Puchar Zimowy czas start! Rol Ryż i FT Spartans zwycięskie

• autor: P.Pek, 2017-01-04 23:40

Rozgrywki pod balonem oficjalnie zainaugurowane! Wyścig po drużynę zimy wystartował, a zwycięsko z tych bojów wyszedł Rol Ryż oraz FT Spartans Golden Fenix!

Rozgrywki pod balonem wróciły! Zeszłoroczny Puchar Zimowy wspominamy bardzo pozytywnie, więc i w tym roku postanowiliśmy wystartować. Sezon ogórkowy w pełni, więc taka forma rozgrywek idealnie nada się do przygotowania na sezon WIOSNA '17, a wiemy, że zapowiada się on niezwykle ciekawie.

Na inaugurację rozgrywek spotkały się ekstraklasowy KP Grabówek oraz II ligowy już Rol Ryż. Ci drudzy wzmocnieni dobrze znanymi z naszych boisk braćmi Kiełb.

Główną rolę w tym meczu odgrywał jednak inny popularny zawodnik NL6 - Tomek Stępień. To on szybkimi dwoma bramkami wyprowadził swój zespół na prowadzenie i to on napędzał kolejne akcje Rol Ryżu. Nie był to jednak jednostronne spotkanie, zarówno KP jak i ryżowcy rozgrywali świetną partię. Ekstraklasowcy pomimo sporej ilości szans potrafili wykorzystać tylko jedną, za to Rol Ryż był w tej kwestii praktycznie nieomylny.

Inauguracja na plus dla Rol Ryżu, jednak życzyć możemy sobie, by wszystkie mecze pod balonem stały na takim poziomie jak właśnie to spotkanie. A wiemy, że jest to bardzo prawdopodobne - wszystkie ekipy prezentują ciekawą piłkę i podchodzą do turnieju bardzo poważnie. Jest co śledzić!

W drugim meczu ZP Alexander wzmocniony Markiem Liszewskim nie poradził sobie z FT Spartans Golden Fenix. Teoretycznie było to do przewidzenia, "świeża" ekipa Alexander nie może poszczycić się takim stażem w naszych rozgrywkach jak Spartansi. Zieloni pomimo znaczącej porażki pokazali się z niezłej strony kreując niejednokrotnie składne akcje oraz broniąc własnej bramki. Opór ofensywy ze strony drużyny Marcina Formelli był jednak zbyt mocny, która zapisuje pierwszej trzy oczka w ligowej tabeli. Przypomnijmy, że to Spartansi bronią tytułu mistrza zimy!

Wyniki 4.01.2016 - środa:

KP GRABÓWEK - ROL RYŻ 1:7 (1:4)
KPG: 1-Krzysztof Klukowski
RR: 4-Tomasz Stępień, 2-Kacper Kiełb, 1-Patryk Kiełb
Zawodnik Meczu: Tomasz Stępień (Rol Ryż)

FT SPARTANS GOLDEN FENIX - ALEXANDER 13:4 (5:1)
FTSGF: 5-Karol Szumotalski, 2-Jakub Bartlewski, Paweł Rypel, 1-Michał Janiak, Marcin Formella, Mirosław Meller, Krzysztof Horzela
ZPA: 2-Reclaf, 1-Marek Liszewski, Sikorski
Zawodnik Meczu: Karol Szumotalski (FT Spartans Golden Fenix)