Damian Pobłocki: Teraz jest "team spirit"!

• autor: checzgdynia1, 2015-04-23 09:57

JGB Gdynia to jedna z niespodzianek wiosennych rozgrywek w II Lidze Nadmorskiej Ligi 6. Jeszcze jesienią zespół walczył o utrzymanie, a teraz w czwartek rozegra mecz na szczycie z najlepszą aktualnie drużyną tej klasy rozgrywkowej czyli Sztywnym Składem.

Zapytaliśmy kapitana JBG Gdynia Damiana Pobłockiego o przyczyny takiej metamorfozy i nastroje przed spotkaniem kolejki w II Lidze.

JBG Gdynia przeszło w zimowej przerwie metamorfozę. Z zespołu walczącego o utrzymanie stało się czołową drużyną II Ligi. W czym tkwi tajemnica sukcesu?
- Tajemnica sukcesu jest bardzo prosta. Ustabilizowaliśmy skład drużyny. Połączenie młodych zawodników ofensywnych z doświadczonymi obrońcami dała wybuchowa mieszankę która osiąga dobre wyniki. Młodzi natchnęli pozostałą część drużyny i dali wiarę w dobre wyniki, nie można ukryć że to oni są siłą napędową drużyny w tym sezonie.

Jakie kadrowe zmiany przeszedł zespół przed rundą wiosenną?
- Do nas dołączyło dwóch młodych graczy ofensywnych, którzy mieli poprawić skuteczność drużyny oraz jeden obrońca, który w przyszłości ma być sporym wzmocnieniem, a póki co uczy się gry na boiskach ligowych. W ostatni sezonie nie było "team spirit" teraz już możemy powiedzieć ze wszystkie elementy zaskoczyły.

Jak oceniasz poziom II ligi w porównaniu z poprzednim sezonem? Zaszły spore zmiany, a w czołówce mamy kilku beniaminków.
- Z sezonu na sezon widać ze Liga staje się coraz silniejsza i mecze są coraz bardziej  wyrównane. Drużyna wchodząca do nowej ligi potrafi sprawić spore niespodzianki. Wpływa to na atrakcyjność ligi i daje dodatkową mobilizacje każdej drużynie.

W czwartek gracie ze Sztywnym Składem mecz na szczycie. Jak nastroje przed tym meczem?
- Pełna mobilizacja, jak na każdym meczu. Ligi nie wygrywa się jednym meczem a równą formą przez cały sezon i do tego zmierzamy. Żeby w każdym meczu dać z siebie 100%.

Czy transfer Pawła Kucejko, najlepszego bramkarza III ligi z poprzedniego sezonu ma związek z czwartkowym meczem na szczycie?
- Rozmowy odnośnie tego transferu odbywały się już przed sezonem, nie ma to nic wspólnego z meczem na szczycie. Nie udało się jednak tego sfinalizować, a wysoka forma naszego bramkarza w sparingach przedsezonowych spowodowała zaprzestania szukania wzmocnienia na tej pozycji. Po ostatniej kolejce kiedy to spotkaliśmy się naprzeciwko siebie, nadarzyła się okazja wzmocnienia naszej drużyny z czego bardzo się cieszymy i liczymy, że Paweł powtórzy sukces z poprzedniego sezonu, a nasz dotychczasowy Golkiper wzmocni linię defensywną drużyny swoim doświadczeniem.

Znacie już sposób na powstrzymanie Mateusza Dąbrowskiego, najlepszego strzelca ligi i lidera Sztywnego Składu?
- Wiemy ze każdy nasz błąd będzie wykorzystany przez Mateusza, dlatego będziemy grac pewnie żeby zminimalizować błędy własne. Wierzymy ze połączenie naszej dobrej gry  w ofensywie z spokojem w obronie przechyli szale zwycięstwa na nasza stronę.