Kolejny bramkarz wpisuje się na listę strzelców. Kolejny...

• autor: Ł.Krzemiński, 2017-10-16 19:51
Kolejny bramkarz wpisuje się na listę strzelców. Kolejny tydzień rozpoczęty

Bramkarz Sportingu Orłowo Jakub Olejniczak w ostatnich sekundach zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w meczu z MAR PACK. Ostatnia akcja zdecydowała także o trzech punktach dla My Na Sianie. Po emocjonującym meczu komplet punktów dla Rebels AiC.

I LIGA
MY NA SIANIE - CASUALS 5:4 (0:1)
MNS
- Kornel Wysocki-3, Dominik Mężyk-Sikorski, Patryk Binkowski
CASUALS - Damian kucharski-2, Przemysław Pek, Kuba Izdebski
Żółte kartki: Krystian Jankowski (Casuals)
Zawodnik MeczuKornel Wysocki (My Na Sianie)

Można prowadzić 3:0 i nie wygrać meczu? Można i w poniedziałek pokazała jak to się robi ekipa Casuals. Grająca bardzo dobrze drużna beniaminka I Ligi chyba za wcześnie uwierzyła, że mając wynik 3:0 może być pewna zwycięstwa. W ciągu zaledwie kilku minut My Na Sianie zdołali dogonić przeciwników. Wydawało się, że z remisu, który utrzymywał się do ostatnich sekund zadowoleni będą właśnie popularni 'sianowcy', ale to właśnie oni przeprowadzili jak się okazało decydującą akcję. Gol na 30 sekund przed końcem meczu musiał załamać ekipę Casuals.
- Tak nie można przegrywać. Szkoda słów - mówili zawodnicy w białych koszulkach opuszczając boisko.
Na pocieszenie można napisać, że nie oni ... pierwsi i zapewne nie ostatni. Małe boisko powoduje to, że sytuacja może zmienić się w każdej chwili i zachowanie koncentracji to podstawa w osiągnięciu sukcesu.

I LIGA
SPORTING ORŁOWO - MAR PACK 8:7 (4:3)
SPORTING
- Radosław Gzela-3, Adam Gzela-2, Jakub Olejniczak, Łukasz Braksal, samobójcza
MAR - Krzysztof Brodzik-3, Kamil Dziełyński-2, Marcin Radtke, Jacek Dziełyński
Zawodnik Meczu: Jakub Olejniczak (Sporting Orłowo)

Jeśli pierwsze poniedziałkowe spotkanie było ciekawe, to co dopiero można powiedziec o drugim! Tu to dopiero się działo! Sporting wszedł w mecz na niesamowitej intensywności i szybko objął prowadzenie. W pewnym momencie zrobiło się nawet 4:0. To jednak nie załamało zawodników MAR PACK, którzy jeszcze przed przerwą dogonili rywali na dystans jednego gola. Po zmianie stron gol za gol. Podobnie jak w pierwszym meczu zanosiło się na remis i podobnie jak w meczu My Na Sianie z Casuals zadecydowała ostatnia akcja. Bramkarz Sportingu ustawił piłkę przed własną bramką i postanowił posłać ją bezpośrednio pod bramkę przeciwnika. Ta poszybowała tak niespodziewanie, że zaskoczyła golkipera MAR PACK i bezpośrednio wpadła do bramki! Na wyrównanie zawodnikom w niebieskich koszulkach zabrakło już czasu, natomiast Sporting mógł cieszyć się z kolejnego w tym sezonie zwycięstwa.

III LIGA
REBELS AiC - JASTRZĘBIE GDYNIA 4:3 (1:2)
REBELS
- Patryk Sowul-2, Patryk Piesio, Łukasz Płonka
JASTRZĘBIE - Maciej Gałda-2, Łukasz Wasilewski
Żółte kartki: Patryk Piesio (Rebels AiC)
Zawodnik Meczu: Patryk Sowul (Rebel AiC)

Emocji w poniedziałkowy wieczór nie brakowało także na górnym boisku. W pewnym momencie było nawet bardzo głośno, ale nie może być inaczej skoro swój mecz rozgrywa drużyna Rebels AiC, która to zawsze gromadzi sporo kibiców. Tym razem sympatycy Rebels AiC mięli wiele powodów do radości, choć wywalczenie trzech oczek w starciu z Jastrzębiami nie przyszło łatwo. To bowiem zespół w czarnych koszulkach prowadził do przerwy 2:1. Po zmianie stron rozpoczęło się odrabianie strat, a przy wsparciu trybun na 4 minuty przed końcem meczu Rebels AiC prowadzili już 4:2. Kontaktowy gol Jastrzębi już niewiele zmienił.

III LIGA
CHŁOPCY Z FERAJNY - BĘKARTY 4:6 (3:2)
CHŁOPCY
- Przemek Łaga-2, Krystian Aniołkowski, Adam Jatczak
BĘKARTY - Michał Kościelski-2, Daniel Sikora-2, Michał Abramowicz, Michał Polecki
Zawodnik Meczu: Daniel Sikora (Bękarty)

Ważne zwycięstwo odnoszą Bękarty. Po zwycięstwie na inaugurację Bękartom udało się potem pokonać już tylko Castoramę, więc w meczu z Chłopcami z Ferajny liczyli na przełamanie. Do przeryw jednak niewiele z tych oczekiwań wychodziło, bo to nowy zespół w NL6 prowadził 3:2. Zmieniło się to po zmianie stron, gdy to Bękarty zmobilizowały się, zaczęły grać skutecznie i ostatecznie pokonały rywali 6:4.

III LIGA
SKM GDYNIA - TOMLEC 5:1 (2:0)
SKM
- Krzysztof Kloka-4, Tomasz Skonieczny
TOMLEC - Damian Kreft
Żółte kartki: Damian Kreft, Mateusz Matuszek (TOMLEC), Szymon Drywa (SKM Gdynia)
Zawodnik Meczu: Krzysztof Kloka (SKM Gdynia)

Krzysztof Kloka 'załatwił' trzy oczka dla SKM. Ten zawodnik aż cztery razy wpisał się na listę strzelców prowadząc swoją ekipę do upragnionego zwycięstwa.

I LIGA
LATARNIK CHOCZEWO - KONESER GDYNIA 2:5 (0:3)
LATARNIK -
Marcin Łukowski, Piotr Sobczyński
KONESER - Adam Dziuba-3, Dariusz Kochański, Mateusz Śrubka
Żółte kartki: Damian Figurski (Latarnik)
Zawodnik Meczu: Adam Dziuba (Koneser Gdynia)

- Latarnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony, tym bardziej cieszę się, że udało nam się zwyciężyć - mówił po meczu Mateusz Śrubka, kapitan Konesera, który także dołożył swoją cegiełkę zdobywając jedną z bramek.
Zdecydowanie częściej trafiał jednak jego kolega z drużyny. Trzy gole padły bowiem łupem Adama Dziuby.

I LIGA
RUKOLA - UNITED 5:1 (3:0)
RUKOLA
- Kacper Ickiewicz-2, Łukasz Kowalski, Adrian Graczyk, Robert Walkusz
UNITED - Kamil Wiłkopeć
Zawodnik Meczu: Kacper Ickiewicz (Rukola)

Nie było niespodzianki w ostatnim poniedziałkowym meczu. Rukola walcząca o bezpośredni awans do Ekstraklasy nie dała szans United. Tradycyjnie już można powiedzieć, że na listę strzelców wpisał się Kacper Ickiewicz i zrobił to więcej niż jeden raz. Swoje trafienia dołożyli m.in. Łukasz Kowalski i Robert Walkusz, a jedyny gola dla United padł dopiero w drugiej połowie za sprawą Kamila Wiłkopecia.