Aktualności

Latarnik bez straty gola. Wysoki zwycięstwo Nevady

• autor: Robson, 2018-04-04 23:55

Mecz, w którym do przerwy jest bezbramkowy remis wcale nie musi być nudny. Udowodnili to zawodnicy Latarnika i Braci. Ostatecznie gole po przerwie zdobywał Latarnik i zapewnił sobie komplet punktów. Do domu z trzema punktami po środowych meczach wracały także ekipy KM PSP Gdynia, Nevada, Enerpol Gdynia i Ejsmond Club.

I liga
Nevada - Maximus24 12:4 (4:2)

Nevada: Piotr Siudziński-2, Michał Wilczewski-4, Damian Podkański, Sebastian Kotłowski, Adam Stempka, Rafał Piotrowski-3
Maximus24: Krzysztof Ziemak-3, Jarosław Winnicki
Żółte kartki: Oskar Zaremba (Maximus)
Zawodnik meczu: Rafał Piotrowski (Nevada)

W to spotkanie zdecydowanie lepiej weszła ekipa Maximusa i już po kilku minutach prowadziła 2:0.
Taki obrót boiskowych sytuacji nie spodobał się Sebastianowi Jaroszowi i szybko postanowił działać. Wprowadzone zmiany poruszyły zespół Nevady co pozwoliło szybko doprowadzić do remisu. Po tej wymianie ciosów osłabiona kadrowo drużyna Maximusa została zepchnięta do defensywy, a Nevada nie zamierzała spuszczać nogi z gazu. Groźne ataki które w większości przypadków znajdowały drogę do bramki pozwoliły schodzić na przrwę przy wyniku 4:2. W drugiej połowie "zieloni" nie mając nic do stracenia atakowali razem z bramkarzem co nie przyniosło zamierzonych efektów. Nevada do ostatniego gwizdka była drużyną zdecydowanie lepszą, a uwagę zasługuje piękna bramka z przewrotki zdobyta przez Rafała Piotrowskego który przypieczętował pewne zwycięstwo swojej drużyny.

I liga
KMP SP Gdynia - FC Babilon United 9:1 (6:0)

KM PSP: Marek Korzeniowski-2, Łukasz Tuński, Krzysztof Grablowski-2, Tomasz Lewańczyk-3,
Marcin Nowak
Babilon: Artur Domeradzki
Zawodnik meczu: Marek Korzeniowski (KM PSP)

Po słabym początku KM PSP zaczyna grać w tym samym stylu który dał im awans do wyższej ligi.
Tym razem lekcję "strażackiej" piłki dostali zawodnicy FC Babilonu którzy od początku zostali zdominowani przez przeciwnika. Marek Korzeniowski który jest motorem napędowym swojej ekipy nie tylko strzelał dziś bramki ale również budował akcję całej drużyny po których koledzy mogli zdobywać kolejne gole.  W zespole Babilonu brak kluczowego napastnika Damiana Kucharskiego sprawił że nie mieli czym postraszyć rywala.

III liga
Awaria - Ejsmond Club 2:9 (1:6)

Awaria: Zbigniew Sadowski, Sebastian Jettka
Ejsmond: Bartosz Barański-2, Sebastian Necel, Aleksander Bochentyn, Igor Dawidowski,
Adam Bednarczyk-4
Żółte kartki: Daniel Posmyk (Ejsmond)
Zawodnik meczu: Adam Bednarczyk (Ejsmond)

Odmłodzona ekipa Ejsmond Club pnie się w górę tabeli dając do zrozumienia że awans to ich cel na ten sezon. Awaria próbowała wziąć przykład z Bękartów i ukraść choćby punkt rozpędzonej maszynie Błażeja Nicińskiego ! Niestety dla nich już w pierwszej części gry rywale odskoczyli na kilka bramek co w późniejszej fazie meczu okazało się różnicą nie do odrobienia. Po tym meczu Ejsmond wskakuje na fotel lidera , a ciekawostką jest fakt żę to już trzecie w tym sezonie zwycięstwo 9:2.

Ekstraklasa
Enerpol Gdynia - Instalserwis Emeryci 7:6 (3:1)

Enerpol: Damian Podkański-3, Michał Janiak-2, Rafał Ogrodowicz, Mateusz Kuzimski
Instalserwis: Filip Robakowski-2, Łukasz Krześniak-3, Marek Liszewski
Zawodnik meczu: Danian Podkański (Enerpol)

Od pierwszych minut obie ekipy toczyły wyrównany bój o ligowe punkty, jednak częściej przy piłce była drużyna Enerpolu. Piotr Ciukiewicz razem z kolegami stworzyli sobie więcej sytuacji w pierwszej części dzięki czemu na pzerwę schodzili zwycięsko. Po zmianie stron nadal lekka przewaga Enerpolu jednak zbytnie rozluźnienie korzystnym wynikiem zaczął wykorzystywać przeciwnik. Łukasz Krześniak z ekipy Instalserwis pociągnął swoich kolegów do zdobywania bramek i niewiele zabrakło a osiągnęli by w tym spotkaniu choćby remis. Do samego końca spotkania Enerpol nie mógł być pewien 3 punktowej zdobyczy !

I liga
Bracia - Latarnik Choczewo 0:2 (0:0)

Bracia:
Latarnik: Piotr Sobczyński, Arkadiusz Kowalik
Żółte kartki: Adam Komorowski, Kamil Jantowski (Bracia)
Zawodnik meczu: Piotr Sobczyński (Latarnik)

Bezbramkowy wynik do przerwy może być mylący dla osób które nie widziały tego spotkania.
Mecz od pierwszej minuty na styku, a żadna z ekip nie zamierzała odstawiać nogi. Po zmianie stron i 45 minutach twardej, męskiej ale co najważniejsze czystej gry przyszedł czas na bramki, a w tym lepsza okazała się ekipa z Choczewa. W ostatnich 5 minutach meczu zadali dwa ciosy dające 3 punkty ! Jako pierwszy strzałem z dystansu zaskoczył Piotr Sobczyński a chwilę później zwycięstwo przypieczętował Arkadiusz Kowalik. Po raz kolejny Bracia po dobrej grze nie są w stanie wrócić do domu choćby z punktem.