SKM nie uległ Awarii ! Orion samotnym liderem ekstraklasy...

• autor: Robson, 2017-10-11 23:59

Środę spędziliśmy głównie w III lidze gdzie swoje mecze wygrywały ekipy LENMAR , VGL Group , SKM oraz ZIP GDYNIA. Pomiędzy tymi spotkaniami byliśmy świadkami ciekawego pojedynku w ekstraklasie Obłuże mierzyło się z DT City w którym bohaterem został Daniel Kolenda strzelając piękną bramkę w samo okienko.
​Na koniec dnia jeszcze jeden mecz z najwyższej półki a w nim lider ekstraklasy Orion po wyrównanym początku gładko ograł swojego rywala.
​Wyniki i opisy wszystkich meczy w rozwinięciu.​

LENMAR - Dellner Components 5:2 ( 1:0 )

LENMAR : Adam Użarowski - 1, Tomasz Mielewski - 3, Żenia Tarasenko - 1

Dellner : Szymon Adamczyk - 1, Wojciech Jedlikowski - 1

Zawodnik meczu : Tomasz Mielewski

LENMAR dołożył po tym spotkaniu kolejne 3 punkty które pozwalają dosłownie deptać po piętach liderującemu Treflowi.
Pierwsza połowa nad wyraz spokojna, minimalna przewaga i do przerwy mieliśmy 1:0.
Po zmianie stron mecz się nieco ożywił dzięki czemu padło więcej bramek , stroną przeważającą nadal byli zawodnicy LENMAR-u i to oni mogą cieszyć się ze zwycięstwa.

HG Solutions - VGL Group 4:13 ( 1:10 )

HG : Michał Jasiński - 1, Jurek Bober - 3

VGL : Mateusz Szerechan - 6, Dawid Banaś - 1, Gabriel Ignacik - 1, Kacper Szarmach - 1, Kuba Jaroszyński - 3, Kacper Jałowiec - 1

Zawodnik meczu
: Mateusz Szerechan

VGL Group już w pierwszej połowie ustawili sobie rywala wbijając im aż 10 goli.
Po zmianie stron nie mieliśmy już tak wielu bramek, HG Solutions zagrali znacznie lepiej w obronie a Mateusz Szarechan z kolegami nie mieli już tyle szczęścia w szukaniu drogi do bramki. Na uwagę zasługuje podwójny hat-trick strzelony przez Mateusza z ekipy VGL.

Ekstraklasa
DT City - Obłuże 1:2 ( 0:1 )

DT City : Arkadiusz Proena - 1,
żółta kartka : Arkadiusz Proena -1

Obłuże : Bartek Fudalewski - 1, Daniel Kolenda - 1

Zawodnik meczu : Daniel Kolenda

Już przed meczem było wiadomo że będzie to ciekawy pojedynek. Obie ekipy walczą o miejsce w pierwszej trójce i nikt nie miał zamiaru odstawiać nogi. Od pierwszego gwizdka nieustanna walka i akcje z bramki do bramki. Dzięki świetnej grze obu bramkarzy w pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt wielu bramek, tylko jedną zdołali strzelić zawodnicy Obłuża.
W drugiej odsłonie wybuch radości w tej ekipie, Daniel Kolenda który fenomenalnym strzałem w samo okienko podwyższył na 2:0. Ostatnie 10 minut należało do DT City ich nieustanne ataki powodowały że gracze Obłuża mogli tylko
kontrować. Na koniec spotkania po kontrowersyjnie wykonanym rzucie wolnym Arkadiusz Proena strzelił bramkę kontaktową , jednak nie starczyło czasu żeby zremisować to spotkanie.

SKM Gdynia - Awaria 7:1 ( 3:1 )

SKM : Skonieczny Tomasz - 1, Apostel Marcin - 5, Bartosz Kass - 1

Awaria : Zbigniew Sadowski - 1

Zawodnik meczu : Apostel Marcin

SKM w tym meczu zdecydowanie odjechał rywalom. Już w pierwszej połowie mecz zdecydowanie na korzyść Roberta Dettlafa i jego kolegów dzięki czemu na przerwę schodzili przy wyniku 3:1. Do końca meczu nie było Awarii i SKM Gdynia spokojnie wróciła do domu z trzema punktami.

Rebels AiC - Młody JR Pogórze 3:0

WALKOWER - drużyna Młodego JR Pogórze nie stawiła się na mecz.

Zip Gdynia - Tomlec 5:2 ( 3:1 )

Zip : Daniel Piesik - 3, Łukasz Lewandowski - 2

Tomlec : Damian Kreft - 2
żółta kartka : Remigiusz Bona - 1

Zawodnik meczu : Daniel Piesik

​Jeden z lepszych meczy w tym sezonie rozegranych przez TOMLEC. Niestety taki występ nie wystarczył by powstrzymać ekipę ZIP Gdynia . Daniel Piesik był tego dnia w wyśmienitej formie zaliczając hat-trick i to głownie dzięki niemu 3 punkty wędrują do jego drużyny.

Ekstraklasa
KP Grabówek - Orion Gdynia 2:11 ( 1:5 )

KP : Ireneusz Hinc - 1, Maciej Wroński - 1

Orion : Szymon Budziński - 3, Marek Traut - 1, Jacek Pieprzyk - 2, Piotr Lisowski - 3, Krzysztof Klukowski -1, Ivan Nesteriuk - 1

Zawodnik meczu : Piotr Lisowski

​Na początku tego spotkania pachniało sensacją, Orion szybko strzelił i wyszedł na prowadzenie jednak KP nie czekał długo z odpowiedzią przeprowadzając akcję bramkową dającą remis. Wynik 1:1 utrzymywał się przez większą część pierwszej połowy, dopiero 7 min przed zejściem na przerwę zawodnicy Orionu jak przystało na lidera Ekstraklasy zaczęli strzelanie !
​Po zmianie stron ekipa Jerzego Kani dołożyła kolejne trafienia po kilku ciekawie rozegranych akcjach. KP Grabówek dzielnie walczył ale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i ostatecznie przegrali to spotkanie 11:2.

g.18.30: PROMOTION-PL.COM - Latarnik Choczewo

g.19.30: FC Limonka - Bastion Gdynia

g.20.30: Studio Prime JBG - Dellner Components

g.21.30: Orłowo - Bracia

g.19.00: HG Solutions - Śledzie

g.20.00: Bękarty - WS Stumet

g.21.00: Tawerna - VGL Group

Ankiety

Czy jesteś za tym, aby po dopłacie 100 zł do opłaty za sezon Wiosna 2018 TWÓJ zespół został objęty ubezpieczeniem PZU od następstw nieszczęśliwych wydarzeń podczas rozgrywania meczów w Nadmorskiej Lidze 6?

NL6 - TV - Jesień 17