Sporting nadal bez punktów ! Ejsmond nie oddaje lidera !

• autor: Robson, 2018-04-12 01:00

My Na Sianie z kompletem punktów i ogromnymi szansami na jeden z najlepszych sezonów w rozrywkach NL6. Na pewno wiosenny start jest niezwykle udany. W środowy wieczór Kornel Wysocki i spółka ograli Babilon United. Ważne punkty także na koncie Rukoli, która pokonała Braci.

KMP SP Gdynia - FC Nankatsu 4:2 (2:1)
KM PSP: Tomasz Lewańczyk-2, Wojciech Gałązka, NR13
FC Nankatsu: Rafał Symeczko, Tomasz Zadrożny
Zawodnik meczu: Tomasz Lewańczyk (KMP SP)

Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy obu drużyn starali się jak najszybciej przejąć kontrolę nad całym spotkaniem. W pierwszej części minimalnie lepsi okazali się zawodnicy KMP SP schodząc na przerwę przy wyniku 2:1. Taki rezultat nie dawał jednak pewnego zwycięstwa ponieważ ekipa Nankatsu cały czas groźnie atakowała bramkę rywali. Niestety dla nich jak mawia klasyk "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i to strażacy wypunktowali swojego przeciwnika w samej końcówce.
KMP SP Gdynia po słabym początku sezonu wraca na zwycięską ścieżkę i pnie się w górę tabeli !

My Na Sianie - FC Babilon United 8:5 (4:3)
My Na Sianie: Konrad Szerszeń-3, Maćko Filip, Paweł Wenta, Kornel Wysocki, Maciej Ziarkowski, Maksymilian Tuźnik
FC Babilon United: Paweł Stępień, Damian Kucharski, Jakub Izdebski, Artur Domeradzki, samobój
Zawodnik meczu: Konrad Szerszeń (My Na Sianie)

Lepsze wejście w mecz ze strony Kornela Wysockiego i jego kolegów którzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Babilon złapał kontakt ale tylko na chwilę ponieważ przeciwnik od razu podwyższył na 3:1. Jeszcze przed zmianą stron mecz się nieco wyrównał, jednak stroną przeważającą nadal była ekipa My Na Sianie. Po przerwie mieliśmy krótką wymianę ciosów z obu stron ale celniej punktowali zawodnicy w czerwonych koszulkach. Konrad Szerszeń był dziś prawdziwym utrapieniem dla obrońców Babilonu i to po jego akcjach ekipa My Na Sianie stwarzała najgroźniejsze sytuacje. Dzięki tej wygranej MNS po czterech spotkaniach ma komplet punktów i umacnia się na szczycie tabeli.

Ejsmond Club - WS Stumet 8:1 (3:0)
Ejsmond Club: Milan Posmyk-3, Mateusz Barański-2, Adam Bednarczyk, Aleksander Bochetyn,
Błażej Niciński
WS Stumet: Maciej Kurek
Zawodnik meczu: Milan Posmyk (Ejsmond)

​Typowy mecz do jednej bramki ! Już w pierwszej części gry Błażej Niciński razem z kolegami zaznaczyli swoją przewagę strzelając trzy gole co pozwoliło schodzić na przerwę ze sporą zaliczką. W drugich 25 minutach nadal bez większych szans na korzystny wynik dla Stumetu który stać było jedynie na honorowe trafienie. Reaktywowany i odmłodzony Ejsmond po serii zwycięstw podbija trzecią ligę i staje się głównym faworytem w walce o awans do wyższej ligi !

Sporting Orłowo - Maximus24 6:10 (2:4)
Sporting Orłowo: Radosław Gzela-3, Mariusz Bieszke-2, Darek Dienrych
Maximus24: Krzysztof Ziemak-4, Damian Talaśka-2, Mariusz Makiełła, Oskar Zaremba,
Sebastian Grzenkowicz, Czerwionka
Żółte kartki: Jarosław Winnicki (Maximus), Patryk Piernicki (Sporting)
Zawodnik meczu: Krzysztof Ziemak (Maximus)

​Sporting Orłowo w tym sezonie nadal bez punktów, tym razem z kwitkiem odesłała ich drużyna Maximus24. Drużyna, w której prym wiedzie już do kilku dobrych sezonów Krzysztof Ziemak i tym razem pokazała, że grając w optymalnym zestawieniu jest trudna do zatrzymania. Najlepszy strzelec Maximusa24 tym razem czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Na nic zdała się skuteczność Radosława Gzeli i Mariusza Bieszke.

Rebels AiC - Bękarty 1:2 (1:1)
Rebels AiC: Krystian Pobłocki
Bękarty: Michał Sobala, Krzysztof Podczski
Żółte kartki: Mikołaj Felski, Dawid Gacłowski (Bękarty)
Zawodnik meczu: Maciej Nowak (Bękarty)

​To było spotkanie w którym liczył się każdy centymetr boiska, a zawodnicy nie odstawiali nogi nawet na chwilę walcząc o ligowe punkty. Pierwsza część remisowa chociaż z obu stron nie brakowało sytuacji aby wyjść na prowadzenie. W drugiej części mecz zdecydowanie się zaostrzył, a twarda męska gra przyniosła sporo fauli i kilka stałych fragmentów gry. Po strzeleniu gola na 2:1 Bękarci nie złożyli broni i do samego końca próbowali powiększyć przewagę aby spokojnie zgarnąć 3 punkty.  Przeciwnik nie zamierzał się bronić i również ruszył do ataku, jednak większość ich akcji była nieskuteczna lub kończyła się w rękach Macieja Nowaka. To głownie dzięki bramkarzowi który wybronił kilka "setek" Bękarci odnotowują kolejne zwycięstwo.

Rukola - Bracia 11:5 (4:3)
Rukola: Kacper Ickiewicz-3, Łukasz Kowalski-2, Michał Sumionka-2, Adrian Graczyk-2, Kamil Wilkopeć, Adam Grala
Bracia: Łukasz Radtke, Tomasz Radtke, Kamil Dziełyński, Adrian Szewczyk, Maciej Rutkowski
Zawodnik meczu: Kacper Ickiewicz (Rukola)

W tym spotkaniu worek z bramkami otworzył się już po kilku minutach gry, a drużyną która pierwsza znalazła drogę do bramki była Rukola. Po tym trafieniu rozpoczęła się prawdziwa wymiana ciosów dzięki której mecz w pierwszej części był jeszcze wyrównany. Druga połowa to już dominacja ze strony Roberta Walkusza i jego zespołu który stwarzał sobie zdecydowanie więcej sytuacji, a co najważniejsze większość z nich kończyła się z piłką w sieci. Po ciekawym lecz niemal jednostronnym pojedynku drużyna Rukoli dopisuje kolejne trzy punkty, a zespół Braci niestety po raz czwarty z rzędu musi przełknąć gorycz porażki !

g.19.00 II Liga: Baza - Bastion

g.20.00 II Liga: Tawerna - SPS Limonka