Młody JR Pogórze oraz ZIP Gdynia meldują się w II lidze

• autor: Robson, 2017-12-20 22:32

W chłodny środowy wieczór rozegraliśmy ostatnie oficjalne mecze w nadmorskiej lidze szóstek.
Tym razem Orange Team i Aleksander po trudnym sezonie walczyli o pozostanie w swojej lidze a z szansami na awans do spotkania przystąpili zawodnicy ZIP Gdynia oraz młody JR Pogórze, obie ekipy bardzo dobrze spisały się w III lidze szczególnie na finiszu rozgrywek.
Wyniki i opisy w rozwinięciu

Baraż o II ligę
Alexander - Młody JR Pogórze 9:12 ( 5:6 )

Alexander : Maciek Kciński - 5, Mariusz Wowa - 2, Sebastian Nagel, Piotr Kaźmierczak
Młody JR : Mateusz Tararuj - 2, Patryk Czabrowski, Kamil Krzewiński, Kacper Stec, Dawid Markiewicz - 5,                    Kacper Wiśniewski
Zawodnik meczu : Maciek Kciński

W pierwszym spotkaniu barażowym o drugą ligę Alexander podejmował młodych chłopaków z JR Pogórza.
Od początku spotkanie było otwarte a worek z bramkami rozwiązał się bardzo szybko, kiedy strzelała jedna drużyna od razu wiadome było że na odpowiedź przeciwnika nie trzeba będzie długo czekać.
Na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem schodzili chłopacy z Pogórza, ale po zmianie stron po gwizdku sędziego od razu dali wpakować sobie bramkę co po raz kolejny doprowadziło do remisu. Pod koniec spotkania zawodnicy Alexandra nie nadążyli za tempem spotkania co wykorzystali młodzi chłopacy z JR najpierw wychodząc na dwubramkowe prowadzenie ostatecznie wygrywając trzema golami.

Baraż o II ligę
ZIP Gdynia - Orange Team 3:0 ( 1:0 )

​ZIP : Daniel Piesik, Łukasz Lewandowski, Mateusz Hubert
​Zawodnik meczu : Daniel Piesik

​W tym spotkaniu nie zobaczyliśmy zbyt wielu bramek jednak nie oznacza to że w meczu niewiele się działo.
​Od pierwszego gwizdka Orange Team próbowało udowodnić że nie zasługują na spadek do niższej ligi stawiając wysoko poprzeczkę rywalom ale swoich akcji nie byli w stanie zamienić na bramki. Tomek Pałasz i jego koledzy byli bardziej zdeterminowani do awansu a co za tym idzie bardziej skuteczni, jeszcze w pierwszej połowie udało im się znaleźć drogę do bramki . Po zmianie stron mecz twardy a momentami nieco ostrzejszy  a w tym lepiej czuli się zawodnicy ZIP którzy licznie stawiając się na to spotkanie mieli więcej siły na indywidualne pojedynki. Pod koniec meczu przypieczętowali swój zasłużony awans strzelając dwie bramki co rozwiało wątpliwości kto w tym meczu był lepszy !

NL6 - TV - Jesień 17