JR Pogórze, FC Grabówek Dąbrowa, Pajplu LTD Team i Enerpol...

• autor: Ł.Krzemiński, 2014-10-31 15:13
JR Pogórze, FC Grabówek Dąbrowa, Pajplu LTD Team i Enerpol - liderami

Na miesiąc przed zakończeniem jesiennego sezonu Nadmorskiej Ligi Szóstek niezwykle trudno jest przewidzieć rozstrzygnięcia, jakie zapadną na początku grudnia.

Wydaje się, że najwięcej wiemy w Ekstraklasie. Wszystko przez to, że bardzo blisko obrony tytułu najlepszej drużyny NL6 jest JR Pogórze. Pięć punktów przewagi na Skokiem Stefczyka to kapitał pozwalający na spokojną grę w czterech dodatkowych meczach.

W I lidze zdecydowanie na czoło wysunęła się drużyna FC Grabówek Dąbrowa, ale pamiętajmy, że aż dwie drużyny tym razem bezpośrednio awansują do Ekstraklasy.

W II lidze prowadzi Pajplu LTD Tema, ale tu akurat różnice są minimalne.

W III lidze nie ma sobie równych Enerpol Gdynia, którego awansu może pozbawić już tylko kataklizm.

W Ekstraklasie w czwartkowy wieczór zakończyła się rywalizacja w fazie podstawowej. Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły już w poprzedniej serii meczów. W grupie spadkowej znalazły się dwie drużyny grające w Ekstraklasie już od dawna i odnoszące w niej duże sukcesy, a więc Joga Bonito i Zmarnowane Talenty oraz dwaj beniaminkowie - FT Spartans Golden Fenix i FC Dębogórze Wybudowanie. Tu rywalizacja będzie bardzo zacięta, gdyż tylko jedno miejsce będzie gwarantowało udział w rozgrywkach Ekstraklasy na wiosnę. Ostatni zespół pożegna się z elitą, a ekipy z miejsc 7 i 8 zagrają baraż z drużynami z I Ligi. Emocje zatem nie powinno zabraknąć.

W grupie Mistrzowskiej wydaje się, że karty są już rozdane, gdyż JR Pogórze ma przed decydującą batalią pięć punktów przewagi. Jedyną porażkę JR poniósł w meczu z Ejsmond Club, a rywalizację rozpocznie od pojedynku z Northpolem Wejherowo, który to rozbił w pierwszym meczu aż 16:7! Może się więc okazać, że już na początku listopada JR będzie bliski obrony tytułu mistrza NL6. Ekipa z Wejherowa na pewno jednak tanio skór nie sprzeda i będzie chciała zrewanżować się za tamtą porażkę, co tylko zapowiada świetne widowisko 4 listopada.

1. bz 8 21 7 0 1 68 - 34 +34
2. plus 8 16 5 1 2 47 - 44 +3
3. plus 8 14 4 2 2 49 - 34 +15
4. bz 8 13 4 1 3 40 - 33 +7
5. minus 8 13 4 1 3 44 - 49 -5
6. plus 8 9 2 3 3 38 - 41 -3
7. minus 8 9 2 3 3 44 - 51 -7
8. bz 8 6 1 3 4 23 - 40 -17
9. bz 8 0 0 0 8 33 - 60 -27

W I Lidze co raz większą przewagę nad rywalami buduje sobie FC Grabówek Dąbrowa. Po czwartkowym zwycięstwie lider ma już sporą przewagę nad grupą pościgową, choć rywale mają w zanadrzu mniejszą liczbę rozegranych meczów. Nie mniej jednak wydaje się, że to właśnie FC Grabówek Dąbrowa, FC Chylonia, JJInstal&Auto-Tech, Cobis-Rydlex.pl i KP Grabówek rozstrzygną między sobą, kto bezpośrednio awansuje do Ekstraklasy, a kto zajmie miejsca 3-4 dające prawy gry w barażu o elitę.

Do rozegrania w I Lidze pozostały jeszcze trzy kolejki. Już w 11 serii meczów odbędzie się ważne spotkanie KP Grabówek z FC Grabówek Dąbrowa. O końcowej klasyfikacji będzie jednak decydować ostatnia kolejka. W niej bowiem FC Grabówek Dąbrowa zagra z FC Chylonia, natomiast KP Grabówek z JJInstal&Auto-Tech.

1. bz 10 27 9 0 1 81 - 40 +41
2. bz 9 22 7 1 1 70 - 40 +30
3. bz 10 21 7 0 3 57 - 39 +18
4. bz 8 19 6 1 1 63 - 34 +29
5. bz 9 19 6 1 2 53 - 28 +25
6. plus 10 16 5 1 4 46 - 32 +14
7. minus 10 13 4 1 5 37 - 47 -10
8. bz 10 11 3 2 5 39 - 44 -5
9. plus 10 9 2 3 5 26 - 43 -17
10. minus 8 8 2 2 4 56 - 55 +1
11. bz 9 7 2 1 6 32 - 59 -27
12. bz 9 5 1 2 6 35 - 68 -33
13. bz 8 5 1 2 5 28 - 51 -23
14. bz 10 4 1 1 8 37 - 80 -43

Największy ścisk w czołówce panuje w II Lidze. Różnica pomiędzy prowadzącą ekipą Pajplu LTD Team a dziewiątym w tabeli Ref-con Gdynia to zaledwie siedem oczek, przy czym Ref-con ma o jedno spotkanie rozegrane mniej niż lider.

Tu najtrudniej przewidzieć, kto zajmie cztery czołowe miejsca. Jeszcze do czwartku murowanym kandydatem do awansu było AB Polszy, ale i ten zespół zanotował wpadkę. Nie zmienia to jednak faktu, że AB Polszy jest zaliczane do grona faworytów. Tuż za czołową czwórką aktualnie znajduje się Sztywny Skład, który wydaje się być czarnym koniem rozgrywek. Ma w swoim składzie zawodników, który sami mogą przesądzić o wyniku meczu, co będzie niebagatelnym atutem w końcówce sezonu.

1. plus 10 22 7 1 2 59 - 31 +28
2. plus 9 21 6 3 0 53 - 24 +29
3. minus 10 21 7 0 3 55 - 54 +1
4. minus 8 21 7 0 1 40 - 19 +21
5. plus 9 19 6 1 2 66 - 32 +34
6. plus 9 19 6 1 2 40 - 25 +15
7. minus 9 18 6 0 3 54 - 29 +25
8. bz 10 16 5 1 4 33 - 36 -3
9. plus 9 15 5 0 4 47 - 46 +1
10. bz 9 13 4 1 4 38 - 45 -7
11. minus 7 12 4 0 3 36 - 27 +9
12. bz 10 10 3 1 6 36 - 53 -17
13. bz 10 4 1 1 8 33 - 66 -33
14. bz 8 3 1 0 7 23 - 39 -16
15. plus 10 0 0 0 10 16 - 58 -42
16. minus 9 0 0 0 9 26 - 71 -45

Więcej wiemy w III Lidze. Tu zdecydowanym faworytem do awansu jest Enerpol Gdynia, zespół, który ma na swoim koncie same zwycięstwa. Drugiej miejsce zajmują Uzurpatorzy. Nowy zespół w rozgrywkach NL6 spisuje się kapitalnie i też jest bliski awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Na uwagę zasługuje także dobra dyspozycja w ostatnich tygodniach Zmienników i Arus Lombard. Obie drużyny zajmują aktualnie miejsca barażowe, ale Arus ma zaledwie punkt przewagi nad aż trzema drużynami.

A już 3 listopada w poniedziałek dojdzie do bardzo ciekawego meczu pomiędzy Arusem a Zmiennikami!

7. plus 10 19 6 1 3 42 - 32 +10
8. minus 10 18 6 0 4 58 - 33 +25
15. plus 8 3 1 0 7 25 - 59 -34
16. minus 9 3 1 0 8 27 - 61 -34