Jest dobrze, ale uwagi też były. Wasze odpowiedzi na nasze...

• autor: Ł.Krzemiński, 2014-07-22 12:53
Jest dobrze, ale uwagi też były. Wasze odpowiedzi na nasze pytania

Po zakończeniu sezonu WIOSNA 2014 zadaliśmy Wam drogą e-mailową kilka pytań dotyczących rozgrywek Nadmorskiej Ligi 6. Kilku przedstawicieli drużyn zgodziło się, że można mecze rozgrywać już o godzinie 18.30, a jak to często bywa sporo komentarzy wywoływała praca arbitrów, którzy od razu zaznaczamy, byli bardzo chwaleni za swoją postawę.
W rozwinięciu podsumowanie Waszych odpowiedzi, w których szczególnie skupiliśmy się na tym co w Nadmorskiej Lidze 6 można jeszcze poprawić.

Sezon WIOSNA 2014 pokazał, że udało się już kilka ważnych kwestii opanować .

- Poprawiła się sytuacja z meczami przełożonymi – napisał przedstawiciel PROMOTION-PL.OCM.

Takie opinie Nas cieszą i pokazują, że słuszny był nakaz, aby mecze przełożone były rozgrywane w terminie dwóch tygodni od pierwotnej daty spotkania. Nie przeszkadzał nawet termin weekendowy. Taka sama zasada będzie więc obowiązywać również w sezonie JESIEŃ 2014.
Przedstawiciele zespołu Babilon United zwrócili jednak uwagę na mecze przełożone ze względu na spotkania m.in. Arki Gdynia.

- Według nas czasem zbyt pochopnie mecze są przekładane np. ze względu na mecz Arki, o którym wiadomo pół roku wcześniej. Jeśli jest taka potrzeba to mecze NL6 nie powinny być planowane w tych datach i godzinach – zaznaczają w komentarzu przedstawiciele I-ligowca.

Tę kwestię również weźmiemy pod uwagę podczas planowania terminarza na nowy sezon.
Ważną kwestią poruszaną w Waszych wypowiedziach były również żółte i czerwone kartki. Na tę sprawę w szczególności uwagę zwrócili w Babilonie.

- Proponuje tez zrobić na stronie informacje o kartkach i o konkretnej informacji kto kiedy i ile nie może grać za kartki żółte i czerwone. Żeby nie było sytuacji jak np. z zawodnikiem Karolem Idzi – pisze Marek Cecot.

Ta sprawa również zostanie rozwiązana. Na naszej stronie internetowej od nowego sezonu będzie dokładnie rozpisane ile dany zawodnik ma żółtych kartek, a także kto aktualnie jest zmuszony pauzować.
Jesienią będziemy zdecydowanie bardziej kontrolować, czy jeden zawodnik nie występuje w dwóch drużynach! Ten problem poruszyli przedstawiciele zespołu PROMOTION-PL.COM.

- Problem jaki dostrzegliśmy w tym sezonie to granie tych samych zawodników w różnych drużynach podejrzewam, że pod innym nazwiskiem napisali w e-mailu.

Możemy obiecać, że ta kwestia zostanie rozwiązana. Problem z piłkami zauważył przedstawiciel JBG Gdynia.

- Przede wszystkim trzeba zmienić piłkę i grać porządnymi futbolowkami. Myślę że kupno 2 oryginalnych mecz owych piłek brazucci które przynosi na mecz i odnosi po meczu sędzia czyli nie zginą nie jest na tak dobra ligę jaka jesteśmy zbyt dużym wydatkiem – pisze Damian Pobłocki.

Postaramy się, aby i ta kwestia już na pierwsze mecze została rozwiązana. W pozostałych Waszych komentarzach dominowały takie opinie jak przedstawiciela LenMar.

- My jako drużyna nie mamy żadnych zastrzeżeń do rozgrywek,umiemy dogadać się z organizatorami jak i przeciwnikami danego zespołu.Dla nas wszystko funkcjonuje w najlepszym porządku – piszą w odpowiedzi na e-maila.

Nas jako Organizatorów takie słowa cieszą. Krytyczne uwagi bierzemy pod uwagę i będziemy ligę tak poprawiać, aby grało Wam się w niej jeszcze przyjemniej.
Trzeba również podkreślić to, że bardzo pozytywnie oceniliście sędziowanie. Dla nas to też znak, że dobrana ekipa arbitrów sprawdza się.

- Z udziałem naszej drużyny nie było problemu z sędziowaniem wystawiamy notę -5-.Najlepszy sędzia Grzegorz Niciński często dostosowuje się do gry i nastawienia drużyn – pisze przedstawiciel LenMar.

Nie co niższe notę wystawia przedstawiciel KP Grabówek i zwraca uwagę na pewne elementy.

- Poziom sędziowania - myślę, że w okolicach 4. Jest dobrze, choć wiadomo, że gdy jest tylko jeden sędzia, nie będzie widział wszystkiego. Ja osobiście mocniej karałbym za faule zagrażające zdrowiu zawodników - to jednak amatorska liga i zdrowie jest najważniejsze, tymczasem u nas w NL6 kary indywidualne są raczej rzadkie- pisze Piotr Borek.

Najlepsze noty zbierali w tym sezonie Bartłomiej Behemke, Grzegorz Niciński i Adam Czyż.

- Gdy sędziował Bartek lub Adam, było OK. Zdarzały się błędy, ale obaj potrafią zapanować nad sytuacją na boisku – pisze Marek Cecot.

- Najlepszy sędzia to Bartłomiej Bhemke mimo, że sędziował nam tylko jeden mecz. Grzegorz Niciński, Arkadiusz Zagórski i Rafał Siemaszko również sędziowali bardzo dobrze – piszą przedstawiciele PROMOTION-PL.COM.

Dużo plusów zebrał również Arkadiusz Zagórski.

- Nam najwięcej sędziował Pan Zagórski - jest dobrym arbitrem – uważają przedstawiciele Iskry Gdynia.

Podobnego zdania jest Damian Pobłocki.

- Na 5 zasługuje bramkarz który sędziował nam większość meczy Arek. Bardzo spodobało mi się sędziowanie  Michała Skwiercza, ale nie mogę ocenić go tak szczerze bo tylko 1 mecz nam sędziował – pisze przedstawiciel JBG Gdynia.

Zadaliśmy Wam również pytanie dotyczące rozgrywania meczów o godzinie 18.30. Zdania były bardzo podzielone, więc i sami na razie zastanawiamy się, czy o tej godzinie mecze będą rozgrywane.

Wszystkim przedstawicielom drużyn dziękujemy za włączenie się do dyskusji. Wasze odpowiedzi na pewno posłużą nam w celu poprawienia funkcjonowania Nadmorskiej Ligi 6.

autor: ~Babilon 2014-07-22 14:01:48

avatar A propos sędziów.
Wiadomo, że nie zna się z nazwiska każdego sędziego, szczególnie tych którzy nie sędziują w danej lidze lub sędziują incydentalnie.
Czy byłaby możliwość wylistowania sędziów wraz ze zdjęciem? O ile oczywiście Panowie w czerni nie mieli nic przeciwko.

Czasem ogląda się mecz innej ligi i chciałoby się wiedzieć cóż za Pan sędziuje.