Aktualności

PP: Nadmorska Liga Szóstek gra dalej! Pewne zwycięstwo w II...

• autor: Ł.Krzemiński, 2014-09-02 22:54
PP: Nadmorska Liga Szóstek gra dalej! Pewne zwycięstwo w II rundzie

Bardzo dobra postawa Nadmorskiej Ligi Szóstek w II rundzie Pucharu Polski! Nasz zespół pokonał 7:2 Marynarkę Wojenną RP, choć już po minucie przegrywał 0:1. Na brawa zasługuje cały zespół, ale szczególne słowa pochwały należą się trenerom Arki Gdynia. Dariusz Dźwigała i Grzegorz Niciński pokazali, że nadal utrzymują wysoką formę sportową i młodzież jeszcze wiele może się od nich nauczyć. Dźwigała zdobył dwie bramki, Niciński ustrzelił hattricka, a kolejne trafienia dołożyli Arkadiusz Łajewski, Krystian Żołnierewicz.

Marynarka Wojenna RP - Nadmorska Liga Szóstek 2:7 (1:5)

bramki: 1', 70' - A.Łajewski 4', Dźwigała 15', Dźwigała 19', Niciński 25', 32' i 67', Żołnierewicz 78'

NL6: Bergański - Dettlaff, Chmieliński (65' Czaus), Żołnierewicz, Kolenda - Dźwigała, Faltyński (65' Szostek), Frydrych (75' B.Łajewski), Klukowski, Niciński - A.Łajewski (58' Nowocień)

- Cieszymy się ze zwycięstwa, choć mecz nie zaczął się dla nas najlepiej - mówił po końcowym gwizdku sędziego Krystian Żołnierewicz. - Nie ustrzegłem się błędu, ale później już wszystko toczyło się zgodnie z planem. Czekamy już na kolejnego rywala, z którym zmierzymy się prawdopodobnie 27 września.

Żołnierewicz wspomniał o sytuacji z pierwszej minucie, gdy to Marynarka Wojenna kompletnie zaskoczyła gości. Obrońca NL6 za krótko zagrał piłkę do Pawła Bergańskiego, który dodatkowo minął się z futbolówką, a napastnikowi gospodarzy nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do pustej bramki.

Strata bramki nie załamała zawodników Nadmorskiej Ligi 6, którzy już w 4 minucie doprowadzili do wyrównania. Kapitalną akcją zakończoną dokładnym podaniem popisał się Jakub Frydrych, a z podania kolegi skrzętnie skorzystał Arkadiusz Łajewski i w obozie NL6 zapanowała radość.

Po kwadransie goście wyszli na prowadzenie, a fenomenalnego gola zdobył Dariusz Dźwigała. Trener Arki Gdynia ustawił piłkę w narożniku boiska po czym bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał golkipera gospodarzy! Takiego gola nie powstydziłby się sam Kazimierz Deyna!

Po czterech minutach Nadmorska Liga Szóstek była już na prowadzeniu. Trójkową akcję gości strzałem z przed pola karnego wykończył Dźwigała. Był to moment, gdy nasz zespół osiągnął zdecydowaną przewagę i tylko kwestią czasu było to, kiedy piłka znów znajdzie się w bramce Marynarki.

Sztuki tej jeszcze przed przerwą dwa razy dokonał Grzegorz Niciński. Drugi trener Arki pokazał, że młodzi zawodnicy jeszcze sporo mogą się od niego nauczyć. w 25 minucie trafił po rzucie rożnym egzekwowanym przez Macieja Faltyńskiego, a w 32 minucie pięknym lobem zakończył zespołową akcję całej drużyny.

Po zmianie stron nie oglądaliśmy już tak wielu bramek, ale zawodnicy obu drużyn nadal walczyli na całej długości i szerokości boiska. W 67 minucie Niciński znów pokazał, że potrafi uderzać piłkę głową. Dźwigała dośrodkował w pole karne, a napastnik NL6 podwyższył na 6:1. Chwilę później gospodarze zdołali dobyć gola z rzutu karnego, ale ostatnie słowo należało do Nadmorskiej Ligi Szóstek. Wynik także z rzutu karnego na 7:2 ustalił Krystian Żołnierewicz.

- Brawa dla całego zespołu. Zgodnie z zapowiedzią dziś szansę otrzymali kolejni zawodnicy, a w III rundzie przyjdzie kolej także na tych, którzy jeszcze nie wystąpili - mówił po meczu trener Niciński. - Jesteśmy jedną drużyną i co raz lepiej razem funkcjonujemy.

Jedyny problem szkoleniowca to urazy dwóch kluczowych zawodników.

- Problemy zdrowotne Witka i Maćka spowodowały, że musieliśmy dokonać nie co innych zmian niż planowaliśmy - mówi Niciński. - Teraz odpoczywamy, trenujemy i czekamy na rywala w III rundzie.

NL6: Bergański - Dettlaff, Chmieliński (65' Czaus), Żołnierewicz, Kolenda - Dźwigała, Faltyński (65' Szostek), Frydrych (75' B.Łajewski), Klukowski, Niciński - A.Łajewski (58' Nowocień)