UŻAROWSKI: Dostosować się do elity – to Nasz cel na...

• autor: Ł.Krzemiński, 2014-12-12 09:00
UŻAROWSKI: Dostosować się do elity – to Nasz cel na wiosnę

FC Grabówek Dąbrowa nie tylko wywalczył bezpośredni awans do Ekstraklasy, ale także zajął 1 miejsce w lidze. Adam Użarowski, kapitan najlepszej ekipy na zapleczu Ekstraklasy zapowiada, że w jego zespół postara się na wiosnę dostosować się do elity.

Zapraszamy do lektury wywiadu.

Chyba jeszcze ponad półtora roku temu, grając w II Lidze, nie myślałeś, że Twój zespół będzie teraz świętował awans do Ekstraklasy NL6. W czym tkwi sukces FC Grabówek Dąbrowa?

- Sukces FC GRABÓWEK DĄBROWA tkwi w kolektywie drużyny. Dysponujemy zgranym składem któremu nie można odmówić ambicji .Ze startem sezonu nie postawiliśmy sobie celów bo wiadomo że wszystko zweryfikuje boisko .Udało się awansować dzięki odpowiedniej motywacji i zaangażowania do gry.

Jak ocenisz miniony sezon? Trudno było wdrapać się na szczyt I Ligi? Którzy przeciwnicy byli najgroźniejsi?

- Sezon uważamy za udany choć lekko nie było z drużynami z czołówki zwycięstwa były na pograniczu , to świadczy o dobrym poziomie zespołów .Walka o awans trwał do samego końca co pokazało że niema podziałów na słabszych czy lepszych.

Ewoluował w ostatnim czasie także skład drużyny oraz jej nazwa. Możesz opowiedzieć jak to zmieniało się na przestrzeni ostatnich lat?

- W poprzednim sezonie graliśmy pod inna nazwą klubu ale to dało nam nauczkę że już nigdy nie będziemy zmieniać nazwy drużyny{sponsor} . Team prawie w całości składa się z chłopaków z danej dzielnicy i  tak chcemy reprezentować się w NADMORSKIEJ LIDZE SZÓSTEK.

Są na pewno zawodnicy, którzy w drużynie grają od początku?

- Tak ,jest kilku zawodników którzy grają od założenia drużyny .Z każdym sezonem mieliśmy małe roszady bo są nieuniknione ,ważne że są osoby którym zależy dla dobra drużyny.

Wróćmy jeszcze do kończącego się sezonu Nadmorskiej Ligi 6. Mimo awansu uwagę zwraca spora liczba straconych bramek. Czy to będzie element na który będziecie chcieli zwrócić uwagę przed nowym sezonem?

- Niekoniecznie utrata bramek świadczy o zespole , w NL6 obowiązuje szybka piłka a piłka nożna to też gra błędów .Paradoksalnie najwięcej bramek straciliśmy z drużynami z dolnej części tabeli oprócz porażki z Instalem. Na pewno w Ekstraklasie bardziej zwrócimy uwagę na ten element gry.

Jakie zmiany czekają FC Grabówek Dąbrowa przed pierwszym sezonem w Ekstraklasie? Na początek to chyba bardzo ważna kwestia jaką jest nowy komplet strój? Szykują się jakieś zmiany kadrowe?

- W okresie zimowym planujemy pograć na hali,co do zmian kadrowych będą ale naprawdę minimalne.Sprawa stroji jest oczywista  w końcu zagramy z uznanymi markami z Ekstraklasy.

Sezon wiosenny ruszy w marcu więc czasu na przygotowania będzie sporo. Nie boicie się, że podzielicie los innych beniaminków Ekstraklasy, którzy mają problemy po awansie. Tak naprawdę tylko Northpol Wejherowo zalicza się do czołówki Ekstraklasy. Dwaj beniaminkowie z poprzedniego sezonu FC Dębogórze i FT Spartans tera będą musieli walczyć o utrzymanie w barażu?

- My nigdy nie patrzeliśmy na przeciwników ,zasada była jedna gramy o 3 pkt i na pewno też będzie obowiązywać na wiosnę ,jak wcześniej wspomniałem wszystko weryfikuje boisko .Podchodzimy z szacunkiem do każdej drużyny ale też znamy swoją wartość .Ekstraklasa to elita i postaramy się dostosować do rangi rozgrywek. Dzięki za wywiad TAG!

autor: ~Arek 2014-12-10 16:12:34

avatar Spoko wywiad, tylko o jakim szacunku Ty mowisz? "Zamknij pizde babo", " morda kondonie jebany"... Jestescie druzyna dobrze grajaca w piłkę, mocno sympatyzujecie Arce, ale o szacunku do przeciwnika niewiele jeszcze wiecie, pozdrawiam Arek