Aktualności

Puchar Zimowy: Joga mocna pod balonem

• autor: Ł.Krzemiński, 2017-01-12 09:15

Potwierdza się to co już obserwowaliśmy rok temu. Joga Bonito pod balonem czuje się jak ryba w wodzie i w tegorocznej edycji ponownie będzie uchodziła za jednego z faworytów. W środę pokonała JR Pogórze. W drugim meczu Enerpol Gdynia lepszy od Galwy.

W hitowo zapowiadającym się spotkaniu JR Pogórze z Jogą Bonito długo nic nie zapowiadało wysokiego zwycięstwa Jogi. Ba, przez nie mal 20 minut zanosiło się na to, że na przerwę obie ekipy zejdą przy wyniku 0:0. Tak się jednak nie stało, bo Joga zdobyła ostatecznie gola w samej końcówce. Dodatkowo drugie 20 minut JR musiał rozpocząć w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Dąbrowskiego.

Szybko też Joga podwyższyła na 2:0, a chwilę później na 3:0. JR Pogórze mimo takiego obrotu wydarzeń nie  tracił wiary w nawiązanie kontaktu, ale mądrze broniąca się Joga nie pozwoliła sobie zrobić krzywdy. Dodatkowo zawodnikom prowadzonym tym razem przez obserwującego boiskowe wydarzenia z boku Marka Lewandowskiego wychodziło wiele rzeczy. Robert Koch zdołał strzelić gola z nie mal zerowego konta, a bramkarz Jogi dodatkowo popisał się strzałem z własnej połowy, który przelobował broniącego bramki JR Łukasza Krzemińskiego.

Ostatecznie Joga zasłużenie wygrał 6:2 pokazując bardzo dobry futbol i od razu ustawiając się w roli faworyta rozgrywek.

W drugim meczu wiele osób typowało spokojne zwycięstwo Enerpolu nad Galwą. Jednak wywalczenie trzech punktów nie przyszło podopiecznym Krzysztofa Duliasza łatwo. Do przerwy bowiem mięliśmy remis 1:1, a Galwę należy pochwalić za ambitną i mądrą grę z faworyzowanym rywalem.

Worek z bramkami rozwiązał się tak naprawdę w połowie drugich 20 minut. Wtedy napędzany kolejnymi udanymi akcjami Enerpol pokazał już pełnię umiejętności, z których znany był jesienią na boiskach I Ligi NL6.