KP Grabówek żegna się z Ekstraklasą. Pasjonujące mecze...

• autor: Conti, 2017-12-07 08:21
KP Grabówek żegna się z Ekstraklasą. Pasjonujące mecze Pucharu NL6

Środowe, bardzo deszczowe i chłodne popołudnie i wieczór na boiskach NL6 rozpoczęło się od pojedynków w ramach Pucharu NL6. Najpierw dokończono II rundę. Alexander The Great! Takie okrzyki mogli wznieść zawodnicy tej drużyny, którzy mimo przegrywania do przerwy 0:5, wygrali ostatecznie 7:6. W meczu III rundy tez powrót. Sporting Orłowo przegrywał po 25 minutach, ale wygrał po 50.
KP Grabówek, nie dał rady JR Pogórze w pojedynku decydującym o tym, kto spadnie z Ekstraklasy bezpośrednio. Żółto-czarni powalczą w barażu o zachowanie ekstraklasowego bytu.
Na koniec zagrał stary mistrz z nowym mistrzem. Classic ograł Oriona w meczu o prestiż.

GratPuchar NL6 II runda:
JASTRZĘBIE GDYNIA – ALEXANDER 6:7 (5:0)
JASTRZĘBIE: Adrian Dworakowski, Łukasz Juszczyk, Mateusz Borucki - 2, Artur Glanowski - 2
ALEKSANDER: Maciek Kciński - 2, Sebastian Nagel - 3, Zawodnik nr 6 - 2

Zawodnik meczu: Sebastian Nagel

Alexander The Great! Tytułem jednego z utworów zespołu Iron Maiden można spuentować to, co się wydarzyło na dolnym boisku NL6 w środowe, deszczowe popołudnie. W meczu w ramach Pucharu NL6, Alexander do przerwy przegrywał 5:0. Inny zespół mógł już się załamać, ale Alexander pokazał że jest Wielki. Najpierw doprowadził do remisu 5:5, by po chwili wyjść na prowadzenie i nie oddać go już do końca spotkania.
Witamy zatem Alexandra Wielkiego w kolejnej rundzie Pucharu NL6!

Puchar NL6 III runda:
LATARNIK CHOCZEWO - SPORTING ORŁOWO 3:4 (3:1)
LATARNIK: Piotr Sobczyński - 2, Zawodnik nr 0
SPORTING: Radosław Gzela - 2, Łukasz Bruksal, Sebastian Dzienisz

W meczu III rundy Pucharu NL6 wspaniały powrót Sportingu. Jednak pierwsze 25 minut nie były dobre w wykonaniu zawodników z Orłowa. W tej części gry zdecydowanie dominował zespół z Choczewa. Dopiero męska rozmowa w przerwie sprawiła, że Sporting wrzucił 5. bieg i najpierw odrobił straty, by ostatecznie strzelić gola zapewniającego orłowianom zwycięstwo w tym pojedynku oraz awans do kolejnej rundy Pucharu

Ekstraklasa grupa spadkowa:
KP GRABÓWEK - JR POGÓRZE 4:11 (1:5)
KP GRABÓWEK: Ireneusz Hinc - 2, Piotr Kołeczek, Bartek Mielec
JR POGÓRZE: Łukasz Knioch, Krzysztof Kijanka, Patryk Wychnowski - 2, Łukasz Król - 2, Tomasz Stępień - 2, Zawodnik nr 5 - 2, Zawodnik nr 72, Zawodnik nr 7

To był pojedynek o być, albo nie być w Ekstraklasie wiosny 2018. Obie drużyny przed meczem bardzo bojowo nastawione. KP Grabówek w swoim tradycyjnym składzie, z dwoma zawodnikami na zmianę. JR Pogórze liczny jak nigdy w tym sezonie (o ile dobrze naliczyłem 12. osobowa).  W kadrze JR oczywiście wystąpili Tomasz Stępień oraz, co było chyba niespodzianką, Łukasz Dąbrowski.
Od samego początku to zawodnicy w żółto czarnych trykotach nadawali ton grze. Pogórze strzeliło szybko dwa gole, niejako ustawiając mecz od pierwszych minut. Grabówek starał się, szarpał, ale niewiele mógł zdziałać pod bramką rywala. A JR punktował. W drugiej części gry niebiescy jeszcze zerwali się do walki, strzelili 3 bramki, ale tego dnia JR był wyraźnie lepszy, na tle rywala opadającego z sił już pod koniec meczu.

Zatem z Ekstraklasą żegna się KP Grabówek, drużyna która od początku przystąpienia do rozgrywek NL6 zachowała 90% swej pierwotnej kadry. Ale jak się okazuje, stabilizacja nie zawsze jest słusznym kierunkiem. Brak świeżej krwi był wyraźny w poczynaniach "niebieskich".

JR Pogórze rzutem na taśmę, po bardzo słabym sezonie, zachował szansę na grę w tej samej klasie rozgrywkowej na wiosnę 2018. Baraż jednak jest niewiadomą.

INSTALSERWIS EMERYCI - JOGA BONITO 12:6 (8:2)
IE: Sylwester Skrzyński, Marek Liszewski - 4, Zawodnik nr 22 - 6, Zawodnik nr 39
JOGA BONITO: Przemysław Kuss, Robert Koch - 2, Marcin Radzewicz - 3

Zawodnik meczu: Marek Liszewski (IE)

Przed meczem wiadomym już było, że Joga Bonito zagra w barażu o utrzymanie, a Instalserwis Emeryci mają zapewnione utrzymanie w Ekstraklasie. Na boisku wbrew pozorom nie było nudy, ale zdecydowanie lepszą drużyną okazała się ta która zachowała ekstraklasowy status. Brawa dla ekipy Marka Liszewskiego. Beniaminek, mimo różnych przeciwności, zaprezentował się bardzo pozytywnie w jesiennym sezonie 2017 Ekstraklasy.

Ekstraklasa grupa mistrzowska:
DT CITY - FC CHYLONIA 5:18 (3:7)
DT CITY: Mateusz Kozieniec - 3, Mateusz Standura, Paweł Rypel
FC CHYLONIA: Krzysztof Idzi - 9, Dawid Szołomacki, Jan Świątek, Karol Idzi, Robert Chałaszczyk, Mateusz Serafin - 4, Gol samobójczy

Zawodnik meczu: Krzysztof Idzi

To spotkanie nie miało już wielkiego wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia w grupie mistrzowskiej ekstraklasy. Drużyna DT City przystąpiła do meczu w sześcioosobowym składzie i nie była w stanie dotrzymać kroku liczniejszej kadrze FC Chyloni, która ostatecznie wygrała bardzo wysoko. 9 bramek zdobył w tym spotkaniu Krzysztof Idzi.

ENERPOL GDYNIA – OBŁUŻE 0:3 wo

ORION GDYNIA - CLASSIC 5:10 (2:3)
ORION: Marcin Dampc - 2, Szymon Budziński - 2, Przemek Iwoński
CLASSIC: Krzysztof Łagowski, Marek Kwaśnik - 3, Paweł Gniewkoski - 2, Daniel Klebba, Przemek Szymański - 2, Michał Skwiercz

Zawodnik meczu: Marek Kwaśnik (CLASSIC)

Bardzo prestiżowy mecz dla obu ekip. Classic to ustępujący mistrz, Orion to drużyna, która po zakończeniu meczu uzyskała status MISTRZA NL6 jesieni 2017 (oczywiście Orion mistrza zapewnił sobie już szybciej).
Na boisku było widać, że Classic chciał pokazać nowemu mistrzowi, że na wiosnę wala rozgorzeje na nowo. To zawodnicy w białych koszulkach wykazywali więcej chęci do gry, większe zaangażowanie i chęć do zdobywania bramek. Orion rozluźniony, do pewnego momentu dotrzymywał kroku rywalowi, ale w końcówce kompletnie oddali pole Classikowi, który wygrał ostatecznie równica pięciu bramek.

Gratulacje dla Oriona! Gratulacje też dla Classiku za zajęcie 2. miejsca!