Prowadzili do przerwy, ale z boiska schodzili jako przegrani

• autor: Conti, 2017-09-08 22:22

Oba dzisiejsze trzecioligowe spotkania obfitowały w nieczęsto spotykane zwroty akcji. W obu meczach zawodnicy drużyny, która prowadziła do przerwy, po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami. Fajnie ogląda się takie mecze, bo emocji jest co niemiara, a ambicji i woli zwycięstwa cała fura. Królem polowania został dziś Łukasz Kruszyński z SKM Gdynia, zdobywca 5 bramek.

VGL GROUP - SKM GDYNIA 4:2 (7:12)
VGL GROUP: Mateusz Szerechan - 4, Piotr Hasse, Kacper Jałowiec, gol samobójczy
SKM GDYNIA: Łukasz Kruszyński - 5, Tomasz Skonieczny - 2, Marcin Apostel - 2, Krzysztof Kloka, Bartosz Kass, Szymon Drywa

Zawodnik meczu: Łukasz Kruszyński (SKM Gdynia)

To był dziwny mecz. Do przerwy prowadziła ekipa VGL Group, mimo iż to SKM był drużyną optycznie lepszą. Ale, jak wiemy, w piłce nie liczą się doznania artystyczne, ale to co znajdzie się "w sieci". Druga część meczu optycznie bardziej wyrównana, w związku z tym... to zawodnicy SKM zaczęli zdobywać bramki seryjnie. Mały koszmar przeżywał bramkarz VGL. Co strzał, to gol. SKM zdobył ich w sumie 12, a VGL odpowiedział tylko siedmioma trafieniami.
O emocjach w tym meczu świadczą przyśpiewki docierające z ławki rezerwowych SKM Gdynia "Dziesięć siedem to za mało by SKM radowało..."

PLATE ARMUR - AWARIA 5:4 (1:3)
PLATE ARMUR: Bartek Wronka - 2, Jakub Wypijewski, Konrad Ossowski, Tomasz Grochowski
AWARIA: Adrian Choromański, Przemysław Śliwiński, Zbigniew Sadowski, Maciej Babski

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy Awarii byli wściekli na siebie. Nie ma co się dziwić, gdyż do przerwy prowadzili dwoma bramkami. Jednak tak jak w pierwszym dzisiejszym meczu, tak i w tym, rywal nie tylko "wrócił do gry", ale na koniec potrafił zadać cios dający 3 punkty. Zwycięski dla Plate Armur gol został zdobyty na 30 s przed końcem meczu, po idealnie wykończonej kontrze.
Chciałoby się oglądać więcej takich spotkań w NL6.

NL6 - TV - Jesień 17