Tomek Stępień zachwyca po raz drugi!

• autor: P.Pek, 2017-03-16 23:27

"Toudi" nie raz udowadniał, że jest wyróżniającą się postacią ligi NL6. To, co wyczynia w tym sezonie najlepszy strzelec Rol Ryżu jest wręcz imponujące. Piękne bramki Bieszke w meczu Casuals - Tawerna! Świetne mecze w Ekstraklasie! Działo się w czwartkowy wieczór!

Tempa nie zwalnia KS AIC! Tym razem na przeszkodzie lidera IV Ligi stanęła nowa ekipa - LenMar II! Co prawda wynik nie był tak imponujący jak z Divertimento, jednak liczą się 3 punkty. Natomiast LenMar II to ekipa złożona w większości ze starego ForFunu. Pomimo porażki w inaugurującym meczu LenMar II pokazał, że w tym sezonie może być ekipą, która namiesza w IV Lidze!

Kosmiczny Tomek Stępień! Popularny Toudi po raz kolejny strzelił 7 bramek w meczu! Na uwagę zasługują także Paweł Fopka (6) oraz Daniel Piątkowski (5), którzy łącznie w tym meczu strzelili (bagatela!) 18 bramek! Rol Ryż zdominował każdy centymetr boiska i wygrał. I to znacznie.

Wygrywa także FC Nankatsu! Pod przewodnictwem Andrzeja Szpyrko fioletowi strzelili o dwie bramki więcej od dzisiejszych rywali - Ultramaryny i zdobyli drugi komplet punktów w tym sezonie. Kluczem do sukcesu była konsekwencja i prosta gra. Ultramaryna starała się wyprowadzic kilka  ataków z wymianą kilku podań, jednak szybko były one zwalczane przez defensywę Nankatsu, czasem nawet już na połowie boiska.

Dobry mecz rozegrali także Casualsi! Zdecydowaną ozdobą meczu były bramki strzelone przez Mateusza Bieszke. Raz na jedną, raz na drugą, popularny "Dzbanek" strzelił przeciwnikom gole w same okienka bramki. Na oklaski zasługuje jednak jeszcze Sebastian Neumann, który ustrzelił podwójnego hat-tricka! Wspomniana dwójka strzeliła aż 9 bramek, a dobra gra w defensywie pozwoliła nie stracić żadnej bramki!

- Dobra gra Rukoli z bardzo ambitną postawą Corony - komentował sędzia zawodów Zygmunt Zaborowski. Owe zawody kontuzją obkupił Łukasz Kowalski z Rukoli, który schodził z boiska ze złamanym nosem. Zdarzenie stało się podczas walki o górną piłkę. Piłkarsko lepiej wyglądała Rukola, jednak Corona potrafiła kilka razy zagrozić bramce przeciwnika.

W Ekstraklasie na początek spotkały się ekipy Babilonu oraz JogiBabilon szybko objął prowadzenie 3:1 i to Joga musiała gonić przeciwników. Doszła na 3:3 i gol na przełamanie wyniku na stronę Jogi wisiał w powietrzu. Dopiero za 4 próbą Łukasza Godlewskiego udało mu się strzelić bramkę na prowadzenie swojego zespołu, ale za to jaką! Piękne uderzenie po widłach wyprowadziło Jogę na 4:3.

W drugiej połowie to Babilon stał pod ścianą i gonił Jogę, co ostatecznie im się udawało (4:4, później 5:5). Remis utrzymywał się do 5 minut przed końcem, po czym worek z bramkami Jogi się rozsypał. Zespół Marka Lewandowskiego wygrał ostatecznie 8:5 i po nieudanym starcie z Ejsmondem zdobywa pierwszy komplet punktów!

Wygrywa także wspomniany wcześniej Ejsmond, który nie miał większych problemów z pokonaniem FT Spartans Golden Fenix. Pewne zwycięstwo 9:3 i kontrola całego meczu w wykonaniu Ejsmonda to najlepszy opis tego spotkania. Spartansi, by myślec o pozytywnym wyniku muszą jak najszybciej ustabilizować kadrę i obudzić się z zimowego letargu.

Co się stało z JR w drugiej połowie w meczu z FC Grabówkiem Dąbrowa nie wie chyba sam Pan Janusz Rodziewicz. JR rozpoczął sezon co najmniej obiecująco, więc można było stawiać żółto-czarnych w meczu z osłabionym kadrowo Grabówkiem Dąbrowa w roli faworyta. JR prowadził w tym meczu 2:1 (po remisowej pierwszej połowie) i wydawało się, że plan 3 punktów będzie jak najbardziej zrealizowany. Wtedy do głosu doszli zawodnicy żółto-niebieskich i swój koncert zakończyli na 8 bramkach z przodu! W szykach ekipy Adama Użarowskiego zauważyć mogliśmy kilka nowych twarzy, które (po tym meczu można to potwierdzić) mają stanowić siłę tego zespołu!