Aktualności

SKM nie uległ Awarii ! Orion samotnym liderem ekstraklasy...

• autor: Robson, 2017-10-11 23:59

Środę spędziliśmy głównie w III lidze gdzie swoje mecze wygrywały ekipy LENMAR , VGL Group , SKM oraz ZIP GDYNIA. Pomiędzy tymi spotkaniami byliśmy świadkami ciekawego pojedynku w ekstraklasie Obłuże mierzyło się z DT City w którym bohaterem został Daniel Kolenda strzelając piękną bramkę w samo okienko.
​Na koniec dnia jeszcze jeden mecz z najwyższej półki a w nim lider ekstraklasy Orion po wyrównanym początku gładko ograł swojego rywala.
​Wyniki i opisy wszystkich meczy w rozwinięciu.​

III liga
LENMAR - Dellner Components 5:2 ( 1:0 )

LENMAR : Adam Użarowski - 1, Tomasz Mielewski - 3, Żenia Tarasenko - 1

Dellner : Szymon Adamczyk - 1, Wojciech Jedlikowski - 1

Zawodnik meczu : Tomasz Mielewski

LENMAR dołożył po tym spotkaniu kolejne 3 punkty które pozwalają dosłownie deptać po piętach liderującemu Treflowi.
Pierwsza połowa nad wyraz spokojna, minimalna przewaga i do przerwy mieliśmy 1:0.
Po zmianie stron mecz się nieco ożywił dzięki czemu padło więcej bramek , stroną przeważającą nadal byli zawodnicy LENMAR-u i to oni mogą cieszyć się ze zwycięstwa.

III liga
HG Solutions - VGL Group 4:13 ( 1:10 )

HG : Michał Jasiński - 1, Jurek Bober - 3

VGL : Mateusz Szerechan - 6, Dawid Banaś - 1, Gabriel Ignacik - 1, Kacper Szarmach - 1, Kuba Jaroszyński - 3, Kacper Jałowiec - 1

Zawodnik meczu
: Mateusz Szerechan

VGL Group już w pierwszej połowie ustawili sobie rywala wbijając im aż 10 goli.
Po zmianie stron nie mieliśmy już tak wielu bramek, HG Solutions zagrali znacznie lepiej w obronie a Mateusz Szarechan z kolegami nie mieli już tyle szczęścia w szukaniu drogi do bramki. Na uwagę zasługuje podwójny hat-trick strzelony przez Mateusza z ekipy VGL.

Ekstraklasa
DT City - Obłuże 1:2 ( 0:1 )

DT City : Arkadiusz Proena - 1,
żółta kartka : Arkadiusz Proena -1

Obłuże : Bartek Fudalewski - 1, Daniel Kolenda - 1

Zawodnik meczu : Daniel Kolenda

Już przed meczem było wiadomo że będzie to ciekawy pojedynek. Obie ekipy walczą o miejsce w pierwszej trójce i nikt nie miał zamiaru odstawiać nogi. Od pierwszego gwizdka nieustanna walka i akcje z bramki do bramki. Dzięki świetnej grze obu bramkarzy w pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt wielu bramek, tylko jedną zdołali strzelić zawodnicy Obłuża.
W drugiej odsłonie wybuch radości w tej ekipie, Daniel Kolenda który fenomenalnym strzałem w samo okienko podwyższył na 2:0. Ostatnie 10 minut należało do DT City ich nieustanne ataki powodowały że gracze Obłuża mogli tylko
kontrować. Na koniec spotkania po kontrowersyjnie wykonanym rzucie wolnym Arkadiusz Proena strzelił bramkę kontaktową , jednak nie starczyło czasu żeby zremisować to spotkanie.

III liga
SKM Gdynia - Awaria 7:1 ( 3:1 )

SKM : Skonieczny Tomasz - 1, Apostel Marcin - 5, Bartosz Kass - 1

Awaria : Zbigniew Sadowski - 1

Zawodnik meczu : Apostel Marcin

SKM w tym meczu zdecydowanie odjechał rywalom. Już w pierwszej połowie mecz zdecydowanie na korzyść Roberta Dettlafa i jego kolegów dzięki czemu na przerwę schodzili przy wyniku 3:1. Do końca meczu nie było Awarii i SKM Gdynia spokojnie wróciła do domu z trzema punktami.

III liga
Rebels AiC - Młody JR Pogórze 3:0

WALKOWER - drużyna Młodego JR Pogórze nie stawiła się na mecz.

III liga
Zip Gdynia - Tomlec 5:2 ( 3:1 )

Zip : Daniel Piesik - 3, Łukasz Lewandowski - 2

Tomlec : Damian Kreft - 2
żółta kartka : Remigiusz Bona - 1

Zawodnik meczu : Daniel Piesik

​Jeden z lepszych meczy w tym sezonie rozegranych przez TOMLEC. Niestety taki występ nie wystarczył by powstrzymać ekipę ZIP Gdynia . Daniel Piesik był tego dnia w wyśmienitej formie zaliczając hat-trick i to głownie dzięki niemu 3 punkty wędrują do jego drużyny.

Ekstraklasa
KP Grabówek - Orion Gdynia 2:11 ( 1:5 )

KP : Ireneusz Hinc - 1, Maciej Wroński - 1

Orion : Szymon Budziński - 3, Marek Traut - 1, Jacek Pieprzyk - 2, Piotr Lisowski - 3, Krzysztof Klukowski -1, Ivan Nesteriuk - 1

Zawodnik meczu : Piotr Lisowski

​Na początku tego spotkania pachniało sensacją, Orion szybko strzelił i wyszedł na prowadzenie jednak KP nie czekał długo z odpowiedzią przeprowadzając akcję bramkową dającą remis. Wynik 1:1 utrzymywał się przez większą część pierwszej połowy, dopiero 7 min przed zejściem na przerwę zawodnicy Orionu jak przystało na lidera Ekstraklasy zaczęli strzelanie !
​Po zmianie stron ekipa Jerzego Kani dołożyła kolejne trafienia po kilku ciekawie rozegranych akcjach. KP Grabówek dzielnie walczył ale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i ostatecznie przegrali to spotkanie 11:2.