Aktualności

Trzy zwycięstwa jedną bramką, a Chylonia remisuje z...

• autor: Maciek, 2018-05-08 00:07
Trzy zwycięstwa jedną bramką, a Chylonia remisuje z Grabówkiem!

Dawno nie mieliśmy tak wyrównanego dnia na boiskach NL6! Chylonia uratowała remis z Grabówkiem w ostatniej akcji meczu. Stosunkiem jednej bramki wygrały ekipy My Na Sianie, Latarnika Choczewo, oraz Salosu. Pewniejsze zwycięstwa odniosły Joga, Ejsmond i Rebels AIC choć i o tych meczach również nie można powiedzieć że były jednostronne.

I Liga
Bad Boys - My Na Sianie 6:7 (3:5)

Bad Boys: Michał Hepo, Łukasz Stacherski-2, Marcin Talaśka-3
MNS: Maksymilian Tuźnik, Michał Korytowski-2, Kornel Wysocki-4
Zawodnik meczu: Kornel Wysocki (MNS)

Mecz ten był istnym festiwalem niewykorzystanych sytuacji! Mimo to w pierwszych 25 minutach zobaczyliśmy 8 bramek, z czego 5 strzeliło MNS a 3 Bad Boys. Zmiana stron nie zmieniła obrazu spotkania, a jedni i drudzy na jedną wykorzystaną sytuacje, trzy kolejne marnowali. Emocje w spotkaniu wzrosły, kiedy na chwilę przed końcowym gwizdkiem My Na Sianie prowadzili tylko jednym trafieniem. Mecz skończył się dla nich jednak pomyślnie, dzięki czemu wskoczyli oni na podium I ligi!

III liga

Wybrzeże Klatki Schodowej - Rebels AIC 4:9 (0:4)

Wybrzeże: Michał Czerwiński, Krzysztof Darga, Marek Wilczewski-2
AIC: Sebastian Bogdański, Grzegorz Żyrek, Łukasz Kuczewski, Krystian Pobłocki-2, Patryk Piesio-3
Zawodnik meczu: Krystian Pobłocki (AIC)

Rebelsi chcąc jeszcze liczyć się w grze o awans, musieli wygrać to spotkanie i skrupulatnie wypełniali to zadanie. Początek w ich wykonaniu był nieco niemrawy i zdobyli w nim tylko jedną bramkę. Do przerwy jednak wpakowali ekipie Michała Niewiadomskiego jeszcze 3 gole co dało przewagę 4 bramek. Po wznowieniu przebudziło się Wybrzeże, o czym świadczą ich 2 szybkie bramki. AIC marnowało okazję za okazją, co pozwoliło po cichu myśleć ich rywalom na dogonienie wyniku. Końcówka jednak należała do nich i odnosząc cenne zwycięstwo AIC utrzymuje kontakt z czołówką.

Ekstraklasa
KP Grabówek - FC Chylonia 7:7 (4:4)

Grabówek: Ireneusz Hintz, Krzysztof Klukowski, Piotr Kołeczek, nr.0, Łukasz Krzemiński-3
Chylonia: Dawid Szołomicki, Robert Chałaszczyk, Kamil Trocki, samobój, Krzysztof Idzi-3
Zawodnik meczu: Łukasz Krzemiński (Grabówek)

Sąsiedzi w tabeli stworzyli bardzo dobre zawody, w których nie brakowało goli i zwrotów akcji. Chylonia przeważała, ale niewykorzystane okazje się mszczą, co Grabówek pokazywał swoimi kontrami. Gdy sędzia zakończył pierwszą część spotkania, obie ekipy miały na swoim koncie po 4 trafienia. W drugiej połowie dalej przyciskała drużyna Karola Idzi, ale skuteczne kontry przeprowadzał Grabówek. Na minutę przed końcem, przy wyniku remisowym, bramkę na 7:6 strzelił będący w formie tego dnia Łukasz Krzemiński. Kiedy wydawało się że jest to bramka dająca zwycięstwo, jeszcze jedną akcję wyprowadziła Chylonia, a Kamil Trocki wykorzystując okazję dał kolegom remis.

III liga
Jastrzębie Gdynia - Ejsmond Club 3:7 (1:3)

Jastrzębie: Michał Jakubowski, Waldek Kownacki, Peszkin
Ejsmond: Błażej Niciński, Aleksander Bochentyn, Daniel Posmyk-2, Adam Bednarczyk-3
Zawodnik meczu: Adam Bednarczyk (Ejsmond)

Ejsmond bardzo szybko strzelił pierwszą bramkę i wydawać by się mogło że będzie to ich kolejny mecz do jednej bramki. Nic bardziej mylnego, ponieważ po kilku minutach Jastrzębie wyrównały i zrobiła nam się na boisku prawdziwa walka. Ejsmond jednak potrafił wykorzystać swoje sytuacje i to on na przerwę schodził prowadząc dwiema bramkami. Po wznowieniu Jastrzębie znowu nie odpuszczały młodszym rywalom, dzięki czemu strzeliły kolejną bramkę, leczy tym samym odpowiedziała ekipa dowodzona przez Błażeja Nicińskiego. Gdy wydawało się że końcówka meczu przyniesie nam emocje, Ejsmond ,,zabił'' spotkanie strzelając w krótkim odstępie czasu 3 bramki. Jastrzębie przegrały, ale stały się dopiero drugą ekipą w tym sezonie, która nawiązała walkę z Ejsmond Clubem!

I Liga

Latarnik Choczewo - Rukola 3:2 (0:1)

Latarnik: Bartosz Hundrieser, Mateusz Ciosek, Piotr Sobczyński
Rukola: Kacper Ickiewicz-2
Żółte kartki: Marcin Łukowski, Mateusz Ciosek (obydwoje Latarnik)
Zawodnik meczu: Piotr Sobczyński (Latarnik)

Od początku spotkanie było niezwykle zacięte, dowodem czego był przez dłuższy czas utrzymujący się wynik 0:0. Rukoli w końcu udało się znaleźć drogę do bramki rywali i było to jedyne trafienie w pierwszej połowie. Po zmianie stron zobaczyliśmy już nieco więcej goli, mimo że pojedynek dalej oscylował w granicach remisu. Patrząc na sam przebieg zawodów, zakończyłyby się one właśnie takim stosunkiem, ale Latarnik był skuteczniejszy jeden raz więcej, dzięki czemu wygrał i przeskoczył Rukole w tabeli.

Ekstraklasa
Instalserwis Emeryci - Joga Bonito 4:8 (1:4)

Emeryci: Marek Krześniak, Adrian Król, Patryk Reszka-2
Joga: Sebastian Karnat, Łukasz Borkowski-2, Marcin Radzewicz-2, Adam Burkacki-3
Zawodnik meczu: Adam Burkacki (Joga)

Joga od początku przejęła kontrolę na boisku, co przełożyło się na szybko strzelone bramki. Emeryci odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, przez co mieliśmy 4:1 dla Jogi. W drugiej połowie odżył Instalserwis, a przede wszystkim w końcu ich sytuacje zaczęły być skuteczne. Joga jednak cały czas zdawała się mieć pełną kontrolę, bowiem co stracili bramkę po chwili nadrabiali stratę. Emeryci dalej czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, a Joga Bonito pokazuję że grupa mistrzowska jest w ich zasięgu.

I Liga
Salos Rumia - Sporting Orłowo 6:5 (4:2)

Salos: Karol Kornatowski, Oskar Bohm, Michał Jeżewski, Marcel Brodnicki, Kamil Życzyński, Mateusz Zieliński
Sporting: Adam Gzela, Radosław Gzela-4
Żółte kartki: Karol Kornatowski, Oskar Bohm, Przemysław Pek (wszyscy Salos) - Krzysztof Kubiński (Sporting)
Zawodnik meczu: Karol Kornatowski (Salos)

Pierwsi gola strzelili gracze Sportingu, co patrząc na ligową tabele było małą niespodzianką. Salos jednak szybko powrócił do świata żywych, dowodem czego była coraz lepsza i skuteczniejsza gra młodzieży z Rumi. Udało im się wyjść na prowadzenie 4:1, które prawie dowieźli do przerwy. Prawie, ponieważ karnego dostało Orłowo i zamieniło go na gola. Później zaczęło robić się coraz bardziej gorąco! Sporting zaczął grać coraz lepiej i ekipa z Rumi zrozumiała że to nie będą łatwe 3 punkty. Zawodnikom dodatkowo zaczęły puszczać nerwy, dowodem czego był chociażby Przemysław Pek, który zamiast na kopaniu w piłkę skupił się na nogach rywali, czym ,,nagrodzono'' go żółtym kartonikiem. Sporting w końcu strzelił bramkę kontaktową co zwiastowało ciekawą końcówkę. Ostatnie minuty nie przyniosły jednak żadnego trafienia i to Salos odnosi kolejne w sezonie zwycięstwo.