Ostatni dzień tygodnia pełny zwrotów akcji!

• autor: Maciek, 2018-03-24 00:52

W piątkowy wieczór rozegraliśmy pięć spotkań, po których przekonaliśmy się, że nawet kilku bramkowe prowadzenie wcale nie daje pewnych trzech punktów! SKM, MNS i Jastrzębie pokazały jednak, że są doświadczonymi ekipami na naszych boiskach, dzięki czemu potrafiły lepiej się zachować w trudnych sytuacjach toczących się na muriawie. Trefl natomiast, który w zeszłym sezonie ,,zamiótł'' III-ligową konkurencje, kompletnie nie razi sobie w klasie wyżej. Swój pierwszy mecz wygrały za to Jastrzębie, które mają nadzieje teraz się podnieść po słabym początku sezonu.

Żółto-niebiescy - SKM Gdynia 7:8 (3:5)
Żółto niebiescy: Adrian Mrozek-2, Mateusz Dąbrowski-5
SKM: Marcin Apostel, Bartosz Kass, Patryk Kowalczyk-2, Daniel Borkowski-4
Żółte kartki: Daniel Borkowski (SKM), Mateusz Fiedler
Zawodnik meczu: Mateusz Dąbrowski (Żółto-niebiescy)

Spotkanie obfitujące w wiele walki i zwrotów akcji. SKM, które w dwóch poprzednich meczach pokazało, że jest bramkostrzelną drużyną i w tym meczu nie zawiodło pod tym względem. W pierwszej połowie trafili do bramki rywala aż pięć razy, ale i ci drudzy nie pozostawali im dłużni. Początek drugiej części gry to przede wszystkim przykład jak należy odrabiać straty. Po rzucie wolnym, karnym i strzałach z dystansu, grająca bez zmian ekipa Żółto-niebieskich ze stanu 3:5 wyszła na prowadzenie 7:5. Zryw do odrabiania strat dał drużynie ,,Kolejarzy" drugi w tym spotkaniu karny. Widząc opadających z sił przeciwników nabrali nadziei na ponowne prowadzenie w tym meczu, do czego doprowadzili! Najpierw po zamieszaniu w polu karnym strzelili wyrównującego gola, a na kilka minut przed końcem po wzorowej kontrze zapewnili sobie 3 oczka.

JNT - My Na Sianie 6:9 (2:4)
JNT: Krzysztof Rymek, Daniel Szelbracikowski, Daniel Wójcik, Patryk Suworow, Jacek Tarnecki-2
MNS: Paweł Wenta, Michał Korytowski, Patryk Binkowski-2, Kornel Wysocki-5
Zawodnik meczu: Kornel Wysocki (MNS)

My Na Sianie, po zeszłotygodniowym thrillerze ze Sportingiem, kolejny raz dostarczyli kibicom nie mniej wrażeń. Pierwsza odsłona to co prawda kontrola wyniku i spokojne prowadzenie przed jej końcem, ale druga to już zupełnie inna para kaloszy! JNT w przerwie najwyraźniej przypomniało sobie, że po dwóch pierwszych meczach w swoim dorobku nie mają jeszcze chociażby punktu. Od początku rzucili się na oponentów, dzięki czemu w szybkim czasie z dwubramkowej straty, wypracowali sobie jednobramkowe prowadzenie. Od tego momentu jednak do słowa znowu doszli MNS! Zaczęli strzelać w końcówce gola za golem, na co JNT odpowiedziało tylko jednym trafieniem i trzy punkty zgarnęła ekipa w czerwonych strojach.

Trefl - Chłopcy z ferajny 2:5 (1:2)
Trefl: Marcin Radek-2
Chłopcy z ferajny: Ireneusz Klinczuk, Przemysław Łaga, Przemysław Paliga-2, Arkadiusz Byczkowski
Zawodnik meczu: Przemysław Paliga (Chłopcy z ferajny)

Trefl kompletnie nie przypomina drużyny z zeszłego sezonu. Jeszcze pół roku temu ,,kosili'' konkurencję III ligi a teraz nie mogą odnieść pierwszego zwycięstwa na drugim poziomie rozgrywek. Mecz nie toczył się jednak pod dyktando tylko jednego zespołu, ale lepiej na boisku odnajdywała się jednak drużyna ,,Ferajny". Dało im to jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Kilka minut po wznowieniu wyrównałTrefl, który szukał swojego ligowego przełamania. Z całego pojedynku lepiej wyszli jednak Chłopcy z ferajny. Stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, a do tego pecha miał Trefl, który na ostatnie 10 minut stracił przez kontuzje bramkarza.

Jastrzębie Gdynia - Aleksander 6:5 (2:3)
Jastrzębie: Łukasz Juszczyk, Krzysztof Waszak,Artur Galmowski-2, Adrian Dworakowski-2
Aleksander: Tomasz Miotke, Piotr Kaźmierczak, Maciej Kiciński-3
Zawodnik meczu: Maciej Kiciński (Aleksander)

Jastrzębie od początku sezonu stopniowo przeszły z porażki w pierwszej, przez remis w drugiej i w końcu zwycięstwo w trzeciej kolejce! Mimo, że mecz rozpoczęli stosując wysoki pressing na rywalu, dobrze kontrował Aleksander, który dzięki tej taktyce osiągnął jednobramkowe prowadzenie przed przerwą. Po niej, obraz gry się nie zmienił, a ekipa w czarnych strojach znowu sprowadziła grę głównie na połowę rywala. Tym razem jednak, przyniosło to zamierzony efekt i wyjście na prowadzenie Jastrzębi. Końcówka meczu sprawiła wiele nerwów dwóm zespołom, ale w tym pojedynku wygrał lepszy.

Saturn Gdynia - Rebels AIC 2:5 (0:4)
Saturn: Marcin Garstka, Bordczyński
AIC: Krystian Pobłocki, Piotr Koriat, Sebastian Bogdańska, Patryk Piesio
Zawodnik meczu: Krystian Pobłocki (AIC)

Obie ekipy wychodziły do spotkania po fatalnych dwóch pierwszych kolejkach. Sprawiło to, że jedni jak i drudzy, mieli wielką chęć na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Od pierwszej minuty jednak, większą ochotę ,,przełamania" było widać w grze Rebelsów. Zdominowali oni rywali, co przyniosło zamierzony efekt w postaci prowadzenia do przerwy. Dużo było też w tym zasługi dobrze spisującego się w ich ekipie bramkarza. Po zmianie stron, Obraz gry nieco się zmienił. Saturn chciał się pokazać z dobrej strony i chociaż przegrali cały mecz, udało im się wygrać drugą połowę, co może być małym pocieszeniem.