Wieczór przełamań

• autor: R.Krysiński, 2017-03-17 18:57

Trzy drużyny odniosły pierwsze ligowe zwycięstwo, Maximus 24 po raz pierwszy pokonany. Tak kończymy drugi tydzień zmagań w Nadmorskiej Lidze 6.

Piątkowy wieczór rozpoczął się od starcia czwartoligowców: Divertimento vs Baza. Obie ekipy przegrały swoje inaugurujące mecze i liczyły na pierwszy komplet punktów w sezonie. Mecz rozgrywany w bardzo przyjaznej atmosferze toczył się jednak do jednej bramki. Baza narzuciła swój styl gry i nie pozwoliła rywalom rozwinąć skrzydeł. Kluczem do sukcesu okazała się świetna dyspozycja Tomasza Zieleckiego, który wpisał się na listę strzelców pięciokrotnie, a od kolegów z drużyny, jeszcze w czasie trwania spotkanie usłyszał okrzyki "zawodnik meczu!".

W innym czwartoligowym pojedynku mierzyli się Trefl z VGL Group. Zespoły rozpoczęły od wybadania przeciwnika i trwało to około 10 minut. Wtedy na prowadzenie wyszedł Trefl za sprawą Marcina Radka. Po chwili dołożyli dwie kolejne bramki i nieco uspokoili grę, co kosztowało ich utratę gola. Druga połowa nie przyniosła zmian. Mądra obrona zawodników Trefla zaowocowała drugą wygraną w drugim meczu.

Bękarty Północy rozgoryczone po nieszczęśliwym remisie w pierwszym spotkaniu, chciały szybko się "odkuć" i zacząć marsz w górę tabeli. Pechowcem okazał się Tomlec, który przekonał się o prawdziwej sile swojego rywala. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty pod pełną kontrolą ekipy Macieja Nowaka, który jak przystało na lidera zespołu, nie zawiódł i tym razem. Strzelając pięć goli doprowadził kolegów do pierwszego zwycięstwa, a siebie na szczyt klasyfikacji strzelców III ligi. Aż strach pomyśleć że ten wyśmienity strzelec jeszcze kilka sezonów temu był... bramkarzem.

Grad goli w spotkaniu Trampkarzy z Maximus 24. Mecz lepiej rozpoczęli Trampkarze, którzy na przerwę schodzili z czterobramkowym prowadzeniem. Po przerwie nie wiele się jednak zmieniło, mecz w dalszym ciągu toczył się pod dyktando drużyny Adama Zdrojewskiego. Maximus zaliczył wprawdzie delikatny zryw na początku drugiej połowy, jednak w ostatecznym rozrachunku pozwolił on jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

W innym pierwszoligowym meczu mierzyły się zespoły z dołu tabeli: My Na Sianie kontra Bracia. Jedni i drudzy gotowi na pierwszą ligową Victorię. Podziału punktów nie było więc zwycięzca mógł być tylko jeden. Sianowcy wygrali 2 bramkami po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu
-Bracia to świetny zespół i dziś to udowodnili, jednak w końcu zagraliśmy dobrze w obronie i nie daliśmy się zaskoczyć. - mówił po meczu Kacper Ziarkowski, bramkarz MNS.

Ostatni piątkowy mecz to starcie ATC Cargo vs Castorama Rumia. Mecz pełen emocji i pięknej sportowej rywalizacji. Oba zespoły z bardzo długimi ławkami rezerwowych, więc mogły utrzymać wysokie tempo gry przez całe spotkanie. Wynik wahał się do samego końca. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili zawodnicy ATC, którzy strzelili jedna bramkę więcej.

Wyniki 17.03.2017 - piątek:

DIVERTIMENTO - BAZA 0:9 (0:3)
Baza: 5-Tomasz Zielecki, 2-Karol Ogórek, 1-Krzysztof Widalski, Michał Strawa.
Zawodnik Meczu: Tomasz Zielecki (Baza)

MAXIMUS 24 - TRAMPKARZE 7:12 (1:5)
Maximus 24: 2-Krzysztof Ziemak, Marcin Warszawski, Artur Wolszon, 1-Karol Świgoński.
Trampkarze: 4-Adam Zdrojewski,  2-Tomasz Czaplicki,  Marcin Lewańczk, Jacek Lewańczyk, 1-Mikołaj Barbucha, Patryk Augustowski.
Zawodnik Meczu: Adam Zdrojewski (Trampkarze)

MY NA SIANIE - BRACIA 4:2 (2:1)
MNS: 3-Kornel Wysocki, 1-Michał Schulz.
Bracia: 1-Arkadiusz Krynicki, Tomasz Radtke.
Zawodnik Meczu: Kornel Wysocki (My Na Sianie)

ATC CARGO - CASTORAMA RUMIA 4:3 (3:1)
ATC: 1- Bartek Solis, Karol Zdunek, Mateusz Nowicki, Piotr Subotowicz.
Castorama: 1-Sławomir Okrój, Andrzej Kałdowski, Rafał Jarosz.
Zawodnik Meczu: Mateusz Nowicki (ATC Cargo)

BĘKARTY PÓŁNOCY - TOMLEC 11:1 (2:0)
Bękarty: 5-Maciej Nowak, 2-Grzegorz Jarząbek, Sebastian Filipkowski, 1-Wojciech Krakowski, Mateusz Rompski.
Tomlec: 1-Michał Czerwiński.
ŻOŁTE KARTKI: Damian Kreft, Michał Niewiedomski, Patryk Lewiński (Tomlec)
Zawodnik Meczu: Maciej Nowak (Bękarty Północy)

TREFL - VGL GROUP 4:2 (3:1)
Trefl: 1-Kamil Kątny, Patryk Słowi, Dawid Wańczuk, Marcin Radek.
VGL: 1-Mateusz Szerechan, Artur Gliński.
CZERWONE KARTKI: Kamil Mochalski (VGL Group)
Zawodnik Meczu: Dawid Wańczuk (Trefl)

autor: ~My Na Sianie 2017-04-02 11:24:39

avatar Bramkę dla MNSu nie strzelił M. Schulz tylko Tomasz Raszke