Aktualności

Pierwszy w historii NL6 wynik 0:0! Ważne zwycięstwo...

• autor: Robson, 2017-11-30 17:33
Pierwszy w historii NL6 wynik 0:0! Ważne zwycięstwo Grabówka!

Myśleliśmy, że to jest niemożliwe, choć kilka razy blisko wyniku 0:0 już było! To jednak dopiero po tylu sezonach spotkały się defensywy, które w jednym meczu nie dały wbić sobie ani jednego gola! Bastion i Tawerna, choć miały wiele okazji to jednak mecz zakończyły właśnie wynikiem 0:0! W grupie spadkowej Ekstraklasy ważne zwycięstwo KP Grabówek. Teraz do uniknięcia bezpośredniego spadku wystarczy nie przegrać w ostatniej kolejce z JR Pogórze!

III liga
Awaria - Baza 5:8 ( 2:4 )
Awaria : Paweł Gostomski, Sebastian Jettka, Radosław Gołaszewski, Tomek Federczyk                                         ( strzelec do uzupełnienia )
Baza : Tomasz Zielecki - 5, Łukasz Bizewski, Miłosz Bartz
Zawodnik meczu : Tomasz Zielecki (Baza)

W tym meczu spotkały się drużyny z 3 i 16 miejsca w tabeli, pomimo sporej różnicy punktowej na boisku mecz toczył się całkiem wyrównanie. W pierwszej połowie lekką przewagę bramkową uzyskała ekipa Bazy której po zmianie stron nie zamierzała oddawać. Dzięki niesamowitej skuteczności Tomasza Zieleckiego który w strugach deszczu raz po raz pakował piłkę do bramki rywala ekipa Bazy dolicza do swojego dorobku kolejny komplet punktów i być może powalczy jeszcze na finiszu rozgrywek o pierwsze miejsce w tabeli!

II liga
KMP SP Gdynia - PROMOTION-PL.COM 8:3 ( 3:1 )
KM PSP : Marek Korzeniowski - 3, Krzysztof Grablowski - 3, Wojciech Gałązka, samobój
PROMOTION : Arkadiusz Kotowicz, Adam Myszk, Piotr Górak
Zawodnik meczu : Marek Korzeniowski (KM PSP Gdynia)

Pewni siebie i swojego awansu zawodnicy KMP SP nie bez problemu poradzili sobie z ekipą PROMOTION.
Chociaż już w pierwszej połowie wynik był na korzyść strażaków to w drugiej części spotkania przez dłuższy czas utrzymywał się mecz na styku ( 3:2 ). W końcowych minutach na wyżyny swoich umiejętności wspięła się ekipa KMP SP i wykorzystując kilka błędów rywali pewnie wygrywają doliczając do swoich punktów kolejne trzy oczka!

II liga
Promil Gdynia - Drink Team 2:7 ( 1:1 )
Promil : Robert Liberadzki, Samobój
Drink : Tomasz Lewandowski, Krzysztof Dopke, Michał Piechociński, Sławomir Michalski, Paweł Małek,                  Samobój
Zawodnik meczu : Michał Piechociński (Drink Team)

Drink Team pokonując zespół, który dołączył do nas w trakcie rozgrywek wywalczył sobie awans do I LIgi! To ogromny sukces dla ekipy, która jeszcze nie tak dawno grała w III lidze! Świetna forma jesienią, tylko trzy porażki powodują, że na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Drink może otwierać szampana! Tracący trzy oczka Salos przegrał bowiem bezpośrednie spotkanie z Drink 5:7.

Puchar NL6
LUX TAP - ZIP Gdynia 7:2 ( 2:1 )  AWANS: LUX TAP
LUX TAP : Kacprzycki Patryk, Wojcik Daniel, Kupc Kacper - 5
ZIP : Arkadiusz Klicki, Łukasz Lewandowski
Zawodnik meczu : Kupc Kacper

Spotkanie pucharowe zdecydowanie na korzyść drugoligowej ekipy LUX TAP.
W pierwszej połowie zawodnicy ZIP Gdynia próbowali nawiązać jeszcze walkę z rywalem ale już po zmianie stron nie byli w stanie powstrzymać między innymi dobrze dysponowanego tego dnia Kacpra Kupca który strzelił w tym spotkaniu aż 5 goli dając pewny awans.

Ekstraklasa grupa spadkowa
Joga Bonito - KP Grabówek 1:2 ( 1:1 )
Joga Bonito : Sebastian Karnat
KP Grabówek : Piotr Kołeczek, Paweł Reda
Zawodnik meczu : Piotr Kołeczek (KP Grabówek)

KP Grabówek walczy o przedłużenie swoich szans na pozostanie w Ekstraklasie! Po zaciętym meczu Piotr Kołeczek i spółka pokonali Jogę Bonito, która przecież wciąż miała szanse na uniknięcie nawet gry w barażu o Ekstraklasę! Już teraz niesamowicie emocjonująco zapowiada się mecz 6 grudnia. Wtedy to KP Grabówek zmierzy się z JR Pogórze w walce o uniknięcie bezpośredniego spadku. KP potrzebuje do realizacji tego celu zaledwie jednego punktu!

II liga
Bastion Gdynia - Tawerna 0:0 ( 0:0 )
żółta kartka : Maciej Blok ( Bastion )
Zawodnik meczu : Sebastian Lewandowski

Prawdopodobnie pierwszy taki mecz w historii NL6 zarówno do przerwy jak i na koniec spotkania nie zobaczyliśmy bramki ! Jednak wynik nie zawsze odzwierciedla wydarzenia na boisku bo tam obie ekipy które dosłownie są o krok od strefy spadkowej bez walki nie chciały oddać punktów które są dla nich na wagę złota. Pierwsza połowa to z obu stron rozpoznanie rywala, zdecydowanie więcej z gry mieli zawodnicy tawerny ale wykańczane akcje skutecznie bronił bramkarz rywali. Bastion starał się kontratakować, ale dobra gra w defensywie nie pozwalała na oddanie strzału w światło bramki. Po zmianie stron każdy czekał aż rozwiąże się worek z bramkami i skończą piłkarskie szachy. Po raz kolejny do ataku ruszyli zawodnicy w czarnych koszulkach i serią strzałów próbowali zaskoczyć bramkarza, tylko Sebastian Lewandowski wie jakim cudem piłka po tylu strzałach nie zatrzepotała w siatce. W końcówce kilka dłuższych piłek pod pole karne rywali zagrała ekipa Bastionu licząc że napastnicy skierują piłkę do bramki , tak się jednak nie stało i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Ekstraklasa grupa mistrzowska
DT City - Obłuże 6:13 (4:3)
DT City : Mateusz Kozieniec - 4, Paweł Rypel
Obłuże : Rafał Piotrowski - 6, Adam Stempka - 2, Michał Frankowski - 2, Dawid Choiński - 2, Adam Czaus
Zawodnik meczu : Rafał Piotrowski (Obłuże)

Osłabiony kadrowo DT City długo stawiał czoła Obłużu. Nawet do przerwy prowadził 4:3. Jednak fizycznie ekipa Ireneusza Ciecierskiego nie była wstanie tak grać przez pełne 50 minut. Po zmianie stron Obłuże wzięło się na poważnie do pracy i rozbiła rywala. Rafał Piotrowski zamienił pozycję bramkarza na gracza z pola i ostatecznie zakończył mecz z sześcioma golami na koncie. Łącznie jego drużyna zdołała 13 razy wbić piłkę do bramki rywali odnosząc efektowne zwycięstwo.