Ulewa w trójmieście nie zatrzymała ligowców !

• autor: Robson, 2018-05-12 08:35

Piątkowa ulewa w trójmieście nie zniechęciła do gry, dzięki czemu byliśmy świadkami kilku ciekawych spotkań. Mokra nawierzchnia spowodowała że bramkarze mieli sporo pracy a sami zawodnicy musieli bardziej precyzyjnie operować piłką przy nodze. Takim ekipom jak Dellner ,Śledzie , SKM czy Babilon szło to doskonale dlatego do domu wrócili z trzema punktami na koncie.

Awaria - Dellner Components 4:5 (2:3)

Awaria: Zbigniew Sadowski-3, Tomasz Federczyk
Dellner Components: Gracjan Hebel-2, Patryk Kolakowski-2, Artur Okruciński
Zawodnik meczu: Zbigniew Sadowski (Awaria)

Zdecydowanie lepsze wejście w mecz zaliczyła ekipa Awarii strzelając bramkę już w drugiej minucie spotkania. Zaskoczeni rywale nie zamierzali jednak odpuszczać i szybko doprowadzili do remisu. Dellner po kilku minutach gry podkręcił tempo meczu dzięki czemu strzelili kolejną bramkę dającą prowadzenie. Do przerwy padły jeszcze bramki ale Jakub Skiba z kolegami utrzymali jednobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron ekipa Dellnera miała już dwie bramki przewagi i z taką różnicą kontrolowali spotkanie. Tuż przed gwizdkiem Awaria złapała kontakt po strzale z dystansu ale po tej bramce sędzia zakończył to spotkanie i musieli uznać wyższość rywala.

Koneser Gdynia - FC Babilon United 2:4 (1:1)

Koneser Gdynia: Adam Dziuba, Dariusz Kochański
FC Babilon United: Oskar Kępczyński-3, Jakub Izdebski
Zawodnik meczu: Oskar Kępczyński (Babilon United)

Przed rozpoczęciem sezonu Marek Cecot zapewniał że celem będzie utrzymanie w pierwszej lidze. Jak się okazuje presja zdjęta z zawodników sprzyja korzystnym wynikom i po raz kolejny wracają do domu z kompletem punktów. Chociaż mecz w pierwszej połowie był na tyle wyrównany że zobaczyliśmy tylko po jednej bramce, to w drugiej części uwidoczniła się przewaga jednej z drużyn. Oskar Kępczyński miał dziś naprawdę dobrze ułożoną stopę i to dzięki jego trafieniom w drugiej połowie Babilon odnosi pewne zwycięstwo. Ta wygrana sprawia że wejście do ekstraklasy staje się naprawdę realne.

Śledzie - Castorama 9:4 (3:1)

Śledzie: Michał Kajak-4, Mikołaj Pieczko-2, Piotr Zabłotny-2, Kamil Malinowski
Castorama: Andrzej Kałdowski-2, Radosław Maszota, samobój
Zawodnik meczu: Kamil Malinowski (Śledzie)

Ostatnia drużyna trzeciej ligi sprawiła spore problemy idącym po awans Śledziom. W pierwszej połowie minimalnie lepsza ekipa Tomasza Lewandowskiego ale Castorama cały czas dobrze się broniła i wyprowadzała groźne kontry. Ozdobą pierwszej części był gol Kamila Malinowskiego który piętą skierował piłkę do bramki rywala dając tym samym prowadzenie. Po zmianie stron Castorama wyrównała i sprawiała wrażenie że wyszarpie choćby punkt w starciu z wyżej notowanym przeciwnikiem. Niestety dla nich po raz kolejny Michał Kajak strzelał jak na zawołanie i nie pozostawił złudzeń przyczyniając się do pewnego zwycięstwa swojej ekipy.

SKM Gdynia - Konkol Team 10:8 (4:2)

SKM Gdynia: Patryk Kowalczyk-5, Patryk Sobczyk-2, Łukasz Rankiewicz, Tomasz Skonieczny,
Damian Pipke
Konkol Team: Paweł Cuprych-2, Marcin Taube-2, Piotr Malicki, Tomek Kwiatkowski-2,
Patryk Konkol
Żółte kartki: Paweł Cuprych (SKM), Tomasz Skonieczny (Konkol)
Zawodnik meczu: Patryk Kowalczyk (SKM)

Zdecydowanie lepsze zawody rozgrywała ekipa SKM Gdynia która już w pierwszej połowie zaznaczyła swoją przewagę na boisku. Po zmianie stron kilka błędów bramkarza rywali wykorzystał Konkol Team który potrafił odrobić stratę aż czterech bramek doprowadzając do wysokiego remisu 8:8. Takie boiskowe wydarzenia sprawiły że SKM na końcówkę postanowił zmienić bramkarza co dało więcej pewności z tyłu i mogli skupić się na ataku. Strzelając w końcówce dwa gole wygrali 10:8 i dołożyli kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

g.20.00 III Liga: Jastrzębie Gdynia - TRANS-NAUTA

g.21.00 III Liga: SPS Limonka II - dmuchane.pl