Aktualności

Rol Ryż i Baza z kompletem zwycięstw ! JR Pogórze nadal bez...

• autor: Robson, 2018-04-13 08:02
Rol Ryż i Baza z kompletem zwycięstw ! JR Pogórze nadal bez punktów!

Czwartkowe popołudnie przyniosło nam wiele ciekawych spotkań w których zobaczyliśmy aż 79 strzelonych bramek. Najciekawiej było w meczach Rol Ryżu i Bazy obie do tej pory nie straciły punktów, a kolejne wcale nie przyszły same tylko trzeba było o nie powalczyć do ostatniego gwizdka ! W Ekstraklasie Jr Pogórze nadal na zero co sprawia że w lidze będą walczyć raczej o utrzymanie !
​Wyniki pozostałych spotkań w rozwinięciu !

III liga
Awaria - Konkol Team 4:2 (0:0)

Awaria: Paweł Gostomski-2, Przemek Śliwiński, Tomasz Hoeft
Konkol Team: Marcin Taube-2
Zawodnik meczu: Paweł Gostomski (Awaria)

Pierwsza część spotkania to obustronne badanie rywala i próba zaskoczenia grą z kontry która nie przyniosła zdobyczy bramkowej. Po zmianie stron zrobiło się ciekawie ponieważ po 25 minutach bezbramkowej posuchy w końcu zobaczyliśmy piłkę w siatce. Pierwsi zaczęli strzelać zawodnicy Konkol Team ale na odpowiedz nie trzeba było długo czekać. Po kilku minutach znowu prowadzenie objęła ekipa Łukasza Banaszczaka i wydawać się mogło że dowiozą zwycięstwo do końca. Awaria do samego końca powalczyła o korzystny wynik i jak się później okazało na tyle skutecznie że wyrwali przeciwnikom 3 punkty !

II liga
Baza - SPS Limonka 4:2 (3:1)

Baza: Michał Wrzesiński-2, Krzysztof Widalski, Miłosz Bartz
SPS Limonka: Adam Kierszke, Bartosz Grzeszczak
Zawodnik meczu: Andrzej Gruba (Baza)

Niepokonana na drugoligowych boiskach Baza tym razem za cel obrała sobię zawodników Limonki.
Pierwsza połowa zdecydowanie pod ich dyktando i pewne prowadzenie 3:1. Po zmianie stron wejście smoka zaliczył Krzysztof Widalski który po fenomenalnym strzale skierował piłkę do bramki rywala podwyższając na 4:1. Na tym dobra gra Bazy się skończyła a do roboty wzieli się chłopacy z Limonki. Kilka kontrataków i składnych akcji kilkukrotnie zagroziło bramce wojskowych. Na ich nieszczęście w bramce rywali stał Andrzej Gruba który dwoił się i troił między słupkami aby na koniec meczu cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Na uwagę zasługuję obrona rzutu karnego który mógł odmienić losy spotkania !

Ekstraklasa
LUX MEBLE Team - Rol Ryż 7:10 (3:6)

LUX MEBLE: Kamil Lewandowski-4, Adam Bloch-2, Michał Trepkowski
Rol Ryż: Paweł Fopka-5, Tomasz Stępień-3, Kacper Kiełb, Rafał Krauze
Zawodnik meczu: Paweł Fopka (Rol-Ryż)

​Zmierzający po mistrzostwo zespół Rol Ryżu nie bez problemu wygrywa kolejny pojedynek.
​Tym razem na drodze "ryżowych" stanęła ekipa LUX MEBLE która w każdym swoim meczu charakteryzuje się walką do samego końca, co sprawia że przeciwnik drży o wynik do ostatniego gwizdka. Początek spotkania to prawdziwa wymiana ciosów i padający gol za golem. Pierwszy drogę do bramki znalazł zawodnik Rol Ryżu ale zaraz po nim strzelali dawni "matematyczni". Przed przerwą Paweł Fopka z kolegami wyszli na trzybramkowe prowadzenie a tuż po zmianie stron osiągnęli największą przewagę i było już 7:3. Taki wynik nie podłamał Adama Blocha który w tym spotkaniu zachował się jak prawdziwy kapitan i pociągnął zespół do lepszej gry. Taki obrót boiskowych sytuacji sprawił że straty zostały odrobione a wynik 7:7 utrzymywał się przez większą część drugiej połowy. Rol Ryż który do tej pory odprawia wszystkich z kwitkiem nie był zadowolony z utrzymującego się remisu dlatego cały czas atakował. Wykorzystując błędy w obronie strzelili trzy proste bramki i odnieśli pewne zwycięstwo po zaciętym pojedynku. Po tym spotkaniu ekipa "ryżowych" dokłada kolejne 3 punkty i pewnie kroczy po tytuł mistrza ekstraklasy !

II liga
PROMOTION-PL.COM - Corona 1999 4:10 (2:3)

PROMOTION-PL.COM: Adam Myszk-3, Piotr Górak
Corona 1999: Michał Ginter-3, Sebastian Lojchter-3, Żenia Taracenko, Tomasz Mielewski, Damian Kapica
Zawodnik meczu: Michał Ginter (Corona1999)

Od pierwszego gwizdka sędziego PROMOTION dłużej utrzymywał się przy piłce i wydawać się mogło że to zaowocuje jeśli chodzi o końcowy wynik. Corona wyczekała rywala ruszając do ataku i po kilku kontrach częściej znajdowali drogę do bramki, a to pozwoliło schodzić na przerwę zwycięsko. Po zmianie stron Paweł Filoda razem ze swoją ekipą całkowicie zdominowali spotkanie strzelając aż 7 bramek. Przeciwnicy nie wytrzymali narzuconego tempa i musieli uznać wyższość rywala.

Ekstraklasa
JR Pogórze - Enerpol Gdynia 7:10 (2:3)

JR Pogórze: Łukasz Król-3, Krzysztof Kijanka, Patryk Wychnowski-2, Łukasz Knioch-
Enerpol Gdynia: Damian Podkański-5,Mateusz Kuźmiński-2, Karol Szumotalski, Wojciech Gapiński,
Damian Jastrzębski
Żółte kartki: Łukasz Dąbrowski, Patryk Wychnowski, Krzysztof Kijanka (JR)
Zawodnik meczu: Damian Podkański (Enerpol)

​JR Pogórze rozgrywał to spotkanie bez nominalnego bramkarza co sprawiło że przez większą część meczu atakowali szóstką graczy. Niestety dla nich Enerpol wykazał się piłkarskim sprytem i skrzętnie wykorzystywał okazje do strzelenia bramki której strzegł zawodnik z pola. Najczęściej robił to Damian Podkański który pięć razy skierował piłkę do siatki rywala. Zawodnikom JR nie można odmówić walki w tym spotkaniu jednak od początku sezonu drużyna prowadzona przez Janusza Rodzewicza nie może znaleźć odpowiedniego rytmu. Po tym zwycięstwie Enerpol włącza się do gry o pierwszą szóstkę !

II liga
ZIP Skład - Orange Team Gdynia 6:3 (3:1)

ZIP: Daniel Piesik-4, Łukasz Lewandowski-2
Orange: Mateusz Ciechanowski, Kamil Okrój, Jakub Kwieciński
Żółte kartki: Jakub Kwiecień (Orange)
Zawodnik meczu: Daniel Piesik (ZIP)

​Orange Team nadal bez zdobyczy punktowej, tym razem lekcję futbolu dali im zawodnicy ZIP składu !
​Już w pierwszej części gry widać było różnicę pomiędzy drużynami, a to przełożyło się na wynik do przerwy. Po zmianie stron jeden z najlepszych graczy ZIP-u Daniel Piesik widząc że mecz lekko wymyka się spod kontroli wziął sprawy w swoje ręce. Dokładając kolejne trafienia zapewnił swojej ekipie kolejne zwycięstwo które przybliża ich do miejsca dającego awans do wyższej ligi.

Ekstraklasa
Dziki West - Instalserwis Emeryci 8:2 (4:2)

Dziki West: Daniel Lisowski-2, Borys Kuźmin, Szymon Domachowski, Jakub Ambrosiewicz, Mateusz Szeliga, Wojciech Graba, Łukasz Bąk
Instalserwis Emeryci: Kamil Stawiarski, Łukasz Krześniak
Zawodnik meczu: Daniel Lisowski (Dziki West)

​Instalserwis który do tej pory zgromadził 1 punkt szukał pierwszego zwycięstwa w spotkaniu z Dzikim Westem. Jak się później okazało nie był to dla nich spacerek ponieważ drużyna prowadzona przez Borysa Kuźmina znana jest z walki o każdy centymetr boiska. Po pierwszej części w której sam wynik był całkiem wyrównany, a Dziki osiągnęły tylko lekką przewagę z ciekawością czekaliśmy na drugą odsłonę. W drugiej połowie wszystko stało się jasne ponieważ całkowitą kontrolę nad meczem przejęli zawodnicy Dzikiego Westu. Nie dając szans rywalom wpakowali kolejne cztery bramki i pewnie dowieźli zwycięstwo doliczając ważne 3 punkty do ligowej tabeli. Plusem tego meczu jest Daniel Lisowski który nie pierwszy raz popisuje się strzałami z dystansu które często znajdują drogę do bramki !