Aktualności

Baza traci punkty ! Instalserwis przechodzi kryzys !

• autor: Robson, 2018-04-21 09:50

Kolejny piękny dzień za nami, a na boiskach Nadmorskiej Ligi Szóstek jak zwykle emocji nie brakowało !
​W meczu pomiędzy Saturnem i Aleksandrem było ich najwięcej, a to za sprawą szalonego spotkania i głośno dopingujących kibiców ! W kolejnym starciu po walecznym pojedynku Baza straciła pierwsze punkty. W III lidze Śledzie i Bękarty cały czas skutecznie biją się o miejsca premiowane awansem.
​Wyniki pozostałych spotkań w rozwinięciu !

III liga
Dellner Components - Śledzie 2:3 (2:2)

Dellner Components: Artur Okruciński, Gracjan Hebel
Śledzie: Michał Kajak-2, Piotr Zabłotny
Zawodnik meczu: Kamil Malinowski (Śledzie)

Po świetnym starcie sezonu i tylko jednej małej wpadce przyszedł czas na kolejne zwycięstwo Śledzi !
Tym razem rywal sprawił sporo problemów ,a o wynik trzeba było powalczyć do ostatniego gwizdka.
Dellner Components mimo słabej pozycji w lidze nieźle radził sobie do przerwy ,ale niestety dla nich po zmianie stron Śledzie jeszcze raz znalazły drogę do bramki co w efekcie dało skromne zwycięstwo.

III liga
Jastrzębie Gdynia - Castorama 8:4 (5:0)

Jastrzębie: Mateusz Borucki-4, Waldek Kownacki-3, Artur Glanowski
Castorama: Radosław Maszotta-2, Damian Czerwionke, Łukasz Petkiewicz
Zawodnik meczu: Mateusz Borucki (Jastrzębie)

W pierwszej części gry Jastrzębie wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności nie dając szans swoim rywalom. Wywalczona przewaga na boisku pozwoliła schodzić na przerwę przy wysokim prowadzeniu 5:0.
Po zmianie stron rozluźnieni zawodnicy w czarnych koszulkach obniżyli loty , a Castorama wykorzystując kilka sytuacji zmniejszyła różnice bramkową. Prawdziwym katem ekipy z Rumi okazał się Mateusz Borucki który aż cztery razy znalazł drogę do bramki i to on sprawił że Castorama nie była w stanie choćby zremisować w tym spotkaniu.

I liga
FC Nankatsu - My Na Sianie 2:4 (0:2)

FC Nankatsu: Wojciech Sankowski, Marek Skowyrski
My Na Sianie: Kornel Wysocki, Maciej Ziarkowski, Maksymilian Tuźnik, Dominik Mężyk-Sikorski
Zawodnik meczu: Maksymilian Tuźnik (MNS)

​My Na Sianie z kompletem zwycięstw po pięciu rozegranych spotkaniach ! Początek meczu i cała pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando ekipy Kornela Wysockiego i zasłużone prowadzenie 2:0. Po zmianie stron mecz już bardziej wyrównany FC Nankatsu nie odpuszczało nawet na chwilę. Niestety dwie bramki to zdecydowanie za mało aby walczyć o korzystny wynik z ekipą która w tym sezonie celuje w awans do ekstraklasy !

III liga
Saturn Gdynia - Aleksander 7:6 (3:3)

Saturn Gdynia: Marcin Garstka-2, Marcin Mikulski-2, Paweł Pańków, Radosław Wiechowski,
Juszczyk Mateusz
Aleksander: Maciej Kiciński-4, Marek Iwaniec, Piotr Kaźmierczak
Zawodnik meczu: Marcin Mikulski (Saturn)

Od pierwszego gwizdka mecz trzymający w napięciu ponieważ obie ekipy dawały z siebie 101%.
​Aleksander niesiony kibicowskim dopingiem pod koniec pierwszej połowy prowadził 3:2 ,ale tuż przed przerwą dał sobie wbić bramkę i mieliśmy remis 3:3. Po zmianie stron kolejna wymiana ciosów między drużynami tym razem na prowadzenie 5:6 na kilka minut przed gwizdkiem wyszła ekipa Piotra Woźniaka. Aleksander do końca powalczył o korzystny wynik ,a potężny strzał z połowy boiska Marka Iwańca dawał zadowalający remis w tym szalonym spotkaniu. Niestety dla nich tak jak w pierwszej połowie Saturn zagrał do ostatniego gwizdka i po rzucie rożnym bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marcin Mikulski.

III liga
Bękarty - SKM Gdynia 8:6 (5:3)

Bękarty: Mateusz Rompski-2, Tomasz Kujawski-2, Maciej Wałdowski-3, Krzysztof Podczaski
SKM Gdynia: Patryk Kowalczyk-3, Daniel Borkowski-2, Robert Detlaff
Zawodnik meczu: Patryk Kowalczyk (SKM)

​Od początku spotkania Bękarci dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej stwarzali groźne sytuacje pod bramką rywala. Efektem takiej gry był szybko strzelony gol, a kilka minut później kolejny tym razem z rzutu karnego. SKM robiła wszystko by rywal nie odjechał zbyt daleko, jednak "bordowi" w pierwszych 20 minutach grali naprawdę ciekawy futbol prowadząc już 5:1. Na minutę przed końcem pierwszej połowy przeciwnik wykorzystał nieporozumienie w drużynie Macieja Nowaka i zadał szybkie dwa ciosy które zmniejszyły różnicę bramkową. Po zmianie stron Bękarci ruszyli z odpowiedzią trafiając kolejną bramkę ale później gra znacznie się wyrównała. SKM nie zamierzał się poddawać i dzielnie odrabiał straty, ale przyzwyczajeni do nerwowych końcówek gracze Bękartów bezpiecznie dowieźli zwycięstwo i zgarnęli ważne 3 punkty.

II liga
Baza - Studio Prime JBG 4:4 (3:1)

Baza: Michał Wrzesiński, Michał Strawa, Tomasz Zielecki, Paweł Szymaniewski
Studio Prime JBG: Błażej Białek-3, Oleksander Fiognostov
Zawodnik meczu: Tomasz Zielecki (Baza)

Baza która do tej pory jeszcze nie przegrała podchodziła do meczu w roli faworyta. Taktyka którą zastosowała ekipa Pawła Szymaniewskiego niestety okazała się niezbyt skuteczna na zawodników Studio Prime JBG. Do przerwy wynik był naprawdę zaskakujący, a sami zawodnicy Bazy sfrustrowani takim obrotem boiskowych sytuacji. Po zmianie stron wojskowi odrobili stratę z pierwszej połowy, ale cały czas jednak na prowadzeniu była ekipa Damiana Pobłockiego. Takiego wyniku trzeba było bronić jak lew ale niestety w ostatnich minutach zabrakło nieco koncentracji i po którymś z kontrataków "czarni" dali wbić sobie gola który zabrał im upragnione 3 punkty.

Ekstraklasa
Instalserwis Emeryci - Orion Gdynia 1:10

Instalserwis: Marek Liszewski
Orion Gdynia: Piotr Lisowski-5, Mateusz Kozarkiewicz-2, Ivan Nesteryuk-2, Krzysztof Raczka
Zawodnik meczu: Krzysztof Raczka (Orion)

​W bardzo osłabionym składzie ekipa Instalserwis nie była w stanie zdobyć punktów z aktualnym mistrzem Ekstraklasy. Kontuzja wykluczyła jednego z zawodników i mecz musiał zakończyć się przed czasem !