipą JR Janusz Rodziewicz zmobilizował na to spotkanie bardzo mocny skład, który miał dać niezwykle ważne punkty w kontekście walki o przynajmniej miejsce w strefie barażowej.
Zespół z Pogórza zmotywowany, walczący ambitnie przejął inicjatywę i za sprawą Przemysława Wiszniewskiego i Patryka Wychnowskiego objął dwubramkowe prowadzenie. Szczególnie ten drugi we wtorkowy wieczór rozgrywał bardzo dobre spotkanie. Uderzał często na bramkę przeciwnika i świetnie utrzymywał się przy piłce.
Grabówek natomiast mimo dobrych fragmentów nie mógł wstrzelić się w bramkę Paczkowskiego. Sytuacja zmieniła się po zmianie stron. W odstępie 10 minut z prowadzenia JR nie zostało już nic, a Grabówek zdołał nawet wyjść na prowadzenie. Spryt w polu karnym Pawła Redy, dobrze rozegrany rzut wolny i piękny gol Sławomira Hermanowskiego pozwoliły 'niebieskim' wyjść na prowadzenie.
JR jednak nie zamierzał odpuszczać i z każdą minutą naciskał co raz mocniej. Cóż z tego skoro w drugiej połowie na wyżyny umiejętności wzniósł się Patryk Murawski. Golkiper Grabówka bronił efektownie i zasłużenie przyjmował po meczu gratulacje od kolegów.

INSTALSERWIS EMERYCI - DT City 4:5 (4:1)
INSTALSERWIS: Łukasz Krześniak-2, Artur Radziak, Daniel Langowski
DT City: Damian Przychocki, Mateusz Mościcki, Rafał Winnik, Paweł Rypel, Mohamed Doumbouya "Rinto"
Zawodnik meczu: Mohamed Doumbouya "Rinto" (DT City)
Początek spotkania należał zdecydowanie do Marka Liszewskiego i jego kolegów którzy często atakowali bramkę rywala. Do przerwy solidne prowadzenie 4:1 i wydawać się mogło że nikt nie jest w stanie odebrać im pewnej wygranej. Po zmianie stron losy spotkania zupełnie się odwróciły i to podopieczni Ireneusza Ciecierskiego szturmowali bramkę przeciwnika robiąc to skuteczniej niż w pierwszej części. W ostatniej akcji meczu przy stanie 4:4 "Rinto" zachował zimną krew w polu karnym i wpakował zwycięską bramkę.

pauza (miejsce 12) - Enerpol Gdynia (miejsce 7)

2 KOLEJKA:
(24 maja - czwartek)

JR Pogórze - Instalserwis Emeryci 5:2 (2:1)

JR: Bartek Kułtys, Tomek Milata-2, Patryk Wychnowski-2
Emeryci: Adrian Król, Łukasz Krześniak
Zawodnik meczu: Patryk Wychnowski (JR)

Emeryci coraz bliżej spadku! Instalserwis musiał wygrać z JR, bowiem tylko ta drużyna była jeszcze w ich zasięgu punktowym. Po pierwszej połowie na 3 punkty mogli liczyć jedni i drudzy, ponieważ drużyna Janusza Rodziewicza prowadziła ledwie 1 bramką. Po zmianie połów coraz lepiej zaczęło prezentować się Pogórze, dowodem czego było prowadzenie 2 golami na kilka minut przed końcem spotkania. Po ilości okazji, zwycięstwo powinni zapewnić sobie zdecydowanie wcześniej, ale zaledwie minute przed końcem trafili na 5:2.. Bramka ta przypieczętowała nie tylko wygraną, ale i oddaliła widmu relegacji, o czym zresztą po meczu śpiewali zawodnicy żółto-czarnych: ,,Nigdy nie spadnie, nasz JR nigdy nie spadnie!''

KP Grabówek - Enerpol Gdynia 6:5 (2:2)

Grabówek: Tomasz Adamski, Paweł Reda, ?, Łukasz Krzemiński-3
Enerpol: Patryk Tomczak, Wojciech Gapiński, Kamil Wośk, Michał Siwak-2
Żółte kartki: Michał Janiak (2), Kamil Wośk (obaj Enerpol)

Enerpol przystępował do meczu kolejny raz bez nominalnego bramkarza, ale Piotr Ciulkiewicz momentami wyglądał jakby urodził się z rękawicami na rękach! Jego koledzy dodatkowo jako pierwsi objęli prowadzenie. Niestety dla nich, Grabówek po dwóch świetnych akcjach wyszedł na prowadzenie, które nie zdołał dowieść do końca połówki. Po zmianie stron tym razem Grabówek strzelił jako pierwszy, a rywale po chwili wyrównali, gdzie po kilku minutach sytuacja się powtórzyła. Wtedy sprawy w swoje ręce, wziął Łukasz Krzemiński, który raz strzelając i raz asystując wyprowadził ,,niebieskich'' na 2-bramkowe prowadzenie. W końcówce Enerpol strzelił jeszcze bramkę kontaktową, ale na więcej zabrakło czasu.

pauza (miejsce 12) - DT City (miejsce 9)

3 KOLEJKA:
(29 maja - wtorek)

g.20.00: KP Grabówek - Instalserwis Emeryci

DT City - Enerpol Gdynia 6:6 (1:2)

DT: Paweł Rypel, Jakub Wróblewski, Damian Przychodzki-2, Rafał Winnik-2
Enerpol: Michał Janiak, Karol Szumotalski, Kamil Wośk-2, Wojtek Gapiński-2
Zawodnik meczu: Wojtek Gapiński (Enerpol)

Mecz rozegrany w przyjaznej atmosferze oraz wspólnym szacunku i bez fauli! Na dodatek spotkanie było od początku bardzo wyrównane, a prawdziwą ozdobą spotkania, była pierwsza bramka - autorstwa Damian Przychodzkiego, a piłka po jego strzale odbiła się od spojenia, po czym wylądowała w siatce. Enerpol jednak wyszedł na prowadzenie, które dowiózł do przerwy. Po niej, widowisko ani trochę nie utraciło na jakości, a obie ekipy kilkukrotnie wymieniały się prowadzeniem. Końcowym wynikiem był jednak remis, który adekwatnie oddał to, co działo się na placu gry.

pauza: JR Pogórze

4 KOLEJKA:
(7 czerwca - czwartek)

JR Pogórze - DT City 7:6 (3:4)
JR Pogórze: Patryk Wychnowski-2, Krzysztof Kijanka, Michał Berbeć, Przemysław Wiszniewski,
M.Kosicki-2
DT City: Tomasz Gródek-2, Paweł Rypel-2, Damian Przychocki, Mikołaj Ciecierski
Żółte kartki: Mikołaj Ciecierski, Paweł Rypel (DT City) Łukasz Dąbrowski, Przemysław Wiszniewski (JR)
Zawodnik meczu: Patryk Wychnowski (JR Pogórze)

Lepsze wejście w mecz zaliczyła ekipa prowadzona przez Ireneusza Ciecierskiego, a to sprawiło że na przerwę schodzili ze skromnym, ale zasłużonym prowadzeniem. Po zmianie stron mecz się wyrównał ,a obie ekipy walczyły o każdy centymetr boiska. W ostatniej minucie meczu przy wyniku 6:6 sędzia podyktował rzut wolny blisko pola karnego DT City. Dzięki sprytnemu rozegraniu stałego fragmentu, który zamienili na bramkę  zawodnicy JR Pogórze rzutem na taśmę wygrali ten zacięty pojedynek.
Przedstawiciele DT City długo nie mogli pogodzić się z takim obrotem wydarzeń, a emocje nie opadły nawet po końcowym gwizdku sędziego. Zwycięstwo JR Pogórze sprawia, że zespół ten i tak oczywiście czeka mecz barażowy o utrzymanie w Ekstraklasie, natomiast porażka DT komplikuje tej ekipie sytuacje w ligowej tabeli. DT będzie musiało w ostatnim meczu sezonu pokonać KP Grabówek, aby uniknąć baraży o utrzymanie. Jeśli mecz zakończy się remisem, to DT będzie musiało liczyć na porażkę Grabówka z Instalserwisem. Uniknąć baraży może także Enerpol, wystarczy, że w ostatniej kolejce pokona JR Pogórze!

Instalserwis Emeryci - Enerpol Gdynia 4:6 (1:2)
Instalserwis: Kamil Stawiarski-2, Adrian Król, Daniel Langowski
Enerpol Gdynia: Patryk Tomczak-4, Mateusz Kuzminski-2
Zawodnik meczu: Patryk Tomczak (Enerpol)

Mecz gol za gol, toczony w duchu fair play, pokazujący, że nawet zespół już teoretycznie pogodzony ze spadkiem do niższej ligi może pokazać się z dobrej strony i przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. Enerpol miał jednak w składzie m.in. Mateusza Kuzimskiego i Patryka Tomczaka. Indywidualności zdecydowały bowiem o tym, że Enerpol to spotkanie wygrał i teraz jest w bardzo dobrej sytuacji przed ostatnią kolejką. Aby unikną gry w barażu o utrzymanie wystarczy, że pokona JR Pogórze! Decydujące rozstrzygnięcia w przyszły czwartek.

pauza: KP Grabówek

5 KOLEJKA:
(14 czerwca - czwartek)

Grabówek: Ireneusz Hintz, samobój, Łukasz Krzemiński-2, Krzysztof Klukowski-2
DT: Tomasz Gródek, Mateusz Standura, Jakub Wróblewski, Mateusz Polechoński-2
Zawodnik meczu: Łukasz Krzemiński (Grabówek)

Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść młodzieży z DT. Byli aktywniejsi, a przede wszystkim swoje okazje potrafili przekuć w bramki. Grabówek potrafił odpowiedzieć, ale zaledwie 2 trafieniami, przez co do przerwy przegrywał 2:5. Po gwizdku kończącym przerwę, w drużynę Grabówka wstąpiły nowe siły, a kolejny raz w tym sezonie, zespół pociągnął Łukasz Krzemiński. To przede wszystkim dzięki jego grze ,,niebiescy'' bardzo szybko ze stanu 2:5, wyszli na 5:5. Później większość drugiej części spotkania była niezwykle zacięta i bezbramkowa, przez co zapowiadało się na remis. Grabówek przeprowadził jeszcze akcję ostatniej szansy, którą zakończył zwycięskim golem, dającym im przy okazji utrzymanie w lidze!

JR Pogórze - Enerpol Gdynia 6:8 (3:5)

JR: Łukasz Dąbrowski, Patryk Wychnowski, Michał Berbeć-2, Bartek Kultys-2
Enerpol: Karol Szumotalski, Mateusz Kuzimski, Kamil Wośk-2, Piotr Ciulkiewicz-4
Żółte kartki: Michał Janiak (Enerpol)
Zawodnik meczu: Piotr Ciulkiewicz (Enerpol)

Zważając na to że jedni i drudzy na dobrą sprawę grają już o ,,pietruszkę'' mecz był bardzo otwarty. Mimo to, u jednych i drugich było widać wole zwycięstwa, przez co zobaczyliśmy kilka na prawdę ładnych bramek w spotkaniu. W pierwszej połowie zobaczyliśmy piłkę w siatce 8 razy, z czego ,,błękitni'' zrobili to 5-krotnie, a więc to drużyna Janusza Rodziewicza musiała gonić wynik. Enerpol jednak konsekwentnie bronił przewagi z przed przerwy, w czym dużą zasługę miał strzelec 4 bramek w spotkaniu - Piotrek Ciulkiewicz.

pauza: Instalserwis Emeryci