Ligowa ŚRODA! Grały wszystkie ligi!

• autor: Ł.Krzemiński, 2018-05-16 17:28

Od Ekstraklasy po III Ligę - czyli kibice w środę mają możliwość obserwowania całego przekroju Nadmorskiej Ligi 6! O nietypowej porze, bo o 22.00 gra Ekstraklasa, a w zaległym meczu na przeciw siebie Joga Bonito i Enerpol. Wcześniej pewne kolejne zwycięstwo Bękartów i trzy oczka na koncie FC Nankatsu.

II liga
VGL Group - Orange Team Gdynia 9:4 (4:1)
VGL:
Mateusz Szerechan-3, Artur Gliński-2, Kacper Szarmach, Jakub Jaroszyński-3
Orange: Jakub Kwieciński, Piotr Kaczmarczyk-3
Zawodnik meczu: Mateusz Szerechan (VGL Group)

VGL zwycięża w pełni zasłużenie i inkasuje ważne trzy oczka. Jako, że VGL ma o dwa mecze mniej niż czołówka ligi, to przy dobrej dyspozycji w drugiej części sezonu jest szansa, aby ten zespół włączył się do walki o coś więcej niż tylko środek tabeli II Ligi!
Znów dobrą formę potwierdza najlepszy zawodnik marca w NL6, a więc Mateusz Szerechan, który trzy raz wpisał się na listę strzelców. Właściwie samo spotkanie rozstrzygnęło się już przed przerwą. Po zmianie stron VGL kontrolował wydarzenia na boisku.

I liga
JNT - FC Nankatsu 5:7 (4:2)
JNT:
Daniel Wójcik-3, Daniel Szelbracikowski, Kacper Kupc
FC Nankatsu: Wojciech Sankowski-2, Tomasz Zadrożny-2, Andrzej Szpyrko, Marek Skowyrski-2
Zawodnik meczu: Wojciech Sankowski (FC Nankatsu)

Losy tego spotkania odmieniła jedna sytuacja. Wszystko do rzutu wolnego pośredniego podyktowanego w drugiej połowie dla FC Nankarsu toczyło się po myśli JNT. Beniaminek prowadził do przerwy 4:2,a  popisową partię rozgrywał Daniel Wójcik, który nie pierwszy raz pokazuje, że jest czołowym zawodnikiem ligi. Zaaplikował rywalom trzy gole i wydawało się, że JNT ma szansę zwycięstwo dowieźć do ostatniego gwizdka sędziego. Tak jak jednak wspomnieliśmy kluczowa okazała się sytuacja z drugiej połowy meczu. Bramkarz JNT złapał piłkę podaną od własnego zawodnika co sędzia musiał zinterpretować jako podanie i zarządził rzut wolny pośredni. Od tego momentu Nankatsu zwietrzyło szansę, przejęło inicjatywę i nie tylko odrobiło straty, ale zdołało wyjść na prowadzenie i ostatecznie zapisać na swoim koncie trzy oczka.

III liga
HG Solutions - Bękarty 1:11 (0:5)
HG Solutions:
Patryk Kurleto
Bękarty: Michał Sobala-4, Sebastian Filipkowski, Tomasz Kujawski, Mateusz Boyke, Łukasz Superson, Dawid Gackowski, Maciej Wałdowski-2
Zawodnik meczu:Michał Sobala (Bękarty)

Bękarty w dobrej formie i tę dyspozycję potwierdzają w kolejnym spotkaniu ligowym. Co więcej nie tylko pewnie pokonali HG Solutions, co patrząc na pozycje obu ekip w ligowej tabeli nie jest niespodzianką - to znów mogli zachować czyste konto. Jedyną bramkę Maciej Nowak puścił dopiero w drugiej połowie i co więcej był bardzo bliski skutecznej interwencji.
Bękarty wydają się na najlepszej drodze do drugiej ligi. Zwłaszcza teraz, gdy okazało się, że aż cztery drużyny mają szansę na bezpośredni awans do II Ligi.

II liga
Tawerna - Bastion 2:4 (0:2)
Tawerna
: Damian Miernik-2
Bastion: Maksymilian Baranowski, Mateusz Lewandowski, Karol Semmerling, Przemysław Leszczyński
Zawodnik meczu: Przemysław Leszczyński (Bastion Gdynia)

Bastion przystępował do tego spotkania po ponad 16 dniach przerwy, ale zawodnicy żółto-czarnych nie poświęcili tego czasu wyłącznie na odpoczynek. We własnym zakresie przygotowywali się do drugiej części sezonu i mimo osłabień kadrowych okazali się lepsi od Tawerny.
Na zwycięstwo Bastionu zanosiło się od pierwszej minuty meczu. Żółto-czarni byli ewidentnie lepiej zmotywowani i 'bardziej chcieli' zakończyć spotkanie zwycięstwem. Do przerwy prowadzili 2:0 i także dwoma bramkami przewagi wygrali drugą połowę.
- Bastion wygrał zasłużenie. To nie był nasz dzień - mówili po meczu zawodnicy Tawerny.
Natomiast zwycięzcy nie kryli radości ze zdobytych trzech oczek.
- Teraz czekamy na nasze małe derby, a więc starcie z Limonką - mówił Tomasz Tomczyk. - To spotkanie z zaprzyjaźnioną ekipą jest dla nas zawsze bardzo ważne i to takie małe piłkarskie święto.

III liga
WS Stumet - Saturn Gdynia 5:2 (4:0)
WS Stumet
: Krystian Zysko-2, Maciej Kurek-2, Maciej Orlikowski
Saturn Gdynia:Marcin Garstka, Marcin Mikulski
Zawodnik meczu: Maciej Orlikowski (WS Stumet)

WS Stuemt jest na dobrej drodze, aby wrócić do II Ligi zaledwie po jednym sezonie spędzonym w III Lidze. Jak do tej pory zawodnicy Stumetu, choć oczywiście zanotowali też porażki i remisy, to jednak widać, że mają ochotę włączyć się do walki o awans.
Dzięki pewnej wygranej z Saturnem mają już na swoim koncie 17 oczek.
Samo spotkanie odzwierciedlało pozycje drużyn, jakie zajmują w ligowej tabeli. Stumet już do przerwy prowadził 4:0 i praktycznie rozstrzygnął losy spotkania. Po zmianie stron nie pozwolił już sobie zrobić krzywdy i spokojnie utrzymał prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

III liga
Żółto-niebiescy - Konkol Team 6:7 (2:4)
Żółto-niebiescy:
Tomasz Bartnicki, Mateusz Dąbrowski, Maciej Wardziński-3, Tomasz Błaszczykowski
Konkol Team:Piotr Malicki, Marcin Taube, Patryk Waleczkowski-2, Patryk Konkol, Piotr Hermanowicz, Tomasz Kwiatkowski
Zawodnik meczu:Patryk Waleczkowski (Konkol Team)

Gol za gol, emocje i ostatecznie zwycięstwo Konkol Team! Wydawało się, że mający w swoim składzie takich zawodników jak Mateusz Dąbrowski czy Maciej Wardziński Żółto-niebiescy przechylą szalę na swoją korzyść, ale Konkol udowadnia, że poważnie trzeba brać ten zespół pod uwagę w kontekście walki o awans do II Ligi.

Ekstraklasa
Joga Bonito - Enerpol Gdynia 9:2 (4:1)
Joga Bonito:
Łukasz Borkowski-3, Paweł Mitrosz-2, Michał Freiberg, Adam Burkacki-2, Patryk Kamola
Enerpol Gdynia: Damian Podkański, Kamil Wośk
Zawodnik meczu: Adam Burkacki (Joga Bonito)

Wyjątkowo ze względu na napięty kalendarz meczów w Ekstraklasie to spotkanie odbyło się o godzinie 22.00. Większą mobilizacją i koncentracją wykazała się Joga Bonito, która powetowała sobie tym samym straty jakie we wtorek poniosła w starciu z Orionem Gdynia.
Joga od początku przeważała, a na listę strzelców wpisał się nawet broniący bramki Jogi Patryk Kamola. Na usprawiedliwienie dla Enerpolu trzeba przyznać, że zespół ten miał duże problemy kadrowe.
Enerpol zasługuje na wyróżnienie także pod względem fair play. Zespół ten, choć we wcześniejszym terminie miał odpowiedni skład zgodził się na przełożenie meczu, aby nie wygrywać walkowerem. Postawa godna szacunku, nawet jeśli kosztem tego faktu Enerpol zagra tylko w grupie spadkowej. Wszystko rozstrzygnie się w czwartek podczas niezwykle ważnego meczu z DT City.