Niesamowita walka o awans i baraże w II Lidze!

• autor: Robson, 2017-12-05 17:48

Najpierw Drink Team niespodziewanie przegrał z EPO, ale i tak już miał pewny awans bez względu na rozstrzygnięcie spotkania Studio Prime JBG-Salos Rumia. Tymczasem remis w meczu JBG-Salos i późniejsze zwycięstwo Braci spowodowało, że dopiero rezultaty zaległych meczów JBG i Braci zdecydują kto zagra w barażu. Pewne miejsce ma natomiast Salos Rumia.

Puchar NL6 III runda
Maximus24 - Trefl  0:3

Walkower - drużyna Maximus24 nie stawiła się na mecz.

II liga
Nevada - PROMOTION-PL.COM 6:1 ( 1:0 )
Nevada : Tomasz Badźmierowski, Wojtek Gapiński, Marco Cybulski, Patryk Tomczak, Piotr Ciulkiewicz-2
PROMOTION : Arkadiusz Urbaniak
Zawodnik meczu : Piotr Ciulkiewicz (Nevada Gdynia)

Obie ekipy licznie stawiły się na dzisiejsze spotkanie i od pierwszego gwizdka toczyły wyrównany pojedynek. Wicelider drugiej ligi do przerwy z minimalną ale niezbyt widoczną przewagą. Po zmianie stron szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie ale bramkę kontaktową po sprytnym strzale z rzutu wolnego zanotował Arkadiusz Urbaniak który przez chwile dał nadzieje na korzystny wynik. Ostatnie 10 minut spotkania to błędy w obronie zawodników PROMOTION które bez problemu wykorzystała ekipa Nevady i pewnie wygrała 6:1.

Zawodnik meczu : Marcin Dettlaff (EPO)

Niżej notowana ekipa EPO urwała bardzo cenne punkty zawodnikom Drink Team !
Już do przerwy słabiej prezentowali się koledzy Piotra Cieklińskiego dając sobie wbić dwa gole.
Po zmianie stron remisowo dzięki czemu na koniec spotkania EPO cieszyło się ze zwycięstwa.

III liga
Młody JR Pogórze - Dellner Components 8:2 ( 3:1 )
Młody JR : Mateusz Tararuj - 4, Patryk Czabrowski - 2, Patryk Kaczyński - 2
Dellner Components : Szymon Jasiński - 2
Zawodnik meczu : Mateusz Tararuj (Młody JR Pogórze)

30 punktów ma już na swoim koncie zespół Janusza Rodziewicza! To oznacza, że młodzi piłkarze są już niezwykle blisko, aby zapewnić sobie miejsce w barażu o awans do II Ligi! W bardzo ważnym wtorkowym meczu żółto-czarni okazali się lepsi od Dellnera.

II liga
Studio Prime JBG - Salos Rumia 3:3 ( 1:2 )
Studio Prime JBG : Gracjan Hebel - 3
żółta kartka : Gracjan Hebel
Salos Rumia : Filip Robakowski - 2, Krzysztof Milewzyk
Zawodnik meczu : Gracjan Hebel (Studio Prime JBG)

Od początku spotkanie było na wysokim poziomie jednak minimalnie lepsi w pierwszej części byli zawodnicy Salosu ! Po zmianie stron JBG wzięło się do odrabiania strat a nawet wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Wydawać by się mogło że mecz zakończą z trzema punktami na koncie ale niestety dla nich w ostatniej akcji meczu po precyzyjnej centrze w pole karne piłkę głową do bramki skierował zawodnik z Rumii. Dla JBG strata punktów oznacza walkę o baraże do ostatniej kolejki.

żółta kartka : Mateusz Wawrzyńczak, Adam Struś
Zawodnik meczu : Tomasz Staszewski (Tawerna)

Spokojny początek spotkania, obie drużyny przez dłuższy czas nie mogły skutecznie wykończyć akcji. Dopiero po kilku minutach nieuwagę w środku pola wykorzystał Michał Molęda który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku otworzył wynik tego spotkania. Tawerna jeszcze przed przerwą powiększyła prowadzenie, jednak nie ustrzegła się błędów w obronie dzięki czemu Prawie Jak Piłkarze złapali kontakt. Po zmianie stron kilka groźnych ataków w ich wykonaniu spowodował że Tawerna cofnęła się do obrony i często musiała decydować się na faule, po których jeden z rzutów wolnych na bramkę zamienił zawodnik PJP. Na koniec spotkania skuteczniejsi okazali się zawodnicy w czarnych koszulkach i do końca spotkania nie wypuścili prowadzenia.