Aktualności

Rol-Ryż, Classic, Baza oraz Chłopcy z Ferajny nadal...

• autor: Maciek, 2018-04-06 01:04
Rol-Ryż, Classic, Baza oraz Chłopcy z Ferajny nadal niepokonani!

Rol-Ryż już przed sezonem był brany jako jeden z faworytów do tytułu i póki co potwierdza swoje ambicje. Plany może im jednak pokrzyżować Classic, który też ma chrapkę na odzyskanie trofeum. Wygrany mecz, zremisował natomiast Grabówek, który mając 4 bramkową przewagę już na początku meczu nie dowiózł jej do końca. W drugiej lidze wysokie zwycięstwa Chłopców z Ferajny i Prawie jak Piłkarzy. Baza natomiast pokonuje w końcówce Tawernę, która nie ma w tym sezonie szczęścia.

II liga
Baza - Tawerna 4:2 (2:2)

Baza: Michał Strawa, Michał Wrzesiński, Tomasz Zielecki-2
Tawerna: Michał Molęda-2
Zawodnik meczu: Tomasz Zielecki (Baza)

Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla zawodników Bazy, którzy w pierwszych minutach meczu wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Utrzymywali ją przez dłuższy czas i na kilka minut przed zmianą stron, Tawernie udało się strzelić bramkę kontaktową. Chwilę później wyrównali, przez co na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 2:2. Taki stan też utrzymywał się niemal do końca spotkania. Wtedy na 2 minuty przed końcem, gola z rzutu wolnego tuż przed polem karnym strzelił Tomasz Zielecki! Dosłownie kilka sekund później dorzucił jeszcze jedno trafienie, czym zapewnił swojej drużynie kolejne w tym sezonie zwycięstwo.

Ekstraklasa
JR Pogórze - Classic Gdynia 5:7 (2:2)

JR: Bartek Kultys, Łukasz Król, Adam Czaus, Damian Motyl, nr.57
Classic: Wojtek Szreder, Przemek Szymański-2, Michał Skwiercz-4
Żółte kartki: Daniel Kleba (Classic)
Czerwone kartki: Damian Motyl (JR) - za 2 żółte
Zawodnik meczu: Michał Skwiercz (Classic)

Mimo zupełnie przeciwstawnych miejsc w tabeli zajmowanych przez obie ekipy, mecz od samego początku stał na wysokim i wyrównanym poziomie. Drużyna z Pogórza kolejny raz pokazała się w pierwszej połowie z bardzo dobrej strony, o czym świadczy fakt, że po pierwszych 25 minutach remisowali z Classic'iem który znajduję się od początku sezonu w znakomitej formie. Druga połowa to szybka wymiana ciosów z obydwu stron, z czego minimalnie bardziej skorzystał JR, prowadząc 5:4. W tym momencie niestety, drugą żółtą kartką został ukarany Damian Motyl, a jego koledzy musieli radzić sobie od tego momentu w osłabieniu. Mimo dużego naporu przeciwnika, dali sobie strzelić w tym stanie 1 gola, który doprowadził jednak do wyrównania. Gdy 6 zawodnik wrócił na boisko, wydawać się mogło że żółto-czarni w końcu złapią pierwsze punkty w tym sezonie. Tak się jednak nie stało, bowiem w samej końcówce większą determinacją wykazał się Classic, który strzelając w końcówce 2 bramki dalej pozostaje niepokonanym liderem Ekstraklasy. Na uwagę zasługują również 4 bramki strzelone przez Michała Skwiercza.

II liga
SPS Limonka - Prawie Jak Piłkarze 3:10 (1:3)

Limonka: Łukasz Mikołajewski, Bartosz Grzeszczak, Adam Kierszke
PJK: Maciej Babski, Maciej Dzwonkowski, Bartek Żołnowski, Michał Kutyłowski-2, Sebastian Strugała-2, Piotr Żybko-3
Zawodnik meczu: Piotr Żybko (PJK)

Kiedy spotykają się ze sobą sąsiedzi w ligowej tabeli, rzadko co nastawiamy się na tak jednostronny pojedynek jak ten. Co prawda pierwsza połowa to dobry i wyrównany mecz, a przewaga dwóch bramek dla Prawie Jak Piłkarzy to zasługa większej skuteczności. Druga odsłona gry to już kompletne ,,posypanie się'' gry zespołu Limonki. Gdy strzelili bramkę na 2:3, wydawać się jeszcze mogło, że mecz dostarczy nam emocji do końca. Niestety kilka szybko strzelonych bramek przez PJK, właściwie zakończyło mecz. Tym samym spadkowicz zapowiadający przed sezonem powrót na zaplecze Ekstraklasy, póki co musi się pogodzić z pozycją w środku stawki.

Ekstraklasa
KP Grabówek - Instalserwis Emeryci 6:6 (6:4)

Grabówek: Łukasz Krzemiński, Piotr Kołeczek, Krzysztof Klukowski, nr.18, Sławomir Hermanowski-2
Emeryci: Łukasz Krześniak, Karol Cieślik, Marek Liszewski-2, Kamil Stawiarski-2
Żółte kartki: Kamil Stawiarski (Emeryci)
Zawodnik meczu: Kamil Stawiarski (Emeryci)

Pierwsze minuty należały do drużyny Grabówka, która raz po raz skutecznie uderzała na bramkę rywali, czym doprowadzili do prowadzenia aż 5:1. Gdy wydawało się, że Emeryci będą musieli czekać co najmniej do kolejnego meczu na pierwsze punkty w sezonie, nagle wszystko obróciło się o 180 stopni. Duży wpływ na to miało również zbyt duże rozluźnienie w szeregach Niebieskich. Instalserwis raz po raz strzelał bramki niwelując straty, a prawdziwą ozdobą spotkania była bramka Kamila Stawiarskiego, który wykonując rzut wolny, huknął z 30 metra na długi słupek prosto w okienko! Mimo to, Grabówek dzięki zdobytej przewadze na początku, miał do przerwy 2 bramki zapasu. Taki stan, utrzymywał się również przez większą część 2 połowy, aż w końcu Emeryci strzelili bramkę kontaktową. Nie był to koniec problemów Grabówka, ponieważ ich bramkarz dostał kontuzji i musiał go zastąpić zawodnik z pola. Na 2 minuty przed końcem, fantastycznym podaniem przez całe boiska popisał się bramkarz Emerytów, co wykorzystał jego kolega z drużyny i strzałem głową ustalił wynik spotkania, a swojej ekipie dał pierwszy punkt w sezonie!

II liga
Chłopcy z Ferajny - PROMOTION-PL.COM 10:5 (6:2)

Chłopcy z Ferajny: Ireneusz Klinkusz, Mariusz Dryja-2, Mateusz Dettlaf-3, Arkadiusz Byczkowski-4
PROMOTION: Adrian Klimowicz, Piotr Górak, Arkadiusz Urbanik, Adam Myszk-2
Zawodnik meczu: Arkadiusz Byczkowski (Chłopcy z Ferajny)

Chłopcy z Ferajny z szóstym kolejnym zwycięstwem od początku sezonu! Tym razem nie dali szans rywali, z drugiego bieguna ligowej tabeli. Spotkanie zaczęło się jednak ciekawie, ponieważ wznawiający gry od środka po pierwszym straconym golu PROMOTION, oddało bezpośredni strzał w kierunku bramki rywala i błyskawicznie odrobili straty. Od tego momentu jednak, na boisku niepodzielnie zaczęła rządzić ,,Ferajna". Już do przerwy wypracowali sobie 4-bramkową przewagę, której ani śnili zaprzepaścić. Tak też poczynili, w ogólnym rozrachunku wbijając przeciwnikom 2 razy więcej bramek. Duża w tym zasługa Arka Byczkowskiego, który jak mówił tak zrobił i strzelając 4 bramki powiększa przewagę nad rywalami w wyścigu o tytuł króla strzelców.

Ekstraklasa
FC Chylonia - Rol-Ryż 6:8 (1:5)

Chylonia: Bartek Trocki, Krzysztof Idzi, Robert Chałaszczyk, Mateusz Serafin, Karol Idzi, sam.
Rol-Ryż: Patryk Kiełb, Rafał Krauze, Tomasz Stępień-2, Kacper Kiełb-3, sam.
Żółte kartki: Patryk Kiełb (Rol-Ryż)
Zawodnik meczu: Kacper Kiełb (Rol-Ryż)

Czy ktoś jest w stanie powstrzymać Rol-Ryż!? To pytanie można sobie już powoli zacząć zadawać, patrząc na to co wyczynia ekipa Tomasza Piątkowskiego. Pierwsza odsłona rywalizacji to kompletna dominacja drużyny w czerwonych koszulkach, która niczym bokser zadała przeciwnikowi kilka szybkich ciosów. W drugiej połowie ,,Ryżowi'' nieco spuścili z tonu, co postanowiła wykorzystać drużyna Chyloni. Determinacją jaką się wykazali, doszli rywali już tylko na 2 bramki. Na nieszczęście dla nich, przeciwnik w ciągu minuty znów podwójnie ich wypunktował, co chyba ustaliło kto zostanie zwycięzcą meczu. Chylonia jednak się nie poddawała i dzielnie walczyła, co zaowocowało jeszcze 2 bramkami. Punktów to co prawda nie przyniosło, ale zostali oni pierwszą ekipą w tym sezonie o której nie można powiedzieć, że została przez Rol-Ryż rozgromiona.