Nadmorska Liga 6 - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Matematyczne ograły Classic, a EPO wygrał z Braćmi! To był...

  • autor: Ł.Krzemiński, 2017-10-12 20:50
Matematyczne ograły Classic, a EPO wygrał z Braćmi! To był czwartek!

Takie emocje to my lubimy! Czwartek przyniósł nam ciekawe rozstrzygnięcia i niespodzianki! Największą to chyba zwycięstwo Matematycznych Szans nad Classiciem w Ekstraklasie, ale także mała niespodzianką jest pokonanie Braci przez EPO. 

III LIGA
BAZA - TREFL 2:5 (2:2)
BAZA - 2-Tomasz Zielecki, 
TREFL
- 2-Kamil Kątny, Marcin Radek 1-Tomasz Czaplicki
Żółte kartki: Adam Zdrojewski, Marcin Radek, Kazimierz Wendt (wszyscy Trefl), Tomasz Zielecki, Radosław Kostuch (Baza)
Czerwona kartka: Paweł Biliński (matematyczne Szanse)
Zawodnik meczuKamil Kątny (Trefl)

To spotkanie od dłuższego czasu zapowiadało się na hit III Ligi i licznie zgromadzonych kibiców na pewno ie zawiodło. Obie ekipy bardzo dobrze weszły w sezon jesienny pokazując, że będą należeć do czołówki ligi. Wracając do meczu, to zgodnie z przewidywaniami był to wyrównany pojedynek. Do przerwy Tomasz Zielecki utrzymywał Bazę 'w grze'. Po zmianie stron gole zdobywał już jednak tylko Trefl. Najpierw lider III Ligi wyszedł na prowadzenie 3:2, a wynik meczu praktycznie rozstrzygnął Kamil Kątny strzelając z rzutu wolnego. Ostatecznie Trefl wygrał 5;2, ale o tym ile lidera sił kosztowało zwycięstwo niech swiadczy fakt, że aż trzech zawodników zostało ukaranych żółtymi kartkami. Na szczęście w ich przypadku nie będą one skutkowały zawieszeniem w kolejnym meczu. 

 


II LIGA
LUX TAP - TAWERNA 1:5 (1:3)
LUX
- Daniel Wójcik
TAWERNA - Michał Molęda-3, Tomasz Staszewski, Łukasz Krzemiński
Żółte kartki: 2-Damian Miernik (Tawerna) 
Czerwona kartka: Damian Miernik (Tawerna) (za dwie żółte)
Zawodnik Meczu: Michał Molęda (Tawerna)

Kiedyś musi by ten pierwszy raz! Tak zapewne po raz kolejny przed meczem słychać było w szatni Tawerny. Tym razem na planach się nie skończyło! Tawerna zagrała bardzo dobre spotkanie, konsekwentnie od pierwszych minut wybijając przeciwnika z uderzenia. 
Strzelanie rozpoczął Tomasz Staszewski, a przed przerwą jego koledzy dołożyli jeszcze dwa trafienia. Gol Daniel Wójcika z rzutu wolnego sprawił jednak, że druga połowa zapowiadała się niezwykle ciekawie. Jednak po zmianie stron to nadal Tawerna stwarzała sobie więcej okazji podbramkowych, z których dwie wykorzystała. Dodatkowo dobra gra w obronie spowodowała, że rywale ani razu nie zdołali wpisać się na listę strzelców. Jedynym minusem tego dobrego meczu była czerwona kartka jaką w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Damian Miernik. Niepotrzebna nerwowość nie udzieliła się jednak jego kolegom, którzy bezpieczny rezultat dowieźli do końcowego gwizdka sędziego. 

 


II LIGA
ALEXANDER - DRINK TEAM 4:8 (0:3)
ALEXANDER
- Kamil Nagel-2, Grzegorz Sikorski, Patryk Nagel
DRINK - Michał Kajak-3, Michał Piechociński, Piotr Zabłotny, samobójcza
Zawodnik Meczu: Michał Kajak (Drink Team)

Drink Team pokazał dobry futbol i zasłużenie zgarnął trzy punkty. Już do przeryw Drink prowadził 3:0, a po zmianie stron podwyższył prowadzenie, choć rywale z Alexandra też nie próżnowali i starali się gonić przeciwnika. Michał Kajak wraz kolegami odparł jednak ataki i mógł cieszyć się z ważnych trzech oczek. 

 


EKSTRAKLASA
JR POGÓRZE - JOGA BONITO 4:5 (3:3)
JR
- Przemysław Wiszniewski-2, Łukasz Knioch, Paweł Balbier
JOGA - Kamil Borkowski-3, Michał Freiberg, Paweł Mitrosz
Zawodnik Meczu: Kamil Borkowski (Joga Bonito)
Żółte kartki: Łukasz Knioch, Damian Motyl (JR Pogórze), 

Ile to już sezonów jesteśmy świadkami meczów tych dwóch zasłużonych drużyn! Joga Bonito i JR Pogórze rywalizowały ze sobą wielokrotnie i trzeba przyznać, że za każdym razem, gdy dochodzi do takiego spotkania czekamy z utęsknieniem na pierwszy gwizdek sędziego. Bez znaczenia ile w danym momencie rozgrywek zespoły mają punktów, w jakiej kadrowej sytuacji się znajdują. Nazwa zobowiązuje i tak też było w czwartkowy wieczór.
Doświadczone ekipy dostarczyły zgromadzonym kibicom wiele emocji. Tak naprawdę trudno było przewidzieć kto zapisze na swoim koncie trzy punkty. Do przerwy mięliśmy remis 3:3. Joga miała jednak w swoich szeregach niezwykle skutecznego tego dnia zawodnika. Kamil Borkowski aż trzy razy pokonał golkipera JR Pogórze i walnie przyczynił się do sukcesu Jogi. 

 


EKSTRAKLASA
INSTALSERWIS EMERYCI - FC CHYLONIA 4:9 (1:1)
INSTALSERWIS
- Marek Liszewski, Łuaksz Król Łukasz Kwaśnik, Łukasz Dempc
CHYLONIA - Krzysztof Idzi-5, Dawid Szołomicki-2, Mateusz Serafin, Karol Idzi
Zawodnik Meczu: Krzysztof Idzi (FC Chylonia)
Żółte kartki: Karol Idzi, Krzysztof Idzi, Robert Chałaszczyk (Wszyscy FC Chylonia), Adrian Król (Instalserwis)

FC Chylonia co raz bardziej liczy się w walce o pierwszą szóstkę Ekstraklasy. W czwartkowy wieczór Krzysztof Idzi poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa zdobywając kolejne pięć goli! Skuteczność tego napastnika jest niesamowita i już teraz można przyjmować zakłady czy zdoła obronić tytuł króla strzelców. 
Do przerwy nie było jednak zawodnikom z Chyloni wcale tak łatwo. Instalserwis mimo tego, iż w tym tygodniu rozgrywał już drugie spotkanie nie zamierzał rezygnować z walki o trzy punkty. Jednak po zmianie Emeryci musieli uznać wyższość zawodników w szarych koszulkach, do czego tak jak wspominaliśmy walnie przyczynił się Krzysztof Idzi najlepszy zawodnik meczu. 

 


EKSTRAKLASA
MATEMATYCZNE SZANSE - CLASSIC 7:6 (4:4)
MATEMATYCZNE
- Kamil Lewandowski-3, Marcin Kozieł-2, Mateusz Jaworowski, Damian Przychodzki
CLASSIC - Michał Skwiercz-3, Marek Kwaśnik-2, Przemysław Szymański
Zawodnik Meczu: Mateusz Jaworowski (Matematyczne Szanse)
Żółte Kartki: Patryk Wszeborowski (Matematyczne Szanse), 

Kto spodziewał się takiego wyniku? Niespodzianka? Na pewno tak, ale trzeba też podkreślić, że Matematyczne Szanse już w tych pierwszych meczach Ekstraklasy pokazały, że potrafią grać w piłkę i że wszystkie ekipy muszą maksymalnie skoncentrować się na pojedynek z beniaminkiem. 
Classic przystępował do meczu poważnie osłabiony. Przede wszystkim zabrakło Daniela Klebby, a więc etatowego golkipera mistrza NL6, który kontuzji nabawił się w ... pracy. Nie zagrał również Paweł Gniewkowski, a więc jeden z czołowych zawodników Classicu. 
Matematyczne Szanse nie stały więc na straconej pozycji, ale same mogły zaprzepaścić szansę na komplet punktów. Nie mówimy tu jednak o sytuacji gdy z 4:2 zrobiło się 4:4, ale nieodpowiedzialnym zachowaniu swojego bramkarza, który zamiast zająć się grą postanowił udowodnić sędziemu, że "wie lepiej". Używając przy tym nieodpowiednich słów mógł spodziewać się tylko jednej reakcji arbitra - czerwona kartka i gra w osłabieniu! Wtedy już w obu drużynach mięliśmy zawodników z pola między słupkami. Błażej Bonk radził sobie nieźle, ale wszystkich piłek nie zdołał odbić. Cele trafienia z dystansu zaliczali Kamil Lewandowski czy wracający na boiska NL6 Marcin Kozieł. 
Mimo ataków w samej końcówce Classic nie zdołał doprowadzić do wyrównania i musiał przełknąć gorycz porażki. Po spotkaniu radości w drużynie Matematycznych Szans nie było końca, a golkiper beniaminka musiał "odkupić" swoje winy udając się do pubu po złocisty napój dla całej drużyny. 

 


II LIGA
EPO - BRACIA 4:2 (1:1)
EPO -
Krzysztof Teodorczyk-2, Wojciech Grabowski, Mateusz Czerniawski
BRACIA - Arkadiusz Krynicki, Łukasz Radtke
Zawodnik Meczu: Krzysztof Teodorczyk (EPO)
Żółte kartki: Filip Borek (Bracia), Mateusz Czerniawski (EPO)

' Tak się bawi i wygrywa EPO Gdynia" - takie śpiewy o 22.00 słychać było z górnego boiska! Tam bowiem cieszyli się zawodnicy beniaminka II Ligi po zwycięstwie nad spadkowiczem z I ligi. Jak do tego doszło? 
Przede wszystkim zastanawialiśmy się, czy taki rezultat rozpatrywać w kategorii niespodzianki. EPO bowiem w poprzedniej kolejce wygrało aż 19:0 pokazując, że nie jest przypadkowo w II Lidze. Bracia natomiast po spadku powoli odnajdują się w II lidze, a w każdym meczu musza być przygotowani na pełną koncentracje w obozie przeciwników. Tradycyjnie już można napisać, że jak przez cały nie mal dzień także o 21.00 do przerwy mięliśmy remis. Jednak po zmianie stron gole zdobywali już tylko zawodnicy EPO. Dodatkowo świetnie spisywała się obrona beniaminka z Adamem Pacułą w bramce. Przez 25 minut nie dała sobie wbić gola, co mogło oznaczać tylko jedno - komplet punktów i ogromną radość! 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [236]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

22

06-2018

piątek

g.21.00 II Liga: Gałgany - Promil Gdynia

g.21.30 II Liga: SPS Limonka - Chłopcy z Ferajny

g.18.30 Puchar NL6 Półfinał: KP Grabówek - KM PSP Gdynia

g.20.30 III Liga: Awaria - SKM Gdynia

g.19.00 II Liga: Bastion - Trefl

g.19.30 I Liga: My Na Sianie - Maximus24

g.20.00 II Liga: Baza - Corona 1999

23

06-2018

sobota

24

06-2018

niedziela

25

06-2018

pon.

g.18.00 III Liga: Jastrzębie Gdynia - WS Stumet

g.19.00 III Liga: Rebels AiC - Aleksander

g.21.00 III Liga: SKM Gdynia - Ejsmond Club

g.18.30 III Liga: HG Solutions - Śledzie

g.19.30 III Liga: Saturn Gdynia - Castorama

g.20.30 III Liga: Dellner Components - Bękarty

g.21.30 III Liga: Konkol Team - Wybrzeże Klatki Schodowej

g.20.00 II Liga: Gałgany - Chłopcy z Ferajny

26

06-2018

wtorek

g.18.00 II Liga: VGL Group - Baza

g.19.00 II Liga: Młody JR Pogórze - Trefl

g.20.00 II Liga: Gałgany - Prawie Jak Piłkarze

g.21.00 II Liga: Orange Team Gdynia - Tawerna

g.18.30 II Liga: PROMOTION-PL.COM - SPS Limonka

g.19.30 II Liga: Corona 1999 - Bastion

g.20.30 II Liga: Studio Prime JBG - Chłopcy z Ferajny

g.21.30 II Liga: ZIP Skład - Promil Gdynia

27

06-2018

środa

g.18.30 I Liga: Koneser Gdynia - Maximus24

g.21.00 I Liga: My Na Sianie - Rukola

g.19.30 II Liga: Gałgany - SPS Limonka

g.18.00 II Liga: Bastion - Promil Gdynia

g.19.00 II Liga: Trefl - Orange Team Gdynia

g.20.00 III Liga: Jastrzębie Gdynia - SKM Gdynia

g.21.00 ->>TURNIEJ FINAŁOWY PUCHARU NL6

28

06-2018

czwartek

g.21.30 BARAŻ o EKSTRAKLASĘ: JR Pogórze (Ekstraklasa) - KM PSP Gdynia (I Liga)

Archiwum wyników NL6

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 211, wczoraj: 952
ogółem: 2 894 902

statystyki szczegółowe

Partnerzy NL6