Nadmorska Liga 6 - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Aktualności

JESIEŃ 2017 - PODSUMOWANIE!

  • autor: Ł.Krzemiński, 2017-12-30 06:57

Jeden z najdłuższych sezonów w Nadmorskiej Lidze Szóstek dobiegł końca! Rywalizację w rozgrywkach JESIEŃ 2017 rozpoczęliśmy 21 sierpnia, a zakończyliśmy 20 grudnia, gdy to zwycięzcy meczów barażowych mogli cieszyć się z pozostania w danej lidze lub awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Sezon JESIEŃ 2017 przebiegł sprawnie, choć jak to często bywa przy tak dużej liczbie ekip nie mogło zabraknąć małych zgrzytów. Nie mniej jednak ponad 60 ekip w duchu fair play toczyło rywalizację o punkty, co poskutkowało znanymi nam już od dwóch tygodni wynikami. Zapraszamy do lektury podsumowania dla każdej z lig. 

EKSTRAKLASA

1. ORION GDYNIA
2. CLASSIC Gdynia
3. DT City

9. baraż o utrzymanie - Joga Bonito 
10. baraż o utrzymanie - JR Pogórze 
11. spadek - KP Grabówek

..........................................................................

Mistrzem został Orion Gdynia! Beniaminek przełamał hegemonię Classicu, który po pięciu latach musiał pożegnać się z koroną, choć trzeba przyznać, że do końca dzielnie walczył o potrzymanie niesamowitej serii. Sztuka ta się nie udała, gdyż Orion dysponował jesienią bardzo mocną kadrą i od pierwszego meczu pokazywał, że awansował do Ekstraklasy z jasno określonym celem. Dokonane transfery, stabilna kadra na każdym meczu okazały się kluczem do sukcesu. 
Orion dominował od pierwszej do ostatniej kolejki. Nie notował wpadek co przydarzało się pozostałym ekipom. Classic pogubił punkty w starciach m.in. z Matematycznymi Szansami. Enerpol Gdynia niespodziewanie uległ FC Chyloni, a typowany do namieszania w czołówce zespół Obłuża nie sprostał pokładanym w nim nadziejach. Szansę, aby namieszać w czołówce miało DT City, ale też traciło punkty w najmniej spodziewanych momentach jak np. w starciu z Obłuże, gdy już wydawało się, że kontakt z liderem będzie na wyciągnięcie ręki. 
Tak więc Orion bezbłędnie przebrnął przez fazę zasadniczą i pogromcę znalazł dopiero w grupie mistrzowskiej. Jedyną ekipą, która odebrała punkty Orionowi był DT City, ale taki wynik nie miał już większego znaczenia w końcowym rozrachunku. Zwycięstwo Orionu w meczu z Enerpolem przypieczętowało mistrzostwo NL6. 
Sezon Jesień 2017 był bardzo trudny dla doświadczonych ekip, które w naszej lidze występują od samego początku. Mowa tu o JR Pogórze oraz o drużynie Jogi Bonito. Zespoły Janusza Rodziewicza i Marka Lewandowskiego nie tylko wylądowały w grupie spadkowej, ale na dokładkę musiały o ligowy byt walczyć w meczach barażowych. Sztuka ta im się ostatecznie udała, ale teraz muszą zrobić wszystko, aby wiosna była spokojniejsza. Być może to ostatni dzwonek, aby sprawdzić stan 'posiadania' i dokonać niezbędnych korekt. 
Z Ekstraklasą pożegnała się ekipa KP Grabówek. "Niebiescy" nie pierwszy raz żegnają się z elitą, ale znów w I Lidze mogą należeć do czołowych drużyn i kto wie, czy na jesień nie powrócą do Ekstraklasy.

 

Klasyfikacja strzelców:

42-Krzysztof Idzi (FC Chylonia)
35-Marek Kwaśnik (Classic), 
27-Michał Skwiercz (Classic), 
26-Kamil Lewandowski (Matematyczne Szanse), Przemek Iwański (Orion), 
25-Mateusz Kuzimski  (Enerpol), 
22-Paweł Rasmus (DT City), Przemek Szymański (Classic),
21-Piotr Lisowski (Orion), 
20-Dominik Klecha  (Enerpol), 

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK LIGI:
7-Michał Skwiercz (Classic)
5-Piotr Lisowski (Orion)
Krzysztof Idzi (FC Chylonia)

 


I LIGA 

1.awans - ROL RYŻ
2.awans - DZIKI WEST
3.baraż o Ekstraklasę - My Na sianie
4.baraż o Ekstraklasę - Rukola

13.baraż  o utrzymanie - MAR PACK 
14.baraż o utrzymanie - FC Limonka
15.spadek - BAD BOYS

..............................................................

Rozgrywki I Ligi na pewno nie rozczarowały. Wszystko dlatego, że spotkały się w nich zespoły o podobnym potencjale. To dawało nam nadzieje na wyrównane mecze i tak też było w rzeczywistości. Często niezwykle trudno było przewidzieć wynik meczu. Może z jednym wyjątkiem, o którym za chwilę. 
I Liga od kilku już sezonów stawała się co raz mocniejsza i w końcu jesienią była prawdziwym zapleczem Ekstraklasy. Wprawdzie zespołom, które zajęły miejsca barażowe nie udało się awansować do Ekstraklasy, gdyż okazały się słabsze od JR Pogórze i Jogi Bonito, ale zarówno Rukola jak i My Na Sianie spokojnie mogą wiosną należeć do czołowych drużyn I Ligi NL6. 
I Ligę bezapelacyjnie wygrała drużyna Rol Ryż, która nie miała sobie równych. Tylko jednego na 14 meczów nie wygrała, a punkty 'ryżowcom' odebrał Dziki West w pamiętnym, niezwykle emocjonującym meczu, jednym z najlepszych w całych rozgrywkach jesiennych. Pozostali rywale, choć starali się nawiązać wyrównaną walkę, to jednak schodzili z boiska pokonani. Rol Ryż ostatecznie aż o 12 oczek wyprzedził wspomniany już Dziki West, który także zagra wiosną w Ekstraklasie. W tym miejscu warto przypomnieć, że obie ekipy toczą między sobą emocjonujące pojedynki już od IV Ligi! Będzie więc okazja na skonfrontowanie swoich umiejętności już na najwyższym szczeblu rozgrywek NL6. 
Co działo się za plecami tej dwójki? Do końca trwała walka o miejsca barażowe, ale tak jak wspominaliśmy ostatecznie ani Rukola, ani My Na Sianie nie wywalczyły awansu. To nie zmienia jednak faktu, że mają za sobą niezwykle udany sezon. My Na Sianie po słabszym okresie teraz pokazuje, że będzie znaczącą siłą w kolejnym sezonie. Rukola natomiast mają w składzie takich zawodników jak Kacper Ickiewicz czy Łukasz Kowalski jest siłą samą w sobie. 
Bezpieczne miejsca w I Lidze zajęły ekipy beniaminków: Ultramaryna i FC Nankatsu zostają w I Lidze bez większych problemów notując spokojny sezon. Na wyróżnienie zasługuje natomiast Koneser, który miał świetną jesień i jeśli wiosną utrzyma kadrowy stan posiadania to może należeć do czołówki. 
Niestety po wielu latach obecności w I Lidze z tą klasą rozgrywkową żegnają się Bad Boys. Zasłużony zespół będzie musiał odbudować formę w II Lidze. Zbyt późny zryw i kilka punków na koniec sezonu to było za mało, aby zająć miejsce choćby w barażu o I Ligę. Tam znalazły się MAR PACK i FC Limonka i obie te ekipy ... podzieliły los Bad Boys. MAR PACK musiał uznać wyższość Braci, a Limonka nie sprostała młodej ekipie Salos Rumia. 

 

Klasyfikacja Strzelców:

41-Kacper Ickiewicz (Rukola),
39-Paweł Fopka (Rol Ryż), 
33-Tomasz Stępień (Rol Ryż), 
33-Radosław Gzela (Sporting Orłowo), 
28-Adam Dziuba (Koneser), Kornel Wysocki (My Na Sianie), 
23-Krzysztof Ziemak (Maximus24), 
22-Tomasz Kapeluch (Bad Boys), 
20-Marcin Łukowski (Latarnik Choczewo), Krzysztof Brodzik (MAR PACK), Michał Fierka (Dziki West),  

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK LIGI:
7-Kacper Ickiewicz (Rukola), Kornel Wysocki (MY NA SIANIE)
6-Paweł Fopke (Rol Ryż)

 

 


II LIGA

 

1.awans - KM PSP Gdynia 
2.awans - Nevada Gdynia 
3.awans - Drink Team
4.baraż o I Ligę - Salos Rumia,
5.baraż o I Ligę -  Bracia

13.baraż o utrzymanie -Alexander
14.baraż o utrzymanie - Orange Team, 
15.spadek - WS Stumet, 
16.spadek - Promil Gdynia

..................................................................

Pięć pierwszych pozycji w II Lidze zajęły ekipy beniaminków oraz spadkowicz! Co więcej to spadkowicz zajął to najniższe piąte miejsce, ale w końcowy rozrachunku i tak mógł cieszyć się z sukcesu, bo awansował do I Lidze po zwycięstwie w barażu. Mowa oczywiście o ekipie Braci, która dzięki znakomitej końcówce sezonu wraca na zaplecze Ekstraklasy. Swój baraż wygrała także młoda i ambitna ekipa Salos Rumia. Zapowiadało się, że mając w składzie takiego super strzelca jak Oskar Bohm Salos awansuje bezpośrednio, ale na finiszu rozgrywek został wyprzedzony przez Drink Team! 
Tu właśnie wypada poświęcić kilka zdań ekipie Drink. Po awansie do II Ligi wydawało się, że zespół ten będzie powoli wdrażał się w II-ligową rzeczywistość. Nikt nawet nie wymieniał Drink Team jako ekipy mogącej włączyć się do walki o I Ligę. Tymczasem po cichu, z drugiego szeregu zespół ten budował swoją pozycję,gromadził punkty i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu, a wiosną będzie już walczył o punkty w I Lidze! 
Spotka tam Nevade Gdnia i KM PSP Gdynia. To były dwa czołowe zespoły z II Ligi i nie jest niespodzianką, że wiosną zobaczymy je w I Lidze. Strażacy tylko raz dali sobie odebrać punkty remisując z Braćmi, a gola tracąc dopiero w doliczonym czasie gry i to z rzutu karnego! 
Sezon Jesień 2017 to także rozgrywki, w których trakcie do tej klasy rozgrywkowej dołączyły dwie nowe ekipy w miejsce drużyn, które wycofały się z grania. Orange Team i Promil Gdynia mimo dzielnej postawy wiosnę spędzą w III Lidze. Promil spadł bezpośrednio, natomiast Ornage po meczach barażowych. Nie mniej jednak zdobyte doświadczenie musi zaprocentować na boiskach III Ligi! 
Z II Ligą żegna się także WS Stumet! Zespół, który w NL6 jest można by powiedzieć od zawsze już kilka sezonów miał problemy. Zawsze jednak udawało uniknąć się degradacji. tym razem jednak 6 wywalczonych punktów to za mało i wiosną Stumet będzie musiał odbudować się w III Lidze. 

 

Klasyfikacja strzelców:

40-Oskar Bohm (Salos Rumia)
33-Michał Kajak (Drink Team), 
30-Maciek Kiciński (Alexander), 
27-Arkadiusz Krynicki (Bracia),  
26-Tomasz Lewańczyk (KM PSP Gdynia), 
25-Patryk Tomczak (Nevada Gdynia), Michał Kutyłowski  (Prawie Jak Piłkarze), 
24-
Marcin Kośnik (Studio PRIME JBG), 
23-Grzegorz Skwarek (EPO), 
22-Allan Janocha (Nevada), Tomasz Radtke  (Bracia), 
21-Daniel Wójcik (LUX TAP), 
20-Marek Korzeniowski (KM PSP Gdynia), 

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK LIGI:
7-Michał Kajak (Drink Team), Tomasz Lewańczyk (KM PSP Gdynia)
6-Oskar Bohm (Salos)

 


III LIGA

1.awans - Trefl 
2.awans -  BAZA
3.awans - LENMAR
4.awans - Chłopcy z Ferajny
5.baraż o II Ligę - ZIP Gdynia, 
6.baraż o II Ligę - Młody JR Pogórze, 

...............................................................................

Tak licznie obsadzonej III Ligi jeszcze nie było. To oczywiście pokłosie tego, iż nie tworzyliśmy jesienią IV Ligi. Tak więc do rywalizacji przystąpiło 18 ekip, co zapowiadało 17 pasjonujących kolejek. Oczywiście liga miała swoich faworytów i ci nie zawiedli. 
Do wyższej klasy rozgrywkowej bez żadnych problemów awansowały Trefl czy Baza. To zespoły, które nadawały ton rozgrywkom i widać było, że ich miejsce jest zdecydowanie gdzieś indziej. Przez dłuższy czas stawce przewodził też LENMAR, ale w samej końcówce pogubił kilka punktów. Nie przeszkodziło to jednak tej drużynie w wywalczeniu awansu. Ostatnim zespołem, który promocję wywalczył bezpośrednio był team Chłopców z Ferajny. Ze względu na przełożone mecze walka toczyła się aż do 19 grudnia, gdy to Chłopcy pokonali Dellner i ostatecznie przypieczętowali awans. Jednocześnie na piąte miejsce zepchnęli ZIP Gdynia, który musiał o awans powalczyć w barażach. 
Podobnie inny z zespołów, który zakwalifikował się do dodatkowych meczów, a więc Młody JR Pogórze swoje zadanie wykonał bezbłędnie. Wiosną zatem zapowiada się, że II liga będzie niezwykle silna. 
Kilka ciepłych słów należy się również innym ekipom, który walczył o punkty w III Lidze. Brawa dla HG Solutions, które miało bardzo udany finisz i pokonał m.in. LENMAR ostatecznie odbijając się od ligowego dna i kończąc rozgrywki na 15 miejscu! To pokazuje, że żadnej drużyny nie można spisywać na straty, że zawsze jest szansa na podniesienie swoich umiejętności i pokazanie, że nasza ekipa ma w sobie potencjał! 
Cieszy nas postawa nowych zespołów, które dopiero poznają specyfikę NL6, ale także rozwój drużyn, które sezon czy dwa sezony wcześniej miały problem ze zdobywaniem punktów, a teraz radzą sobie znakomicie. Takim przykładem jest choćby VGL Group, któremu zabrakło zaledwie dwóch punktów do zajęcia miejsca barażowego.

 

Klasyfikacja strzelców:

45-Tomasz Zielecki (Baza), 
39-
Mateusz Szerechan  (VGL Group),
36-Łukasz Lewandowski (ZIP Gdynia),
34- Dawid Wańczuk (Trefl), 
 
31-
Tomasz Czaplicki (Trefl), 
30-Patryk Czabrowski  (Młody JR Pogórze), 
27-Jarosław Maksyśko (Jastrzębie Gdynia), 
26-Marcin Radek (Trefl), Patryk Kurleto (HG Solutions), Miłosz Bartz (Baza), 

24- Daniel Piesik (ZIP Gdynia), Mateusz Rolka (Chłopcy z Ferajny), 
23-Krystian Czerwionka (LENMAR), Tomasz Mielewski (LEMNAMR), 
20-Adam Zdrojewski (Trefl), 

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK LIGI:
8-Dawid Wańczuk (Trefl)

7-Łukasz Lewandowski (ZIP Gdynia)
Mateusz Szerechan (VGL Group)
Tomasz Zielecki (Baza)

 


BARAŻE: 

o EKSTRAKLASĘ
JOGA BONITO (9 miejsce Ekstraklasa) - RUKOLA (4 miejsce I Liga) 5:3 (2:0)
JR POGÓRZE(10 miejsce Ekstraklasa) - MY NA SIANIE (3 miejsce I Liga) 8:3 (3:0)

o I LIGĘ
(13 miejsce I Liga) MAR PACK BRACIA (5 miejsce II Liga) 4:7 (2:4)
(14 miejsce I Liga) FC LIMONKA - SALOS RUMIA (4 miejsce II Liga) 0:4 (0:1) 

o II LIGĘ
ALEXANDER (13 miejsce II Liga) - Młody JR Pogórze (6 miejsce III Liga) 9:12 (5:6)
ORANGE TEAM GDYNIA (14 miejsce II Liga) - ZIP Gdynia (5 miejsce III Liga) 0:3 (0:1)

 



PUCHAR NL6:

AWANS DO IV RUNDY:

Dziki West
Bracia 
KM PSP Gdynia 
EPO - FC Nankatsu 
MAR PACK 
PROMOTION-PL.COM 
Salos Rumia
LUX TAP 
Rukola 
ROL RYŻ
SPORTING ORŁOWO
NEVADA 
United

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [167]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

22

10-2018

pon.

g.19.30 I Liga: Latarnik Choczewo - Baza

g.20.30 I Liga: KM PSP Gdynia - Chłopcy z Ferajny

g.21.30 I Liga: Bad Boys - Maximus24

g.20.00 I Liga: Nevada Gdynia - ZIP Gdynia

g.21.00 III Liga: Jastrzębie Gdynia - Arex Gdynia

23

10-2018

wtorek

g.18.30 III Liga: EPO - HG Solutions

g.19.30 II Liga: Bękarty - Sporting Orłowo

g.19.00 II Liga: JNT - Orange Team Gdynia

g.20.00 II Liga: Prawie Jak Piłkarze - Studio Prime JBG

g.21.00 II Liga: SPS Limonka - Ejsmond Club

g.20.30 Ekstraklasa: Salos Rumia - FC Babilon United

g.21.30 Ekstraklasa: DT City - Dziki West

24

10-2018

środa

g.20.00 III Liga: JIM-DRUK - Dellner Components

g.21.00 III Liga: Arex Gdynia - SPS Limonka II

g.20.30 III Liga: TRANS-NAUTA - Rebels AiC

g.21.30 III Liga: Alexander - AGSP

g.19.30 I Liga: Koneser - Młody JR Pogórze

25

10-2018

czwartek

g.18.30 II Liga: Awaria - Promil Gdynia

g.19.00 II Liga: WS Stumet - Bastion

g.20.00 II Liga: VGL Group - Śledzie

g.21.00 II Liga: PROMOTION 360* - SKM Gdynia

g.20.30 Ekstraklasa: Joga Bonito - JR Pogórze

g.21.30 I runda Pucharu NL6: Bękarty - FC Chylonia

g.19.30 I runda Pucharu NL6: KP Grabówek - SPS Limonka II

26

10-2018

piątek

g.19.00 III Liga: Jastrzębie Gdynia - Progress Team

g.20.00 III Liga: Iskra Gdynia - dmuchane.pl

g.21.00 III Liga: Invest Klima - #poprostu bistro

g.21.30 I Liga: Corona 1999 - Baza

g.19.30 I Liga: Bracia - My Na Sianie

g.20.30 I Liga: FC Nankatsu - Rukola

27

10-2018

sobota

28

10-2018

niedziela

Archiwum wyników NL6

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 721, wczoraj: 903
ogółem: 2 979 513

statystyki szczegółowe

Partnerzy NL6