KP Grabówek cztery punkty od Ekstraklasy

• autor: Ł.Krzemiński, 2015-05-28 08:56

Właśnie tyle oczek da KP Grabówek awans do Ekstraklasy bez oglądania się na wyniki najgroźniejszych rywali. Tym jedynym, który może odebrać KP Grabówek bezpośredni awans jest Obłuże. Obie drużyny dzieli sześć oczek, ale rozegrają jeszcze mecz między sobą. W środowy wieczór KP Grabówek pokonał groźny w tym sezonie Santos. Swoje mecze w I lidze wygrały także ekipy IPA Gdynia, JJInstal i Bad Boys. Wszystkie te drużyny nadal liczą się w walce o miejsce barażowe, ale na dogonienie Santosu największe szanse ma IPA Gdynia.

Ciekawie zrobiło się w III Lidze, gdzie walka toczy się nie tylko o bezpośredni awans, ale także o miejsca barażowe. Środowe zwycięstwa KS Tęcza Gdynia i DT City spowodowały, że obie ekipy mają ogromne szanse na zajęcie 3 i 4 miejsca.

KP Grabówek po dwóch ostatnich porażkach (w lidze i Pucharze NL6) bardzo chciał się zrehabilitować, a nie ma na to lepszej okazji niż zwycięstwo nad jednym z kandydatów do awansu. W środowy wieczór grabówek podejmował Santos i pokazał, że kryzys ma już za sobą. lider zwyciężył 6:2 i tak jak pisaliśmy jest już bardzo blisko upragnionego powrotu do Ekstraklasy. Zawodnikom z Grabówka nie przeszkodziła nawet zmiana boiska, a ekipę lidera do zwycięstwa poprowadził Krzysztof Klukowski.

Do decydującej walki o baraże przymierza się IPA Gdynia. Nie pokonany od sześciu meczów zespół znów zwyciężył i wobec porażki Santosu ma już tylko dwa punkty straty do trzeciego miejsca.

Bardzo emocjonujące było zaległe spotkanie Restauracji Łóżko z Bad Boys. O wyniku zdecydowała ostatnia akcja meczu. Przy wyniku remisowym 5:5 decydujący cios mogła zadać Restauracja. Stuprocentowa okazja została jednak zaprzepaszczona, a kontra Bad Boys okazał się na tyle skuteczna, że piłka wylądował w bramce Restauracji dojąc trzy oczka Bad Boys.

Jak już wspominaliśmy niezwykle interesująco robi się w czołówce III Ligi. Zwycięstwa KS Tęcza Gdynia i DT City spowodowały, że obie te drużyny mają jeszcze spore szanse, aby włączyć się realnie do walki o miejsca barażowe. Szczególnie DT City w ostatnich meczach prezentuje się dobrze. Piąte kolejne zwycięstwo oznacza, że młodzi zawodnicy zwyżkę formy przygotowali na końcówkę sezonu.

NL6 wyniki 27 maja:

RESTAURACJA ŁÓŻKO -BAD BOYS 5-6
RESTAURACJA
-Mateusz Ciosek-2,Marcin Talaśka-1,Grzegorz Skwarek-1,Andrzej Kałdowski-1
BAD BOYS -Zbigniew Sadowski-1,Tomasz Kapeluch-4,Artur Kreft-1
Zawodnik Meczu: Tomasz Kapeluch (Bad Boys)

KS TĘCZA GDYNIA -PFG 4-1
KS
-1 x samobój, Jędrzej Drywa -1,Michał Synoracki-1,Tomasz Skwiercz-1
PFG -Grzegorz Licbarski-1
Zawodnik Meczu: Michał Synoracki (KS Tęcza Gdynia)

IPA GDYNIA -BLOKERSI 4-3