Poznaliśmy czwartoligowców

• autor: P.Pek, 2017-03-10 17:55

Na koniec tygodnia zaprezentowała nam się reszta czwartoligowców. Po środowym meczu KS AIC - Divertimento mogliśmy stwierdzić, że Ci pierwsi nie zamierzają brać jeńców. Jak wygląda sprawa z resztą nowych drużyn? Co można powiedzieć na ich temat?

A no na pewno to, że są świetnie zorganizowane. Mówiliśmy, że z sezonu na sezon jest tendencja wzrostowa ilości zespołów z zakładów pracy - WIOSNA '17 jest chyba tego najlepszym przykładem. Tylko 2 ekipy spośród 9 nowych nie mogą pochwalić się swoimi trykotami i zmuszone są grac w narzutkach. Kadry owych zespołów są bardzo szerokie i przede wszystkim - wszyscy są zmotywowani i głodni piłki!

O 18:00 rozegraliśmy spotkanie VGL Group - Awaria. Tych drugich mieliśmy okazje obserwować podczas rozgrywanych sparingów. Ogranie przed sezonem, chociażby jeden mecz, z drużyną która gra w NL6 od dłuższego czasu pomaga w trakcie sezonu. Zaobserwowaliśmy to m.in. w dzisiejszym meczu. VGL nie pomógł nawet najlepszy na boisku Mateusz Szerechan.

- W kadrze Castoramy było tylu zawodników, że chyba zmuszeni byli zamknąć sklep na czas meczu - śmiali się obserwatorzy. Co do samego meczu zawody były bardzo wyrównane, do przerwy to Castorama prowadziła 1:4. Po przerwie byliśmy świadkami odrodzenia zespołu Trefla który ostatecznie pokonał Castoramę 7:5.

Baza to zespół, który także powinien być przez wszystkich kojarzony. "Niebieskie koszule" zrobiły sobie sezon przerwy, by odrodzić się w IV Lidze. Mecz zaczął się jednak lepiej dla ATC Cargo, który prowadził praktycznie przez cały mecz. Prawdziwe emocje mieliśmy natomiast w końcówce! Baza odrobiła stratę, ba! nawet wyszła na prowadzenie! Gdy wydawało się, że Baza zdobędzie komplet punktów, to ATC Cargo zdobyło bramkę na remis, a następnie na wagę 3 oczek!

Wyniki 10.03.2017 - piątek:

VGL GROUP - AWARIA 3:5 (0:3)
VGL: 2-Mateusz Szerechan, 1-Kacper Szarmach
AWARIA: 2-Zbigniew Sadowski, Gołaszewski, 1-Paweł Grunwald
Zawodnik Meczu: Mateusz Szerechan (VGL Group)

TREFL - CASTORAMA 7:5 (1:4)
TREFL: 3-Krzysztof Świgoń, 2-Dawid Wańczuk, 1-Kamil Kątny, Kazimierz Wenta
CASTORAMA: 2-Łukasz Petkiewicz, Sebastian Woźniak, 1-Marcin Jarzyna
ŻÓŁTE KARTKI: Łukasz Petkiewicz (Castorama)
Zawodnik Meczu: Krzysztof Świgoń (Trefl)

BAZA - ATC CARGO 7:8 (3:5)
BAZA: 3-Tomasz Grotowski, 2-Tomasz Zielecki, 1-Karol Ogórek, Paweł Szymaniewski