Aktualności

Classic nie ustępuje Rol-Ryżowi! Promil zdobywa pierwsze...

• autor: Maciek, 2018-05-11 00:12
Classic nie ustępuje Rol-Ryżowi! Promil zdobywa pierwsze punkty

Im dłużej Classic i Rol-Ryż wygrywają swoje mecze, tym ciekawiej zapowiada się ich starcie w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Orion zagrał dziś w końcu na miarę swoich możliwości, a Joga wyrwała zwycięstwo w ostatniej minucie. W II lidze Promil zażegnał ostatnie problemy w najbliższy możliwy sposób - wygrywając pierwszy mecz. VGL prawie zaprzepaściło niemal pewne zwycięstwo, a Baza w hicie ligi pokonała ZIP.

Ekstraklasa
JR Pogórze - Orion Gdynia 2:7 (2:4)

JR: Łukasz Dąbrowski, Krzysztof Kijanka
Orion: Marek Kozak, Kacper Langowski, Ivan Nesteryuk-2, Piotr Lisowski-3
Żółte kartki: Łukasz Dąbrowski (JR) - Jakub Piłat (Orion)
Zawodnik meczu: Piotr Lisowski (Orion)

Orion podszedł do meczu bez nominalnego bramkarza, ale jak się później okazało, nie tylko im to nie zaszkodziło, a nawet przyczyniło się do zwycięstwa! JR z całych sił próbował sprostać aktualnemu mistrzowi. ale ten był dziś nie do zatrzymania. Pierwsza połowa jeszcze na to nie wskazywała, o czym świadczył wynik 4:2. Jednak po zmianie stron, Orion przejął kontrole nad każdym sektorem boiska, w czym pomagał wspomniany lotny bramkarz. Tą część gry zawodnicy Jerzego Kani zwyciężyli 3:0 co oznacza że nie powiedzieli oni w tym sezonie jeszcze ostatniego słowa i pozostają w walce o górną szóstkę.

II liga
SPS Limonka - Promil Gdynia 5:6 (3:2)

Limonka: Adam Kierszke, Michał Piechowski, Grzegorz Lautenbach-3
Promil: Krzysztof Wróbel, Artur Purcel, Arek Kamiński-2, Rafał Rybczyński-2
Zawodnik meczu: Arek Kamiński (Promil)

Jeszcze 2 tygodnie temu wydawało się że drużyna Promila nie dotrwa do końca sezonu. Udało im się jednak dobrać kilku nowych zawodników z którymi odnieśli dziś pierwsze zwycięstwo na naszych boiskach! Od początku nawiązywali równorzędną walkę ze spadkowiczem I ligi, przegrywając do przerwy tylko jednym golem. W drugiej połowie wyraźnie poczuli że mogą wygrać to spotkanie i zanim się nie obejrzeliśmy, Promil prowadził 2 trafieniami. Limonce udało się strzelić jeszcze gola kontaktowego, ale było to za mało na odświeżony zespół ,,procentów''.

Ekstraklasa
KP Grabówek - Joga Bonito 2:3 (1:1)

Grabówek: Krzysztof Klukowski, Paweł Reda
Joga: Sebastian Karnat. Adam Burkacki-2
Żółte kartki: Marek Lewandowski, Sebastian Karnat (obaj Joga)
Zawodnik meczu: Marek Lewandowski (Joga)

Mecz od samego początku bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie przewagi nad przeciwnikiem, co zaowocowało wynikiem remisowym do przerwy. Później nic się nie zmieniało i 1:1 utrzymywało się przez dłuższy czas, aż w końcu gola strzeliła Joga. Na dwie minuty przed końcem Grabówek wyrównał i wydawało się że ten zacięty mecz musi się tak zakończyć. Nic bardziej mylnego, ręką we własnym polu karnym w stylu Luisa Suareza zagrał zawodnik drużyny w niebieskich koszulkach, za co został ukarany czerwoną kartką a do tego sędzia wskazał na wapno. Joga pewnie wykorzystała szanse i zgarnęła cenne 3 punkty.

II liga
PROMOTION-PL.COM - VGL Group 9:10 (2:6)

PROMOTION: Robert Małycha, Adrian Klimowicz, Adam Myszk-3, Piotr Górak-3
VGL: Radosław Drawski, Kacper Szarmach, Mateusz Szerechan, Jakub Jaroszyński-5
Zawodnik meczu: Mateusz Szerechan (VGL)

Ale to była gonitwa zespołu PROMOTION! Po pierwszej połowie mieliśmy kompletną dominację VGL, co przełożyło się na prowadzenie 4 bramkami. Po zmianie stron w PROMOTION wstąpiły nowe siły i zaczęła się prawdziwa pogoń za przeciwnikiem, który również nie pozostawał statyczny. Ostatecznie do odrobienia strat zabrakło zaledwie jednej bramki, a Mateusz Szerechan który przed meczem odebrał statuetkę za najlepszego zawodnika marca, znów poprowadził kolegów do zwycięstwa, asystując i samemu strzelając hat-trick'a.

Ekstraklasa
Rol-Ryż - Instalserwis Emeryci 15:2 (4:1)

Rol-Ryż: Daniel Piątkowski, Tomasz Stępień-8, Kajetan Taube-2, Andrzej Jarosz, Adrian Bukowski-3
Emeryci: Łukasz Krześniak-2
Zawodnik meczu: Tomasz Stępień (Rol-Ryż)

Zważając na fakt że grały ze sobą pierwsza i ostatnia drużyna w lidze, można się było spodziewać meczu do jednej bramki. Emeryci jednak pokazali się od samego początku spotkania z dosyć dobrej strony, a wynik 1:4 na pewno nie był żadnym wstydem patrząc na klasę przeciwnika. Był to jednak rezultat do przerwy, a po niej ,,ryżowi'' złapali swój rytm i rozwiązali worek z bramkami. Było to już 8 zwycięstwo Rol-Ryżu na 8 rozegranych spotkań i beniaminek tym samym notuję jeden z najlepszych debiutów w historii ligi. A jeszcze będąc przy liczbe  ''8'', tyle bramek dla swojej drużyny strzelił dziś Tomasz Stępień!

II liga
Baza - ZIP Skład 4:3 (2:1)

Baza: Paweł Szymaniewski, Rafał Ambroziak, Miłosz Bartz, Bartosz Woźniak
ZIP: Tomasz Pałasz, Daniel Piesik, Damian Dopke
Żółte kartki: Michał Strawa (Baza) - Przemysław Bukowski (ZIP)
Zawodnik meczu:

Pojedynek dwóch fenomenalnie spisujących się w II lidze beniaminków od początku do końca trzymał w niepewności jaki będzie końcowy rezultat. Po pierwszej części gry, bardziej zadowolona z wyniku mogła być Baza, bowiem minimalnie prowadziła. Świeżo po przerwie zawodnicy ubrani w ,,moro'' wyszli już na 2-bramkowe prowadzenie i zdawali się nieco przeważać. Waleczna ekipa ZIPa postanowiła się jednak nie poddawać i na nieco ponad 3 minuty przed końcem w krótkim odstępie czasu strzeliła 2 bramki czym doprowadziła do wyrównania. Niestety ich radość trwała krótka, a Baza znów mogła się cieszyć z prowadzenia. ZIP miał jeszcze dwie dogodne sytuacje, ale nie przyniosły one pożądanego dla nich rezultatu i musieli uznać dziś wyższość rywala.

Ekstraklasa
Classic Gdynia - DT City 4:1 (2:1)

Classic: Jarek Gołdyn, Przemek Szymański, Marek Kwaśnik-2
DT: Tomasz Gródek
Żółte kartki: Paweł Gniewkowski (Classic)
Zawodnik meczu: Daniel Kleba (Classic)

Classic znów przystępował do spotkania z presją wygranego meczu Rol-Ryżu. Dodatkowo DT postawiło bardzo trudne warunki, co przełożyło się na wynik 1:1 po kilku pierwszych minutach. 5-krotny mistrz Ekstraklasy wiedząc że musi wygrać, nie odpuszczał i strzelił bramkę ,,do szatni''. W drugiej połowie Classic trafił jeszcze dwukrotnie w małym odstępie czasu, na co DT nie potrafiło odpowiedzieć nawet 1 trafieniem, w czym dużą zasługę miał świetnie spisujący się między słupkami Daniel Kleba. Dzięki temu zwycięstwu coraz bardziej ostrzymy sobie zęby na pojedynek w ostatniej kolejce pomiędzy Classic'iem a Rol-Ryżem