Ryżowe pewniaki ! Orłowo traci punkt w ostatnich minutach...

• autor: Robson, 2017-10-10 00:27

Po niedzielnym meczu reprezentacji Polski i pewnym awansie na mundial czas wrócić na boiska NL6.
Niepokonana do tej pory ekipa Rol - Ryżu kolejny raz zgarnia komplet punktów dzięki którym bezpiecznie zasiada w fotelu lidera I ligi. Młody JR Pogórze po serii porażek tym razem z wygraną w III lidze a jednym z ciekawszych spotkań tego dnia był mecz Latarnika ze Sportingiem gdzie do ostatnich chwil nie było wiadomo kto i ile zgarnie punktów...
​Wszystkie wyniki oraz opisy spotkań w rozwinięciu.

I liga
Koneser Gdynia - Maximus24   4:3 ( 3:1 )

Koneser : Mateusz Śrubka - 1, Łukasz Cupisz - 1, Dariusz Kochański - 1, Adam Dziuba - 1
żółte kartki : Leszek Kukiełka - 1, Łukasz Cupisz - 1

Maximus24 : Damian Talaśka - 1, Patryk Meller - 1, Piotr Baran - 1

Zawodnik meczu : Łukasz Cupisz

Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszła drużyna Konesera , spokojne prowadzenie gry i pewnie wykańczane akcje pozwoliły schodzić na przerwę przy korzystnym wyniku 3:1. Po zmianie stron do odrabiania strat wzięli się zawodnicy Maximusa jednak 25 minut nie wystarczyło na odwrócenie losów tego spotkania . Po dwóch remisach tym razem Radosław Talaśka z kolegami musieli przełknąc gorycz porażki, a Koneser dołożył 3 punkty w ligowej tabeli.

II liga
Prawie jak piłkarze - Nevada Gdynia 7:12 ( 1:7 )

Prawie jak piłkarze : Szymon Pacyk - 2, Michał Kutyłowski - 2, Maciej Babski - 3
żółta kartka : Maciej Babski - 1

Nevada :Allan Janocha - 3, Marco Cybulski - 1, Rafał Bach - 1, Piotr Ciulkiewicz - 1, Patryk Tomczak - 6

Zawodnik meczu : Patryk Tomczak

Od początku spotkania obie ekipy prezentowały wyrównany poziom , jednak lepiej nastawione celowniki miała dziś ekipa Nevady dzięki czemu już do przerwy pewnie wygrywali 7:1.
Po zmianie stron padło 11 bramek tym razem to Prawie jak piłkarze trafiali częściej do siatki ale to nie wystarczyło by wygrac to spotkanie. Nevada dopisuje 3 pkt wygrywajac 12:7

I liga
Latarnik Choczewo - Sporting Orłowo 5:4 ( 4:0 )

Latarnik : Mateusz Ciosek - 3, Daniel Kochański - 1, Piotr Sobczyński - 1
żółte kartki : Bartosz Hundrieser - 1

Sporting : Radosław Gzela - 2, Kamil Zabrocki - 2
żółte kartki : Krzysztof Kubiński - 1, Łukasz Braksal - 1

Zawodnik meczu : Mateusz Ciosek

Co za emocjonujący pojedynek zgotowały nam obie ekipy. Po gwizdku rozpoczynającym to spotkanie wydawać by się mogło że Latarnik kontroluje grę co potwierdziły szybko strzelone bramki, do końca pierwszej połowy pewne prowadzenie 4:0 i zasłużony odpoczynek. Rozwścieczona ekipa Darka Dienrycha nie przyszła jednak na to spotkanie tanio sprzedać skóry i po kilku mocnych słowach w przerwie na drugą połowę wyszli bardziej zmotywowani. Zdecydowanie lepsza gra szybko pozwoliła na zdobycie trzech bramek a na kilka minut przed końcem szał radości w ekipie Sportingu dał Kamil Zabrocki który strzelając bramkę na remis dał nadzieje na powrót do domu choćby z jednym punktem. Niestety czar prysł kiedy po błędach w obronie tuż przed ostatnim gwizdkiem Latarnik strzelił zwycięską bramkę

III liga
Młody Jr Pogórze - Chłopcy z ferajny 7:6 ( 3:3 )

Młody JR : Dawid Markiewicz - 2, Kacper Wiśniewski - 2, Patryk Czabrowski 3

Chłopcy z ferajny : Mariusz Kwidzyński - 1, Mariusz Dryja - 1, Przemek Paliga - 2, Mateusz Rolka - 2

Zawodnik meczu : Mariusz Kwidzyński

Po dwóch ostatnich porażkach młody Jr Pogórze w końcu zwycięski. O 3 punkty nie było łatwo w tym spotkaniu ponieważ Chłopacy z ferajny grali bardzo dobrze i do przerwy mieliśmy remis 3:3. W drugiej połowie troche więcej miała do powiedzenia ekipa JR wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Do ostatniego gwizdka koledzy Krystiana Aniołkowskiego walczyli o korzystny wynik ostatecznie przegrywając tylko jedną bramką.

I liga
Ultramaryna - Cassuals 3:5 ( 1:4 )

Ultramaryna : Narloch Stanisław - 1, Karol Wasziński - 2

Cassuals : Przemysław Pek - 1, Damian Kucharski - 1, Maciej Wałdowski - 2, Szymon Lip - 1
żółta kartka : Bartek Behemke

Zawodnik meczu : Damian Bojar

​Po dzisiejszym meczu Cassualsi włączają się do walki o awans. Do przerwy pewne prowadzenie 4:1 które wprowadziło nieco rozluźnienia i po zmianie stron zrobiło się nerwowo ! Ultramaryna ruszyła do odrabiania strat i niewiele brakowało a wynik tego spotkania wyglądałby zupełnie inaczej. Na uwagę zasługuje Damian Bojar - bramkarz Cassuals który tego dnia spisywał się znakomicie. Dzięki jego interwencjom i dobrej grze w obronie utrzymali korzystny wynik dający 3 punkty.

III liga
Bękarty - Rebels AiC 4:6 ( 2:1 )

Bękarty : Bartosz Kwidziński - 1, Mikołaj Felski - 1, Daniel Sikora - 1 , Samobójcza - 1

Rebels : Piotr Papis - 1, Artur Prabucki - 2, Daniel Fularczyk - 1, Patryk Sowul - 1, Łukasz Płonka - 1

Zawodnik meczu : Łukasz Płonka

​Bardzo wyrównany pojedynek , pierwsza połowa dla Bękartów i prowadzenie 2:1.
​Po zmianie stron Rebelsi odrobili straty z pierwszych 25 minut i zgarnęli cenne 3 punkty.
​Sędzia po ostatnim gwizdku chwalił zawodników za bardzo czystą grę.

I liga
Rol Ryż - Rukola 7:2 ( 3:1 )

Rol Ryż : Kajetan Taube - 2, Paweł Fopka - 2, Marcin Popek - 1, Tomasz Stępień - 2

Rukola : Piotr Żuławski - 1, Kacper Ickiewicz - 1

Zawodnik meczu : Kajetan Taube

​W tym sezonie nie ma mocnych na ekipę Daniela Piątkowskiego . Po jednostronnym pojedynku pewnie pokonują drużynę Rukoli która traci ważne punkty w ligowej tabeli.
Po tym zwycięstwie zawodnicy  Rol Ryżu mając bezpieczną przewagę rozsiadają się wygodnie w fotelu lidera ​