Obłuże lepsze w meczu beniaminków! Grabówek Dąbrowa gromi!

• autor: P.Pek, 2016-05-24 19:49

Rozegraliśmy dziś pełną kolejkę w grupie spadkowej oraz grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. W meczu beniaminków lepsze Obłuże, a w FC Grabówek Dąbrowa gromi Classic! Ciekawie też w II Lidze!

Nieciekawa sytuacja Jogi! Drużyna Marka Lewandowskiego przegrała z Enerpolem Gdynia, przez co obie ekipy zrównały się punktami! Mecz był bardzo wyrównany, lecz lepiej zaczęła Joga. "Czarni" objęli dwubramkowe prowadzenie, lecz ambitna i konsekwentna gra doprowadziła do prowadzenia Enerpolu jeszcze do połowy dzięki trafieniom niecodziennej urody! Po zmianie stron Joga jakby opadła z sił, a wynik do końca prowadził Enerpol, który odniósł bardzo ważne, dwubramkowe zwycięstwo.

Łatwego zadania nie miał także JR, który zmierzył się z AB Polszy. Do połowy ci drudzy prowadzili jedną bramką i było bardzo blisko do małej niespodzianki. Punkty bowiem były potrzebne jednym i drugim, JR w przypadku zwycięstwa byłby pewny utrzymania, AB Polszy walczy w dalszym ciągu o miejsca barażowe i uniknięcie bezpośredniego spadku.

Wszystko wyjaśniło się w drugiej połowie, kiedy to w głównej mierze dzięki dużemu zaangażowaniu i dobrej grze swojego kapitana - Krzysztofa Kijanki zespół JR-a zaczął strzelać bramki. Ostatecznie udało zdobyć się o jedną więcej od rywala i być już pewnym bezpośredniego utrzymania.

Mecz beniaminków Ekstraklasy, którzy w pierwszej części sezonu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony wzbudzał niemałe emocje. Zarówno jedni jak i drudzy spotkanie potrzebują punktów, lecz Babilon przyszedł w nieco osłabionym składzie. Do połowy Obłuże prowadziło 2:0, by ostatecznie wygrać 5:1. Wydaje się, że reprezentanci północnej Gdyni prowadzili grę i mieli lekką przewagę. Spory wpływ na to miała bez wątpienia kontuzja bramkarza - Damiana Bojara, który zszedł z boiska ze spuchniętą kostką.

Na koniec mecz, który zawsze przynosi sporo emocji. Classic - FC Grabówek Dąbrowa. Mistrz stawił się w osłabionym składzie, przede wszystkim bez świetnie spisującego się w bramce Daniela Klebby. Grabówek wykorzystał słabszy dzień rywali i wbił im aż 10 bramek i oddalił się na 4 punkty Babilonowi.

Pobudka Bazy! Już drugi mecz z rzędu "niebiescy" punktują i to pełną pulę! Do końca zostały 4 mecze więc jest realna szansa na bezpośrednie utrzymanie! Biorąc pod uwagę fakt, że drużyna Brammaru się wycofała szansa jest nawet bardzo duża! Baza pokonała nieprzewidywalne Promotion 4:1 i mecz kontrolowała!

Pomimo powrotu Patryka Wychnowskiego jego Stumet nie poradził sobie ze świetnie dysponowanym OPECem. Wynik 20:2 mówi sam za siebie, a Stumet jeżeli myśli o utrzymaniu nie może więcej gubić punktów.

Wygrywa także JBG! Ekipa Damiana Pobłockiego stworzyła razem z Coroną 1999 rewelacyjne widowisko, w którym o jedną bramkę okazali się zawodnicy LenMaru! - Bramka zdobyta z zerowego kąta w ostatniej minucie, co to był za mecz! Takie zwycięstwo dopiero smakuje - komentował po spotkaniu Damian Pobłocki.