Wynik inny niż obraz meczu

• autor: Ł.Krzemiński, 2014-10-16 10:21

Jeśli spojrzymy na środowe wyniki w I Lidze to możemy założyć, że zarówno FC Chylonia jak i Cobis-Rydlex.pl pewnie wygrały swoje mecze. Tymczasem o komplet punktów wcale nie było tak łatwo. Również JJInstal&Auto-Tech mimo prowadzenia 3:0 do przerwy doprowadził do nerwowej końcówki.

W III Lidze w meczu na szczycie lepszy okazał się Enerpol Gdynia, który pokonał Uzurpatorów. Trzy punkty zaliczył Marc Kolor, a w meczu KS Łężyce z OPEC padł remis 2:2.

FC Chylonia nadal prowadzi w I Lidze, ale o zwycięstwo w meczu z Santosem wcale nie było łatwo. Długo bowiem utrzymywał się wynik bliski remisu, a beniaminek miał swoje groźne akcje, po których powinien był przynajmniej doprowadzić do wyrównania. Bardzo dobrze w bramce Chyloni spisywał się jednak Maciej Tomaszewski. Jego dobre interwencje oraz skuteczna końcówka pozwoliła liderowi wygrać ten trudny mecz.

Problemy z odniesieniem zwycięstwa miał także Cobis-Rydlex.pl. Faworyt prowadził wprawdzie już do przerwy z Babilonem United 2:1, ale rywale zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Grali agresywnie i sprawiali Cobisowi mnóstwo problemów. Dopiero Michał Kozieł rozstrzygnął losy spotkania kilka razy udanie uciekając przeciwnikom.

Inaczej przebiegało spotkanie JJInstal&Auto-Tech z Obłużem. Młodzi zawodnicy JJInstal prowadzili do przerwy już 3:0 i wydawało się, że jest już po meczu. Okazało się jednak, że do kompletu punktów jest jeszcze daleko. Obłuże zmobilizowało się po zmianie stron i szybko odrobiło straty doprowadzając do remisu 4:4. Ostatecznie decydująca akcje przeprowadził JJInstal zapewniając sobie kolejne zwycięstwo.

1. bz 8 22 7 1 0 69 - 34 +35
2. bz 8 18 6 0 2 44 - 27 +17
3. bz 7 18 6 0 1 48 - 30 +18
4. plus 6 13 4 1 1 49 - 24 +25
5. minus 8 13 4 1 3 39 - 25 +14
6. minus 6 10 3 1 2 35 - 21 +14
7. bz 8 10 3 1 4 28 - 40 -12
8. bz 8 8 2 2 4 34 - 37 -3
9. plus 7 7 2 1 4 30 - 40 -10
10. minus 5 5 1 2 2 32 - 37 -5
11. minus 7 5 1 2 4 29 - 57 -28
12. minus 8 5 1 2 5 20 - 38 -18
13. plus 6 4 1 1 4 24 - 42 -18
14. minus 8 4 1 1 6 34 - 63 -29

W środę odbyło się także najważniejsze spotkanie w III Lidze. Spotkały się bowiem dwie drużyny, które do wczoraj notowały same zwycięstwa. Spodziewaliśmy się wyrównanego meczu, ale Enerpol Gdynia nie dał większych szans Uzurpatorom. Dobrze grał Łukasz Jaszczyk, a skutecznością błysnął Piotr Rybicki i w III Lidze jest już tylko jeden zespół bez porażki.

1. bz 8 24 8 0 0 81 - 17 +64
2. bz 8 21 7 0 1 51 - 29 +22
3. plus 8 18 6 0 2 50 - 21 +29
4. minus 7 16 5 1 1 32 - 18 +14
5. plus 8 15 5 0 3 61 - 29 +32
6. minus 7 15 5 0 2 37 - 16 +21
7. bz 8 15 5 0 3 45 - 34 +11
8. bz 8 15 5 0 3 45 - 47 -2
9. bz 7 10 3 1 3 33 - 29 +4
10. bz 7 9 3 0 4 31 - 44 -13
11. bz 8 8 2 2 4 31 - 47 -16
12. plus 8 7 2 1 5 24 - 43 -19
13. minus 8 6 2 0 6 33 - 53 -20
14. plus 8 1 0 1 7 17 - 70 -53
15. minus 7 0 0 0 7 19 - 54 -35
16. minus 7 0 0 0 7 16 - 55 -39