Aktualności

Śledzie zatrzymane! Stykowe mecze w pierwszej lidze

• autor: Maciek, 2018-04-10 01:41

Śledzie odniosły swoją pierwszą porażkę w sezonie, chociaż prowadzenie 3 bramkami nic na to nie wskazywało. Dzięki zwycięstwom, w czołówce I ligi utrzymuję się Nevada, a Salos i Latarnik nie wiele do niej tracą. W III lidze, pierwsze zwycięstwa odnoszą do tej pory ,,czerwone latarnie'' rozgrywek, czyli Dellner Components i Castorama.

III liga
Dellner Components - Aleksander 14:6 (9:2)

Dellner: Gracjan Hebel, Artur Okruciński, Paweł Tyszko, Szymon Adamczyk, Jakub Skiba-2, Dawid Schattschneider-2, Dominik Szarowski-6
Aleksander: Tomasz Miotke, Maciej Kiciński-5
Zawodnik meczu: Dominik Szarowski (Dellner)

Aleksander rozgromiony! Dellner który od początku sezonu nie mógł wygrać spotkania, dziś zagrał jak z nut. Pierwsi bramkę strzelili jednak zawodnicy w zielonych strojach, ale kilka chwil później przegrywali już 1:4. Dellner był w tej połowie niesłychanie skuteczny, dzięki czemu na przerwę schodził z przewagą 7 bramek! Po zmianie stron mecz już nieco się wyrównał, ale zwycięstwa ekipy Components było już praktycznie pewne na półmetku rywalizacji. Największy wpływ na zwycięstwo miał Dominik Szarowski, który strzelił dla swojego zespołu aż 6 bramek, czym poprowadził kolegów do pierwszej wiktorii w tym sezonie.

III liga
Śledzie - Jastrzębie Gdynia  5:6 (4:2)

Śledzie: Piotr Zabłotny, Mikołaj Pieczko, Kamil Malinowski, Michał Kajak
Jastrzębie: Łukasz Juszczyk, Artur Glanowski, Waldek Kownacki, Mateusz Borucki
Żółte kartki: Artur Glanowski (Jastrzębie) - Michał Kajak (Śledzie)
Czerwone kartki: Jarek Maksyśko (Jastrzębie) - pauza 1 mecz
Zawodnik meczu: Mateusz Borucki (Jastrzębie)

Śledzie jak dotąd wygrały wszystkie swoje mecze, z czego ostatnie 2 były tym bardziej okazałe, bo strzelali w nich po co najmniej 11 bramek. To samo i tym razem zwiastował początek meczu, w którym zdecydowanie przejęli inicjatywę. Taki przebieg zdarzeń, doprowadził do prowadzenia przed przerwą wynikiem 4:2. Druga połowa zaczęła się od kolejnej bramki ekipy w niebieskich koszulkach i pewnym wydawało się, że zagarną kolejny komplet punktów. Wtedy zdarzyło się coś co kibice zgromadzeni przy boisku na pewno zapamiętają na długo! Jastrzębie szybko strzeliły 2 bramki, dochodząc rywali na zaledwie jedno trafienie. Następnie strzelili gola wyrównującego, a Śledzie tylko patrzeli na siebie na wzajem z niedowierzaniem. Taki powrót Jastrzębi mógł zakończyć się tylko w jeden możliwy sposób, czyli strzeleniem zwycięskiego gola na chwilę przed zakończeniem meczu! Tym samym, Śledzie przegrywają swój pierwszy mecz w lidze, a Jastrzębie zgłaszają aspiracje do awansu, co mocno podkreślił jeden z ich zawodników, Waldek Kownacki, z którym krótki wywiad niedługo będzie dostępny na naszym kanale youtube.

I liga
Nevada Gdynia - JNT 8:7 (5:4)

Nevada: Daniel Szelbrachowski, Sebastian Barzowski, Kacper Kupc, Patryk Suworow-4
JNT: Adam Cichowski, Michał Wilczewski, Marco Cybulski, Rafał Malanowski-2, Rafał Piotrowski-3
Zawodnik meczu: Rafał Piotrowski (Nevada)

Mecz 3 i 9 zespołu I ligi, między którymi była różnica tylko 3 pkt. co pokazuje jak na tą chwilę spłaszczona jest tabela. W spotkaniu lepiej wyglądała Nevada, ale większość swoich sytuacji potrafiło wykorzystać JNT. Dzięki temu do przerwy mieliśmy tylko 1 bramkowe prowadzenie czarno-pomarańczowych, co oczywiście zwiastowało emocje na drugą połowę. Tak też się stało i wciąż byliśmy świadkami gonitwy JNT za przeciwnikiem, który to co wychodził na prowadzenie 2 golami, to chwilę później ,,kontaktowali'' błękitni.  Największe emocje mieliśmy w końcówce. Bramkę wyrównującą strzeliło w końcu JNT, po czym nie minęła minuta, a rzut karny miała Nevada! Karnego jednak obronił bramkarz i stało się niemal jasne że w tym spotkaniu musi paść remis. Nevada się jednak nie poddała i zdołała przeprowadzić jeszcze jeden skuteczny atak, który dał im jednak zasłużone z widoku całego spotkania zwycięstwo i utrzymał ich w czubie tabeli.

III liga
Wybrzeże Klatki Schodowej - Castorama 5:9 (1:7)

Wybrzeże: Dawid Kotowski, Grzegorz Andrzejczyk, Łukasz Sikora, Krzysztof Kwidziński-2
Castorama: Sławomir Okrój, Łukasz Petkiewicz, nr.99, nr.18, Marcin Jarzyna-2, Andrzej Kałdowski-3
Zawodnik meczu: Andrzej Kałdowski (Castorama)

Castorama po fatalnym początku sezonu, za wszelką cenę chciała w końcu zdobyć pierwsze punkty. Okazję do tego wyczuwali w spotkaniu z Wybrzeżem, które zeszłotygodniową wysoką porażką z HG, pokazało że nie jest w optymalnej formie. Od pierwszej minuty wszystko szło w tym kierunku, a ,,budowlańcy'' wbijali rywalom kolejne bramki, dzięki czemu na przerwę schodzili prowadząc 7:1. W drugiej połowie nieco już lepiej zagrało Wybrzeże, które wygrało tę część spotkania 2 bramkami. Różnica jaką wypracowała sobie Castorama w pierwszych 25 minutach, była jednak zbyt duża, by chociaż na chwilę miała im zagrozić w zgarnięciu pierwszych punktów w sezonie.

I liga
Latarnik Choczewo - Bad Boys 3:1 (1:0)

Latarnik: Arkadiusz Kowalik, Bartosz Hundrieser-2
Bad Boys: Tomasz Sychowski
Zawodnik meczu: Bartosz Hundrieser (Latarnik)

Spotkanie sąsiadów w tabeli, których dzieliła różnica tylko 1 punktu na rzecz Latarnika. Też i ta drużyna, od początku sprawiała wrażenie nieco lepszej, co nie przekładało się jednak na bramki. Bowiem udało się im to w pierwszej części meczu tylko raz, ale w zupełności wystarczyło by prowadzić. Druga połowa to dokładnie taki sam obraz gry, w którym Choczewo przeważało, ale bardzo dobrze bronili Bad Boys. Napór jednak był na tyle duży, że udało się strzelić rywalom 3 bramki, na co ci odpowiedzieli tylko jedną. Latarnik dzięki temu zwycięstwu, utrzymuje kontakt z czołówką.

III liga
Żółto-niebiescy - Saturn Gdynia 12:2 (5:1)

Żółto-niebiescy: Maciek Wardziński, Krzysztof Sobieraj, Tomasz Brunka-3, Mateusz Dąbrowski-6, samobój
Saturn: Kuba Głazik, Łukasz Zieliński
Zawodnik meczu: Mateusz Dąbrowski (Żółto-niebiescy)

Żółto-niebiescy kolejny raz zaczęły spotkanie zasileni wsparciem w postaci Krzysztofa Sobieraja. Pierwsza połowa to prawdziwy popis strzelecki Mateusza Dąbrowskiego, który strzelił w niej 4 bramki, a jego kolega z drużyny dokładając jedną, ustalił wynik tej części spotkania na 5:1. Drugie 25 minut, to znowu koncertowa gra w obronie wspieranej przez zawodnika Arki defensywy żółto-niebieskich. W drugą stronę, kolegą bardzo zależało aby organizator drużyny - Tomasz Brunka także trafił do siatki. Gra bez presji, oraz przede wszystkim zaangażowanie całego zespołu doprowadziło do sytuacji, w której Tomkowi udało się strzelić nie jedną, a aż trzy bramki które dały mu klasycznego hattricka! Żółto-niebiescy, pokazali tym meczem, że kiedy są w pełnym składzie (co nie za każdym razem się udaje) są bardzo groźną dla ligi drużyną.

I liga
Salos Rumia - Maximus24 9:7 (6:6)

Salos: Karol Kornatowski, Kamil Matanowski, Jakub Bartlewski, Oskar Bohn-2, Marcel Brodnicki-4
Maximus: Jarosław Winnicki, Marcin Warszawski-2, Krzystof Ziemak-4
Zawodnik meczu: Marcel Brodnicki (Salos)

Początek spotkania to coś do czego nie przyzwyczaiła nas ekipa z Rumi. Strzelili oni bowiem bardzo szybko kilka bramek, wychodząc w spotkaniu na wysokie prowadzenie aż 6:1. Wtedy rozwój meczu zupełnie się odwrócił, a Maximus w końcu przyrównał poziomem do rywala. Zaczęli oni odrabiać co kilka minut część strat, kończąc całą połowę na wyniku remisowym! Salos wyraźnie nie mógł się pogodzić z takim obrotem spraw i od razu po przerwie ruszył na przeciwnika strzelając szybko 2 bramki.  Od tego czasu na kolejne bramki musieliśmy poczekać aż do końcówki meczu. Wtedy to Salos nie wykorzystał 100% sytuacji, co zemściło się chwilę później pod ich bramką. Nie minęła minuta, a tym razem w identycznej sytuacji już się nie pomylił Marcel Brodnicki i swoją 4 bramką w spotkaniu zapewnił swojemu zespołowi wygraną.