2 kolejka zainaugurowana. Dobry start JJInstal&Auto-Tech,...

• autor: Ł.Krzemiński, 2014-09-02 07:36
2 kolejka zainaugurowana. Dobry start JJInstal&Auto-Tech, Sagi i Enerpolu

Rozgrywki w Nadmorskiej Lidze 6 rozkręcają się na dobre. Po wstępnym badaniu sytuacji przez pierwsze półtora tygodnia teraz zespoły już na sto procent rozpoczęły walkę o kolejne punkty.

W I Lidze bardzo dobry start notuje JJInstal&Auto-Tech. Zespół ten w piątek zanotował efektowne zwycięstwo i podobnie było w poniedziałek. To powoduje, że szybko znalazł się na drugim miejscu w tabeli z niezłym dorobkiem bramkowym.

W III Lidze komplet punktów faworytów. Saga Dinozaury wprawdzie nie miała łatwej przeprawy z The Corn's, ale ostatecznie zwyciężyła 4:3. Pewnie kolejne punkty dopisał Enerpol ogrywając Arus Lombard.

Młody zespół JJInstal&Auto-Tech znacznie wzmocnił swój skład przed jesiennym sezonem NL6. Już w letnich meczach sparingowych widać było spory ruch kadrowy. Teraz selekcja procentuje, bo już w drugim meczu z rzędu JJInstal&Auto-Tech nie daje żadnych szans rywalom. W piątek młodzi zawodnicy ograli Iskrę Gdynia 8:2 , a w poniedziałek w nie mal identycznym stosunku rozprawili się z FC Grabówek Dąbrowa.

Póki co kluczową postacią zespołu pozostaje Dominik Czarnecki. Prowadził on swój zespół do zwycięstwa z Iskrą, identycznie było również w poniedziałek. Czarnecki cztery razy wpisał się na listę strzelców, co powoduje, że aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców I Ligi.

Po piątkowej porażce właśnie z JJInstal szybko pozbierała się IPA Gdynia. Doświadczony zespół mający w swoich szeregach Krzysztofa Ziemaka ograł nadspodziewanie łatwo Spartakusa 10:4. Wspomniany Ziemak wpisał się na listę strzelców aż pięć razy. Co ciekawe obie drużyny strzelały głównie  w pierwszej połowie, gdy to IPA prowadziła 8:2. Po zmianie stron na boisku padły już tylko cztery gole, po dwa dla każdej z drużyn.

W I-lidze na zakończenie dnia w ciekawym meczu zmierzył się jeszcze FC Chylonia i Babilon United. Lepszy okazał się ten pierwszy zespół, w którym na pewno trzeba wyróżnić Mikołaja Janowskiego. Grający najbardziej wysunięty zawodnik swojej drużyny Janowski potrafił utrzymywać się przy piłce, dokładnie ją rozdzielać do kolegów przez co bracia Idzi mięli wiele sytuacji podbramkowych. Babilon tymczasem poniósł drugą porażkę.

W III Lidze komplet punktów dla faworytów tej klasy rozgrywkowej. bez problemów wygrał Enerpol Gdynia, który nie dał szans Arusowi.

Trudniejsze zadanie miała Saga, która ostatecznie uporała się z The Corn's. W tym meczu nie brakowało twardych starć, a dwaj zawodnicy nowego zespołu nie dokończyli spotkania. Skręcona kostka podczas niefortunnej interwencji i uraz kości piszczelowej po twardym starciu pokazują, że w III lidze walki nie brakuje a zdobycie trzech punktów nie przychodzi łatwo. Co nie znaczy, że nie brakuje również meczów na dobrym poziomie, a takim właśnie było starcie The Corn's z Sagą. Zwycięzców po komplet punktów poprowadził Dawid Hańczuk.

Wyniki 1 września:

ŁELO ŁELO – FLORIDA GATORS 4:2 (2:0)
ŁELO
– Piotr Bradtke-2, Piotr Kałaska-1, Mariusz Czaplicki-1
FLORIDA – Wojciech Sobczak-1, Artur Prabucki-1
ZM (Zawodnik Meczu): Mariusz Czaplicki (Łelo Łelo)

THE CORN’S – SAGA DINOZAURY 3:4 (1:2)
THE
– Szymon Domachowski-2, Artur Ceyrowski-1
SAGA – Oskar Serocki-1, Paweł Stępkowski-1, Dawid Hańczuk-2
ZM: Dawid Hańczuk (Saga Dinozaury)

ENERPOL GDYNIA – ARUS LOMBARD 8:2 (7:1)