Sztywny Skład na najlepszej drodze do I Ligi

• autor: Ł.Krzemiński, 2015-04-24 08:31

Mecz na szczycie II Ligi dla Sztywnego Składu! Dotychczasowy lider pokonał JBG Gdynia i umocnił się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Sztywny Skład ma już pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Enerpolem i na półmetku rozgrywek wydaje się być pewniakiem w walce o awans.

W Ekstraklasie na miejsce gwarantujące grę w grupie mistrzowskiej wskoczyła ekipa FT Spartans Golden Fenix, a to wszystko dzięki zwycięstwu nad Jogą Bonito.

II Liga była na naszej tapecie w czwartkowy wieczór. W tej klasie rozgrywkowej odbyły się cztery mecze i wszystkie miały duży ciężar gatunkowy. Zdecydowanie największy oczywiście starcie lidera z wiceliderem. Sztywny Skład po bardzo dobrym, stojącym na wysokim piłkarsko poziomie meczu pokonał JBG Gdynia. Brawa należą się jednak obu ekipom, które mimo, iż stawka meczu był wysoka, to jednak potrafiły rywalizować zgodnie z zasadami fair play, co po meczu potwierdził arbiter. Sztywny Skład zwyciężył, a po raz kolejny okazało się jak ważnym zawodnikiem dla tej ekipy jest Mateusz Dąbrowski. Mimo, iż zawodnicy JBG starali się mu uprzykrzać życie to jednak lider klasyfikacji strzelców zdołał do swojego dorobku dorzucić kolejne cztery gole.

Ciekawie było w trzech pozostałych meczach II Ligi. Emocjonujące starcie Zmienników i Galwy Radmor Team zakończyło się ostatecznie remisem 4:4, a wynik zmieniał się raz na korzyść jednej drużyn raz na korzyść drugiej. Ostatecznie zespoły musiały zadowolić się jednym punktem, co dla Zmienników jest już drugim podziałem punktów w tym sezonie NL6.

Powtórzone spotkanie Enerpolu z Vikingami również miało swoją dramaturgię. Obie ekipy do spotkania przystąpiły osłabione, ale lepiej w pierwszej połowie prezentowali się Vikingowie, którzy po 25 minutach prowadzili 4:2. Sytuacja odwróciła się po zmianie stron. Enerpol wziął się do pracy i stracił już tylko jednego gola,a sam zaaplikował przeciwnikowi cztery wygrywając ostatecznie 6:5.

Dla formalności dodajmy, że w meczu dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli lepsza okazał się Saga Dinozaury, która odprawiła Amatorów. Saga awansowała na 11 miejsce w ligowej tabeli.

W czwartkowy wieczór odbyło się jedno spotkanie w Ekstraklasie. FT Spartans Golden Fenix i Joga Bonito przystępowały do tego starcia bez nominalnych bramkarzy, choć w Jodze Marek Lewandowski między słupkami stoi już od dłuższego czasu. Tymczasem postawa w bramce Damiana Kucharskiego była niewiadomą. Młody zawodnik spisał się nieźle, a jego koledzy w drugiej połowie rozmontowali Jogę. Przodował w tym Michał Fierka, który aż pięć razy pokonał Lewandowskiego i zdecydowanie zasłużył na tytuł najlepszego zawodnika meczu.