BRASZKA: Chcemy namieszać w I Lidze!

• autor: Ł.Krzemiński, 2015-01-21 14:23

Historia tej drużyny pokazuje jak warto być cierpliwym. Dla Pajplu LTD Team wiosna będzie trzecim sezonem w Nadmorskiej Lidze 6, choć jeszcze latem nie wiadomo było, czy zespół w ogóle będzie występował w naszych rozgrywkach.

Okazało się jednak, że nie tylko jesienią zagrał, ale zdołał jeszcze wywalczyć awans na zaplecze Ekstraklasy. O Pajplu LTD rozmawiamy z Pawłem Braszką, wyróżniającą się postacią zespołu.

Pamiętam, że jeszcze latem zastanawialiście się, czy dalej grać w Nadmorskiej Lidze 6. Teraz świętujecie awans w swoim drugim sezonie. Dla zespołu to chyba spory sukces?

- Po pierwszym sezonie faktycznie zastanawialiśmy się czy brać udział w kolejnym , ale wspólnie podjęliśmy decyzje aby spróbować powalczyć o jakieś dobre miejsce i jak widać udało się. Dopisało trochę szczęścia i awansowaliśmy.

W trakcie sezonu były różne momenty. Wydawało się, że możecie awansować bezpośrednio, a ostatecznie do ostatniej kolejki czekaliście na rozstrzygnięcia w innych meczach, aby zagrać w baraż?

- Tak w trakcie sezonu mieliśmy wzloty i upadki . Kilka dobrych meczy i zdobytych punktów podniosło nam morale ale niestety zdarzały się słabe występy gdzie gubiliśmy punkty przez co musieliśmy liczyć na odrobinę szczęścia w meczach innych drużyn . Na tym najważniejszym nawet się stawiliśmy żeby mieć relacje na żywo dzięki zwycięstwu Sztywnego Składu mieliśmy szanse na baraż ! Od razu życzę Sztywnemu Składowi tak dobrych meczów w nowym sezonie i mam nadzieje że już niebawem znowu się spotkamy w jednej lidze.

Sam mecz barażowy nie był chyba trudnym pojedynkiem patrząc na wynik. Mieliście jakieś informacje o Blokersach przed spotkaniem?

- O Blokersach wiedzieliśmy tylko ze statystyk ligowych. Przyjechaliśmy mocno zmotywowani na ten mecz dodatkowo komentarze przeciwników w naszą stronę dodatkowo wzbudziły w nas chęć zwycięstwa no i udało się w całkiem dobrym stylu.

Jaki był w ogóle dla Was ten sezon? Którzy przeciwnicy byli dla Was najtrudniejsi? Gdzie o punkty było najtrudniej? Czy rzeczywiście PROMOTION-PL.COM to był ten najlepszy zespół w lidze?

- Ciężko jednoznacznie stwierdzić kto był najlepszy , wiele razy drużyny udowodniły, że w każdym meczu można wygrać nawet jeśli teoretycznie jest się drużyną słabszą. Wiadomo, że nie w każdym meczu drużyny miały kompletny i najsilniejszy skład, jednak trzeba uznać wyższość drużyny PROMOTION-PL.COM. Oni okazali się najlepsi, pokazali, że zawsze trzeba walczyć do końca ! Gratulacje !

Teraz w NL6 mamy przerwę, ale na pewno będziecie już powoli myśleć o rozgrywkach wiosennych. Jakie zmiany czekają zespół? Czy obecna kadra jest wystarczająca do osiągnięcia dobrych wyników w I Lidze?

- Myślimy o tym aby nieco wzmocnić skład , być może dołączy do drużyny 1-2 zawodników ! Postaramy się o dobry wynik w nowym sezonie składem który awansował. Myślę, że z taką mobilizacją i chęcią zwycięstwa jak w meczu barażowym możemy namieszać w 1 lidze.

Na koniec opowiedz jak doszło do powstania Waszego zespołu i czy wcześniej pojedyncze osoby grały już w naszych rozgrywkach?

- Wcześniej paru naszych zawodników grywało w różnych drużynach LIGI 6 , między innymi Athletico którego już nie ma Iskra czy Enerpol ! Drużyna powstała głównie dzięki Piotrowi , jakiś czas temu wspólnie wpadliśmy na pomysł założenia drużyny, ale to jego zaangażowanie i wkład finansowy pozwolił na powstanie PAJPLU LTD TEAM za co chciałbym jeszcze raz mu podziękować ! Teraz możemy się odwdzięczyć kolejnym dobrym sezonem w naszym wykonaniu ! Pozdrawiam i powodzenia wszystkim w kolejnym sezonie NL6.

autor: ~Piotr 2015-01-21 18:48:59

avatar Ciekawie opowiadasz o naszej drużynie :)
Martwi mnie jedno, kiedy zmieniłeś męskie imię Robert na
mniej męskie Paweł?