Rol-Ryż górą w hitowym starciu z Dzikim Westem!

• autor: Maciek, 2018-04-24 22:50

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tygodnia, Rol-Ryż wygrał z Dzikiem Westem po wykorzystaniu karnego w końcówce. Przegrywający do przerwy Enerpol odrobił z nawiązką straty i utrzymuje się w czołówce. W II lidze wygrywają Gałgany i Młody JR a Chłopcy z Ferajny wręcz gromią VGL. Wszystkie wyniki spotkań w rozwinięciu.

II Liga
Gałgany - Corona 1999 9:6 (4:2)

Gałgany: Piotr Wypijewski, Kondrad Ossowski, Damian Kaszuba, Radek Marcin, Paweł Bojaczuk-2, Dawid Wańczuk-3
Corona: Żenia Taracenko, Yevhen Babenko, Patryk Grochowski, Michał Gitner, Tomasz Mielewski-2
Zawodnik meczu: Dawid Wańczuk (Gałgany)

W spotkanie lepiej weszły Gałgany, które szybko zaaplikowały rywalowi 2 bramki. Ten jednak nie pozostał im dłużny i kilka chwil później doprowadził do wyrównania. Mecz był jednak na tyle przewrotny, że kolejne 2 trafienia zanotowały Gałgany i wynikiem 4:2 zakończyliśmy pierwszą część meczu. Po zmianie stron Corona doszła przeciwnika na 1 gola i taki stan rywalizacji utrzymywał się dłuższy czas. Końcówka spotkania należała jednak do zespołu w czerwonych koszulkach, który znowu strzelając 2 gole wygrał to spotkanie 9:6

II Liga
Młody JR Pogórze - PROMOTION-PL.COM 4:3 (2:1)

Młody JR: Artur Zieliński, Kamil Krzewiński-3
PROMOTION: Adrian Klimowicz, Arkadiusz Urbanik-2
Żółte kartki: Karol Olejniczak (Młody JR)
Czerwone kartki: Patryk Czabrowski (Młody JR)
Zawodnik meczu: Kamil Krzewiński (Młody JR)

Oba zespoły w ligowej tabeli przed spotkaniem dzieliło 12 punktów i chyba ten czynnik na tyle wystraszył ekipę PROMOTION, że bardzo szybko stracili dwa gole. Wtedy jednak nieco się otrząsnęli strzelając bramkę kontaktową. Jedni i drudzy jeszcze próbowali coś trafić, ale do przerwy mieliśmy wynik 2:1 dla młodzieży z Pogórza. Druga połowa właściwie niczego nie zmieniła, a JR cały czas trzymał rywala na 1-2 trafienia. w końcówce zrobiło się jednak gorąco, bowiem przy stanie 4:3 dla Młodych, jeden z nich dostał czerwoną kartkę, przez co musieli ostatnie minuty grać w osłabieniu. Na szczęście dla nich PROMOTION tego nie wykorzystało i drużyna w czarnych koszulkach dokłada kolejną cegiełkę w drodze do awansu.

II Liga
VGL Group - Chłopcy z Ferajny 3:15 (1:7)

VGL: Mateusz Szerechan, Artur Gliński, Jakub Jaroszyński
Chłopcy z Ferajny: Adam Jatczak, Arkadiusz Czaja, Mateusz Dettlaf, Arkadiusz Byczkowski-2, Mariusz Kwidziński-2, Mariusz Dryja-3, Przemysław Paliga-4, samobój
Zawodnik meczu: Mariusz Dryja (Chłopcy z Ferajny)

Kompletna dominacja w meczu ekipy Arka Byczkowskiego! Ale kogo to jeszcze dziwi? Chłopcy z Ferajny od samego początku zdominowali przeciwnika w każdym sektorze boiska, o czym może świadczyć 6-bramkowe prowadzenie do przerwy. Drugie 25 minut niczego nie zmieniło, a drużyna w niebieskich strojach do 7 trafień z pierwszej części gry, dołożyła kolejnych 8. Tym samym gromiący dziś przeciwnika Chłopcy z Ferajny, wygrywają 8 kolejny mecz i pewnie kroczą ku pierwszej lidze.

Ekstraklasa
Rol Ryż - Dziki West 7:6 (3:3)

Rol-Ryż: Daniel Piątkowski, Kajetan Taube-2, Tomasz Stępień-4
Dziki West: Jakub Ambrosiewicz,Szymon Domachowski, Mateusz Szeliga-2, Daniel Lisowski-2
Zawodnik meczu: Tomasz Stępień (Rol-Ryż)

Hit całego tygodnia nie zawiódł! Rol-Ryż w pierwszej minucie gry zdążył zaskoczyć Dziki aż dwukrotnie i licznie zgromadzeni na trybunach kibice myśleć mogli że zobaczymy jednostronny pojedynek. Ale nic bardziej mylnego, najpierw po dobrej akcji Dziki Zachód strzelił gola kontaktowego, a chwilę później do końca za piłką pobiegł Mateusz Szeliga, co przyniosło mu bramkę wyrównującą. Do przerwy obie ekipy ,,sprzedały'' sobie po jeszcze jednym ciosie i przy wyniku 3:3 oczekiwaliśmy drugiej części spotkania. Pierwsze minuty po wznowieniu, to niemal kopia tego co widzieliśmy w pierwszych chwilach meczu. Tym razem jednak ,,ryżowi'' zaaplikowali rywalowi aż 3 gole i wydawało się że nic nie dzieje się dwa razy. Otóż nie! Dziki West dosłownie na przestrzeni kilku minut zdołał strzelić 3 bramki, z czego ta wyrównująca padła bezpośrednio z rzutu rożnego! Ostatnie słowo należało jednak do Rol-Ryżu. Dostali oni bowiem karnego którego udało im się wykorzystać. Końcowe minuty meczu były niezwykle emocjonujące, ale nie przyniosły już zmiany wyniku.

Ekstraklasa
Enerpol Gdynia - LUX MEBLE Team 5:3 (1:3)

Enerpol: Piotr Ciulkiewicz, Damian Jastrzębski, Patryk Tomczak, Damian Podkański-2
LUX MEBLE: Krystian Czerwionka, Tomasz Pudysiak-2
Żółe kartki: Bartek Panasiuk, Patryk Tomczak (obaj Enerpol)
Zawodnik meczu: Damian Podkański

LUX MEBLE jako pierwsze zaczęły strzelanie w tym meczu, ale chwilę później Enerpol wyrównał i mieliśmy 1:1. Kolejne minuty gry nie przynosiły nam bramek, ale nie wykluczało to emocji i ładnej gry z obu stron. Wtedy 2 bramki strzeliły LUX MEBLE i to one schodziły na przerwę z przewagą dwóch trafień. Po gwizdku sygnalizującym koniec przerwy strzelał już tylko Enerpol. Najpierw udało im się dojść rywala na jedno trafienie, a kilka chwil później udało się doprowadzić do wyrównania. Końcówka także należała do drużyny Piotrka Ciulkiewicza, która to strzelając 2 gole zapewniła sobie cenne 3 punkty.

Ekstraklasa
DT City - Instalserwis Emeryci 10:5 (4:4)

DT: Paweł Rypel, Tomasz Gródek, Mateusz Standura-2, Paweł Rasmus-6
Emeryci: Adrian Król, Marek Krześniak-2, Łukasz Krześniak-2
Zawodnik meczu: Paweł Rasmus (DT City)

Pierwsza połowa to istna wymiana ciosów z jednej i drugiej strony. Strzelanie rozpoczęło DT City ale chwile później Emeryci wyrównali. Wtedy znów na prowadzenie wyszło DT i Emeryci kolejny raz trafili bramkę wyrównującą. Takie ,,szczypanie'' miało miejsce aż 4 razy i wynikiem 4:4 zakończyliśmy pierwszą połowę. Drugie 25 minut to już kompletna dominacja DT City, które co ciekawe grało bez zmian, a to rywal ewidentnie przysiadł w tej części meczu. Popis dał również Paweł Rasmus, który strzelając dziś 6 goli walnie przyczynił się do wyraźnego zwycięstwa swojej drużyny nad Emerytami.