Krzysztof Idzi show ! Dziki za plecami czołówki !

• autor: Robson, 2018-05-09 23:59

Piękna pogodna, dużo kibiców, a nawet rozpalony grill - w takich warunkach rywalizowali w środę zawodnicy NL6! Koncentrować się na grze w takich warunkach nie jest łatwo, choć jak widać zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Szczególnie Krzysztof Idzi, który praktycznie w pojedynkę ograł JR Pogórze. Ważny mecz wygrał Dziki West, który jest blisko czołowej dwójki Ekstraklasy.

II liga
Orange Team Gdynia - Młody JR Pogórze 4:6 (2:2)
Orange Team: Mateusz Ciechanowski, Marcin Saworski, Piotr Kaczmarczyk
Młody JR Pogórze: Michał Frankowski-3, Rafał Jahn-2, Karol Konkol
Zawodnik meczu: Michał Frankowski (Młody JR)

W pierwszych 10 minutach spotkania więcej z gry mieli zawodnicy młodego JR Pogórze ,jednak nie potrafili wykorzystać sytuacji do strzelenia bramki. Orange Team wytrzymał napór ze strony przeciwnika i zaczął punktować. Wyjście na dwubramkowe prowadzenie tylko przez chwile pozwoliło myśleć że ten mecz pójdzie gładko. Młodzi zawodnicy z Pogórza nie rozpamiętywali straconych bramek i szybko zabrali się za odrabianie strat co ostatecznie pozwoliło schodzić na przerwę przy wyniku 2:2. Po zmianie stron kolejny raz na prowadzenie wyszła ekipa prowadzona przez Marcina Saworskiego ,ale tym razem na odpowiedź nie czekaliśmy długo i znowu mieliśmy remis. Po kilku minutach błysk geniuszu i doświadczenie z boisk ekstraklasy pokazał Michał Frankowski który strzałem niemal z zerowego konta po raz pierwszy tego dnia dał swojej drużynie prowadzenie. Orange nie odpuszczało i po dobrym wznowieniu gry zaskoczyli bramkarza ,a strzałem głową popisał się Mateusz Ciechanowski. W końcówce spotkania JR znowu pokarało przeciwnika za błędy w grze obronnej ,a popularny Franek przypieczętował zwycięstwo równo z gwizdkiem sędziego.

Ekstraklasa
JR Pogórze - FC Chylonia 8:17 (3:8)
JR Pogórze: Łukasz Dąbrowski-3, Bartosz Konopka-2, Przemysław Wiszniewski, Krzysztof Kijanka,
Damian Motyl
FC Chylonia: Krzysztof Idzi-10, Dawid Szołomicki-3, Robert Chołaszczyk-2, Bartek Trocki, Kamil Trocki
Zawodnik meczu: Krzysztof Idzi (FC Chylonia)

Krzysztof Idzi show tak jednym zdaniem można opisać to spotkanie. Już w pierwszej części lider zespołu FC Chylonia dawał sie we znaki rywalom pakując kilka bramek, dzięki czemu jego ekipa schodziła na przerwę ze sporą zaliczką. Po zmianie stron JR próbował nawiązać kontakt z przeciwnikiem jednak zbyt wiele problemów sprawiał niezawodny w tym sezonie "Idzi". Strzelając 10 bramek w jednym meczu udowadnia że jest w szczytowej formie i powalczy o króla strzelców ekstraklasy !

III liga
HG Solutions - Aleksander 9:3 (2:3)
HG Solutions: Aram Grigoryan-3, Tomasz Czochór-2, Adrian Majchrzak-2, Michał Jasiński, Patryk Kurleto
Aleksander: Maciej Kiciński, Tomasz Miotke, Mariusz Ursel
Zawodnik meczu: Aram Grigoryan (HG Solutions)

​Zdecydowanie lepiej w mecz weszli zawodnicy Aleksandra i to oni częściej znajdowali drogę do bramki. Niesieni dopingiem licznie zgromadzonych kibiców na przerwę schodzili zwycięsko. Po zmianie stron mecz uległ całkowitej zmianie, "zieloni" zepchnięci do defensywy nie byli w stanie powstrzymać licznych ataków swojego rywala. HG Solutions poprawili skuteczność z pierwszej połowy i to oni dyktowali warunki gry w drugich 25 minutach. Strzelając 7 bramek i nie tracąc żadnej w drugiej części gry, zapewnili sobie pewne 3 punkty do ligowej tabeli.

Ekstraklasa
Dziki West - Enerpol Gdynia 11:4 (4:1)
Dziki West: Daniel Lisowski-4, Mateusz Palczewski-2, Szymon Domachowski, Mateusz Szeliga, Wojciech Graba, Adam Rogala-2
Enerpol Gdynia: Piotr Ciulkiewicz, Patryk Tomczak, Bartosz Panasiuk, Karol Szumotalski
Żółte kartki: Igor Kuźmin (Dziki West)
Zawodnik meczu: Daniel Lisowski (Dziki West)

​W okrojonym składzie drużyna Enerpolu była w stanie nawiązać walkę tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron Dziki West nie pozostawił cienia szans na korzystny wynik dla przeciwników pakując gola za golem przez co zmęczeni rywale tracili ochotę do gry. Daniel Lisowski po raz kolejny udowadnia że jest jednym z liderów swojej drużyny a jego potężne uderzenie jest nie do zatrzymania dlatego nie pierwszy raz w tym sezonie zostaje zawodnikiem meczu !

III liga
Bękarty - Saturn Gdynia 8:0 (2:0)
Bękarty: Tomasz Kujawski-3, Krzysztof Podczaski-2, Michał Sobala, Łukasz Superson, Maciej Wałdowski
Saturn Gdynia:
Żółte kartki: Mitros Maciej (Saturn)
Zawodnik meczu: Maciej Nowak (Bękarty)

​Od pierwszych minut zdecydowanie częściej przy piłce byli zawodnicy w bordowych koszulkach którzy raz po raz atakowali bramkę rywala. Brak skuteczności w niektórych sytuacjach sprawiał że narażali się na groźne kontry które niejednokrotnie zatrzymywał Maciej Nowak ratując swoją ekipę przed utratą bramki. Dzięki takiej postawie na przerwę schodzili ze skromnym ale utrzymanym prowadzeniem 2:0. Po zmianie stron cała ekipa biorąc przykład z dobrej gry swojego bramkarza wzięła się za strzelanie bramek. Poprawiona skuteczność z pierwszych 25 minut sprawiła że dołożyli z łatwością 6 goli. Dzięki tej wygranej Bękarty zapisują w tym sezonie do swojej historii pierwszy mecz bez straty gola i kolejne 3 punkty !

Ekstraklasa
Orion Gdynia - LUX MEBLE Team 1:4 (1:1)
Orion Gdynia: Lawgowski
LUX MEBLE Team: Michał Trepkowski-2, Krystian Czerwionka, Adam Bloch
Zawodnik meczu: Michał Trepkowski (LUX MEBLE)

​Jeśli w takim tempie Orion będzie gubił punkty, to ma spore szanse, aby nie załapać się do grupy mistrzowskiej - takie opinie krążyły w środowy wieczór po obiekcie Checzy. Tym razem mistrz z Jesień 2017 uległ dobrze spisującej się wiosną ekipie LUX MEBLE Team 4:1. Dla ekipy Adama Blocha to ważne zwycięstwo dające spore szanse na to, aby od połowy maja rywalizować w górnej części ligowej tabeli!