WYWIADY: Pytamy zawodników o nastroje przed nowym sezonem...

• autor: Ł.Krzemiński, 2017-08-20 01:44
WYWIADY: Pytamy zawodników o nastroje przed nowym sezonem NL6?

Przed rozpoczęciem rozgrywek w sezonie JESIEŃ 2017 warto zapytać samych zawodników jak przebiegały przygotowania i czego oczekują po czterech miesiącach rywalizacji? Na pierwszy ogień idą Adam Pacuła z EPO i Tomasz Stępień z Rol Ryżu! Zachęcamy do lektury.

>> ADAM PACUŁA (EPO - II Liga) :

Po to się gra, aby stawiać sobie nowe wyzwania!

Jak Twój zespół przygotowywał się do nowego sezonu? Postawiliście na sparingi czy w okresie letnim jednak na odpoczynek?
- Niestety w przerwie letniej, ze względu na wakacje, nie gramy sparingów. Oczywiście większość chłopaków gra raz, dwa razy w tygodniu, jednak jako drużyna spotkamy się dopiero w czwartek na pierwszym meczu.

Zagracie w II Lidze, dzięki przesunięciom - to dla Was zaskoczenie i chyba spore wyzwanie?
- Tak. Było  to dla nas zaskoczenie. W planach mieliśmy dopiero w tej rundzie powalczyć o ll ligę. Jesteśmy świadomi tego, że nie będzie to dla nas łatwa runda. Z zespołami które awansowały bezpośrednio z lll do ll ligi nie mieliśmy dobrych wyników, do tego dojdą spadkowicze z l ligi, no i drużyny, które się utrzymały, ale po to się gra w piłkę, żeby stawiać sobie nowe wyzwania

Czy kadra zespołu pozostaje bez zmian, czy jednak nastąpiła rotacja?
- Niestety będą  rotacje w składzie. Ma to głównie związek z pracą. Kilku kolegów pracuje dwuzmianowo, kilku jeździ na kontakty, więc trzeba mieć większą liczbę zawodników i w każdym meczu ustalać skład czy ustawienie na boisku. Przypuszczam, że takie same problemy ma większość zespołów NL6

Czego oczekujesz po sezonie Jesień 2017?
- W związku z nową sytuacją w jakiej się teraz znaleźliśmy, nasze cele trochę się zmieniły.  Jak wcześniej pisałem, mieliśmy plan powalczyć o awans do ll ligi... i  mamy TO !!! (śmiech). Teraz głównym celem jest utrzymanie, ale też walka o jak najlepsze miejsce.

Czego życzysz sobie, zespołowi i innym zawodnikom tuż przed startem rozgrywek?
- W nowym sezonie chciałbym życzyć zdrowej rywalizacji i szacunku do przeciwnika. Zrealizowania swoich planów na ten sezon, ale przede wszystkim dobrej zabawy.

Dziękuję za rozmowę.

>> TOMASZ STĘPIEŃ (Rol Ryż - I Liga):

I Liga pokaże na ile nas stać!

Jak Rol Ryż przygotowywał się do nowego sezonu - treningi/sparingi czy odpoczynek?
- W większości odpoczynek.. Aczkolwiek każdy na własna rękę się coś tam ruszał żeby być gotów na ligę:) Raz w tygodniu mamy gierkę wewnętrzną, ale jak to w wakacje ciężko z dobrą frekwencją.

Ciąży na Was presja faworyta I Ligi i to mimo, że jesteście beniaminkiem. Nie boicie się rozczarowania?
- Jakiejś większej presji nie ma gdyż mamy mocną i szeroką kadrę i chłopaki są mocno zmotywowani, aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki i pokazać się z jak najlepszej strony. Także liga pokaże na ile nas stać. Na zapas nie ma co się martwić. Coś nie wyjdzie trudno, ale wierzymy we własne umiejętności i chcemy wygrywać.

Czy udało się jeszcze wzmocnić zespół przed startem nowego sezonu?
- Doszło do nas dwóch kolegów, którzy myślę idealnie wkomponują się w nasz zespół i uważam, że będą mocnym wzmocnieniem naszej drużyny. Jest to obrońca Grzegorz Waldowski i bardzo uniwersalny zawodnik znany z występów w Ejsmond Club Łukasz Beyl.

Kto według ciebie będzie Waszą największą konkurencją w I Lidze?
- Myślę że będzie to dla nas ciężki sezon i drużyny będą się dodatkowo motywować na mecz z nami i w żadnym meczu nie będzie łatwo, Za największą konkurencję uważam Rukolę, Dziki West, Koneser i Casuals. Jestem również ciekawy postawy MNS i Maximus 24 którzy dysponują świetnymi zawodnikami. Także naprawdę będzie ciekawie i nie można nikogo zlekceważyć.

Ile w tym sezonie zamierzasz zdobyć bramek dla Rol Ryżu?
- Hehe ile bramek strzele to zależy w głównej mierze od kolegów, ale myślę że w tym sezonie będą błyszczeć formą Paweł Fopka i Kacper Kiełb. To oni powalczą o koronę króla strzelców czego im serdecznie życzę.

Dziękuję za rozmowę.