Aktualności

Zawsze graj do końca! Brawa dla Turbinek i Santosu

• autor: Ł.Krzemiński, 2015-03-26 09:56

Stara piłkarska prawda mówi "Do póki piłka w grze wszystko jest możliwe"! We wtorkowy wieczór dwie drużyny udowodniły, że to nie tylko słowa! W samych końcówkach komplet punktów wywalczyły Turbinki.com.pl i Santos.

To nie były jednak jedyne wczorajsze mecze. W rozwinięciu wiadomości oczywiście relacja i strzelcy bramek.

Na dolnym boisku w środowy wieczór rywalizowały zespoły I Ligi. Wieczór rozpoczął się od zwycięstwa Łuktelu nad IPA Gdynia. Ten drugi zespół mimo osłabienia nie zamierzał składać brani. Dopiero w drugiej połowie błędy w defensywie wykorzystała ekipa Łuktelu i ostatecznie zwyciężyła 7:6.

W drugim meczu emocji było jeszcze więcej. Na początku Turbinki.com.pl ruszyły do ataku i nawet zdobyły gola po uderzeniu z dystansu Roberta Chałaszczyka, ale końcówka pierwszej połowy należała do Pajplu. Dwa gole spowodowały, że to beniaminek schodził na przerwę z prowadzeniem. W drugiej połowie także Pajplu kontrolowało wydarzenia na boisku i wydawało się, że trzy punkty ma już pewne. Trzeba jednak zawsze grać do końca i to pokazały Turbinki. Od stanu 3:2 dla Pajplu zdobyły trzy kolejne gole i to oni mogli cieszyć się z odniesienia ważnego zwycięstwa.

O jeszcze większym zwrocie wydarzeń możemy mówić w meczu PROMOTION-PL.COM z Santosem. Beniaminek prowadził 2:0 i nic nie zapowiadało, że Santos będzie wstanie doprowadzić chociażby do remisu. Na kilka minut przed zakończeniem meczu Adam Dziuba poderwał swój zespół do ataku i zryw zakończył się powodzeniem. Dwa gole Dudy i jedno trafienie Bartosza Kwidzińskiego dały ostatecznie zwycięstwo Santosowi.

W tym samym czasie, gdy na boisku dolnym trwała rywalizacja w I Lidze, na drugim boisku walczyły zespoły z III ligi.

Bardzo ciekawe były spotkanie KS Łężyc ze Sportingiem Orłowo. Nowy zespół po trzech minutach objął prowadzenie 2:0, ale Łężyce nie zamierzały się poddawać i po rzucie rożnym zdobyły gola kontaktowego. Kolejne minuty pokazały, że Łężyce cały czas podnoszą swój poziom i choć ostatecznie nie zwyciężyły, to jednak będą groźne dla kolejnych przeciwników. Sporting natomiast odnotował trzecie zwycięstwo w sezonie i to bardzo dobry start dla nowicjusza. Dzięki temu Sporting jest wiceliderem III Ligi.

Chwilę później do Sportingu dołączyli Bracia, którzy także mają już trzy zwycięstwa. Tym razem doświadczeni zawodnicy pokonali młodzież z DT City 7:3.

Na zakończenie PFG, które w ostatnim meczu pokonało DT City teraz zremisowało z Łelo Łelo, choć cały czas prowadziło. To Łelo Łelo musiało gonić wynik i ostatecznie cel osiągnęło, choć po samym meczu obie ekipy żałowały, że do swojego dorobku nie dopisały trzech punktów.