Aktualności

Radosny futbol w trzeciej lidze! JNT i Saturn odnoszą...

• autor: Maciek, 2018-04-07 00:54
Radosny futbol w trzeciej lidze! JNT i Saturn odnoszą pierwsze zwycięstwa!

Na samych tylko boiskach III ligi, w trzech meczach padło dziś łącznie aż 46 bramek, co daje średnią nieco ponad 15 goli na mecz!!! Gdy dodamy do tego gole strzelone na I ligowych boiskach, to zatrzymamy się na liczbie 74 trafień w 6 spotkaniach! Mieliśmy w tym wszystkim dwa przełamania, w postaci pierwszych zwycięstw JNT i Saturna, które dokonały tego w niezłym stylu. Dwucyfrową liczbę bramek, wbili rywalom zespoły Bękartów i HG Solutions. Natomiast Koneser i Rukola, po zaciętych meczach zgarniają komplety punktów, po potknięciach w poprzedniej kolejce.

I liga
Bad Boys - Koneser Gdynia 4:7 (2:2)

Bad Boys: Tomasz Kapeluch-4
Koneser: Jakub Łapa, Mateusz Śrubka, Dariusz Kochański-5
Czerwone kartki: Jakub Łapa (Koneser)
Zawodnik meczu: Paweł Łukowicz (Koneser)

Bad Boysi w dwóch ostatnich meczach zanotowali wyniki remisowe, Koneser natomiast 2 kolejki temu również podzielił się punktami z przeciwnikiem. W takim przypadku, pewne było, że mecz ten może być bardzo wyrównany i także zakręcić się wokół remisu. I na to też wskazywała pierwsza połowa. Koneser co prawda zaczął lepiej, ponieważ szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, lecz Bad Boysą udało się odrobić straty jeszcze przed przerwą. Po jej zakończeniu, obie ekipy ruszyły do ataku, a mecz stał się bardziej otwarty. O to, kto strzeli więcej bramek w meczu prześcigali się Dariusz Kochański (Koneser) i Tomek Kapeluch (Bad Boys) z czego o 1 bramkę wygrał ten pierwszy. Musi on jednak podziękować swojemu bramkarzowi Pawłowi Łukowiczowi, bowiem w drugiej części meczu, stał się on zaporą nie do przejścia, co pozwoliło odskoczyć Koneserowi na kilka bramek i ostatecznie zwyciężyć.

III liga
WS Stumet - Bękarty 4:10 (2:4)

Stumet: Krystian Zysko, Maciej Kurek, Jacek Radomski, Maciej Orlikowski
Bękarty: Damian Matecki, Dawid Smarzyński, Sebastian Filipkowski, Mateusz Boyke, Maciej Wałdowski-2, Krzysztof Podczaski-4
Zawodnik meczu: Maciej Wałdowski (Bękarty)

Bękarty wyraźnie nabrały tempa i pewności siebie po dobrym, poprzednim meczu z mocnym Ejsmondem. Ich przeciwnikiem w dzisiejszym meczu był WS Stumet, w którym grają zawodnicy występujący kiedyś w w ich szeregach, zresztą w drugą stronę jest podobnie. Bordowi w pierwszych minutach, zdołali wywalczyć sobie niewielką przewagę bramkową, której już jednak nie oddali do końca meczu! Stumet co prawda najpierw dochodził dwukrotnie na 1 gola, ale było to spowodowane błędami w obronie przeciwnika. W drugiej połowie Bękarty rozhulały się na dobre. Raz po raz punktując rywali, wbijając im ostatecznie ,,dwucyfrówkę'', w czym duża zasługa Krzysztofa Podczaskiego, który strzelił dziś 4 bramki, a także obrońców, którzy w tej ekipie są wyjątkowo bramkostrzelni!

III liga
SKM Gdynia - Saturn Gdynia 3:8 (1:3)

SKM: Daniel Borkowski, Przemek Skrzypkowski-2
Saturn: Piotr Gościniak, Łukasz Zieliński, Radosław Wiechowski, Marcin Mikulski-5
Żółte kartki: Daniel Borkowski (SKM)
Zawodnik meczu: Filip Ziemann (Saturn)

Mecz w którym dobrze grały obydwie drużyny, ale tylko jedna grała przy tym skutecznie. I bynajmniej tym razem problemów ze strzelaniem nie miał Saturn, który trafiając w 1 połowie 3-krotnie, podwoił swój dorobek strzelecki z 3 poprzednich meczów razem wziętych! Przy okazji, dało im to przewagę dwóch trafień do przerwy. Druga odsłona meczu to ataki z bramki do bramki, co znowu zdecydowanie lepiej wychodziło ekipie Błękitnych. Zazwyczaj wyglądało to tak, że SKM strzelało na ich bramkę, ale albo piłka zatrzymywała się na bramkarzu Filipie Ziemannie, albo na obramowaniu bramki (czego naliczono się niemal 10 razy!) Ostatecznie Saturn wygrał swój pierwszy mecz w sezonie, co na pewno podniesie morale zespołu na kolejne kolejki.

I liga
FC Nankatsu - Rukola 2:3 (0:1)

Nankatsu: Rafał Szymeczko, Artur Ryś
Rukola: Michał Sumionka, Adam Grala, Dariusz Grubba
Zawodnik meczu: Adam Grala (Rukola)

Rukola przystępowała do tego spotkania po dwóch porażkach z rzędu i bez swojego kapitana Łukasza Kowalskiego. Mimo to, grający w nowych strojach zawodnicy, postanowili w tym meczu postawić na obronę, do czego dostosował się także przeciwnik. Mieliśmy przez to wiele sytuacji które kończyły się przed polem karnym jednych lub drugich, ewentualnie kilkoma interwencjami popisywali się bramkarze. Przez taki przebieg meczu, do przerwy padła tylko jedna bramka, którą strzeliła Rukola. W drugiej połowie gra obu ekip niewiele się zmieniła, ale tym razem zobaczyliśmy trochę więcej goli. Najpierw wyrównało Nankatsu, ale chwilę później Pomarańczowi znów wyszli na prowadzenie. Taka już była w tym meczu powtarzalność, że do kolejnego stanu remisowego doprowadziło Nankatsu. Gdy mecz zbliżał się ku końcowi i wydawało się że będziemy świadkami podziału punktów, decydującego gola strzeliła Rukola! Piłka została uderzona zza pola karnego po ziemi, odbijając się od jednego i drugiego słupka, w końcu wpadła do bramki i dała cenne 3 punkty.

III liga
Wybrzeże Klatki Schodowej - HG Solutions 5:16 (1:7)

Wybrzeże: Dariusz Niziol, Michał Czerwiński, Krzysztof Kwidziński-3
HG: Michał Jasiński, Patryk Kurleto-2, Maciej Łuczkiewicz-2, Maciej Łuczywek-2, Krzysztof Szyngwelski-2, Adrian Majchrzak-3, Aram Grigoryan-4
Zawodnik: Aram Grigoryan (HG Solutions)

Prawdziwy przykład meczu, w którym nie ważne było to jaki będzie wynik, a bardziej chodziło o dobrą zabawę i ,,pokopanie'' piłki. Od samego początku spotkanie było bardzo luźne, a co najważniejsze na boisku zamiast fauli, było sporo śmiechu zawodników obu drużyn. O ile Wybrzeże kompletnie zatraciło się w tej zabawie, HG nie zapomniało o tym, że gramy tu także o ligowe punkty. Dzięki temu do przerwy udało im się prowadzić 7:1. Po wznowieniu, dalej oglądaliśmy to co w pierwszej części spotkania. Tym razem Solutions odpuściło jednak nieco w obronie, dzięki czemu obejrzeliśmy prawdziwy festiwal strzelecki, z którego na pewno wielką uciechę mieli strzelcy, a nieco mniej do śmiechu mogło być bramkarzom. Szczególnie niezadowolony może być bramkarz Wybrzeża, któremu przeciwnicy zaaplikowali 16 bramek. Ale jeszcze raz podkreślmy, mecz był rozgrywany w bardzo przyjacielskiej atmosferze i gdyby dołożyć do tego jeszcze nieco więcej sportowej zażartości, to takie mecze mogły by świecić przykładem dla całej naszej ligi.

I liga
JNT - Ultramaryna 8:4 (3:1)

JNT: Daniel Szelbracikowski, Daniel Wójcik, Kacper Kupc, Marcin Lewańczyk-2, Patryk Suworow-2, samobój
Ultamaryna: Daniel Żywalewski, Tomasz Kwiatkowski-3
Zawodnik meczu: Daniel Wójcik (JNT)

Jakby zsumować punkty obydwu drużyn po 3 kolejkach, zebrała by się nam liczba - 1. Dlatego też, takie spotkania często określane są mianem meczów za 6 punktów. Bardziej do serca, to powiedzenie wzięła sobie ekipa JNT, która wyraźnie prowadziła grę i potrafiła przełożyć to na bramki, wygrywając do przerwy 3:1. Po zmianie stron, Ultramaryna postanowiła nieco postraszyć rywala, przez co zbliżyli się do nich na 1 gola. Taki stan utrzymywał się większą część spotkania, co zapowiadało ciekawą końcówkę. Wtedy, na 5 minut przed końcem do dobrej dyspozycji z pierwszej połowy wróciła ekipa w błękitnych strojach. To wystarczyło na przeciwnika, któremu JNT zaaplikowało 3 szybkie bramki i ze spokojem dograło mecz, zdobywając pierwszy komplet punktów w sezonie!