Demolka Bękartów ! Zielecki bohaterem Bazy !

• autor: Robson, 2018-06-13 23:44

W środowe popołudnie mieliśmy typowo angielską pogodę i przyszło nam rozgrywać mecze przy padającym deszczu. Taka pogoda nie przeszkadzała by rozegrać kilka ciekawych spotkań. Najbardziej zadowoleni mogą być zawodnicy Bękartów ponieważ zwycięstwo 18:7 jest ich najwyższym w historii zespołu. W kolejnych pojedynkach między Ejsmondem a Aleksandrem padł zaskakujący remis ,a Baza uratowała zwycięstwo w ostatnich minutach meczu potwierdzając swój awans do pierwszej ligi.

III liga
Castorama - Dellner Components 9:4 (3:3)

Castorama: Radosław Maszotta-3, Andrzej Kałdowski-3, Michał Petkiewicz, Damian Grubba, Kolatowski
Dellner Components: Gracjan Hebel-2, Artur Okruciński, samobój
Zawodnik meczu: Radosław Maszotta (Castorama)

Ostatnia w tabeli Castorama zaskoczyła swoich rywali dzisiejszą postawą na boisku grając odważną i ofensywną piłkę. Już na początku spotkania Radosław Maszotta popisał się potężnym uderzeniem z dystansu które otworzyło wynik spotkania. Dellner nie czekał długo z odpowiedzią i szybko wyrównał. Do przerwy padło jeszcze kilka bramek, a mecz toczył się na wyrównanym poziomie. Po zmianie stron Castorama wspięła się na wyżyny swoich umiejętności i jeszcze skuteczniej kończyła swoje akcje. Jakub Skiba i jego koledzy w drugiej części byli drużyną słabszą i musieli uznać wyższość rywala.

III liga
Bękarty - Wybrzeże Klatki Schodowej 18:7 (9:2)

Bękarty: Krzysztof Podczaski-7, Tomasz Kujawski-5, Maciej Wałdowski-3, Mateusz Boyke-2,
Sebastian Filipkowski
Wybrzeże: Michał Czerwiński-4, Grzegorz Andrzejczyk-3
Zawodnik meczu: Krzysztof Podczaski (Bękarty)

Bękarty dopisują do historii swojego zespołu najwyższy wynik w oficjalnym ligowym meczu tym samym potwierdzając że awans do wyższej ligi należał im się od początku. Już od pierwszego gwizdka widać było kto w tym meczu będzie dyktował warunki dzięki szybko strzelonej bramce przez "bordowych". Osłabiony kadrowo zespół Michała Niewiadomskiego nie był w stanie powstrzymać rozpędzonej maszyny jaką w tym sezonie jest niewątpliwie ekipa Bękartów. Po zmianie stron mecz nadal był jednostronny, a przy wysokim prowadzeniu podopieczni Macieja Nowaka nieco się rozluźnili i pozwolili sobie na stratę większej ilości bramek niż przed przerwą. Różnica była na tyle duża że nawet 7 goli strzelonych przez Wybrzeże nie było w stanie zapewnić choćby remisu w tym spotkaniu. Dzięki okazałemu zwycięstwu Bękarci dają znać rywalom z wyższej ligi że w przyszłym sezonie nie będą chłopcami do bicia.

Aleksander: Maciej Kiciński-2, Piotr Kaźmierczak
Zawodnik meczu: Maciej Kiciński (Aleksander)

​W pierwszej części Ejsmond po dwóch uderzeniach z połowy boiska wyszedł na bezpieczne prowadzenie. Wydawać się mogło że ekipa która częściej była przy piłce i prowadziła do przerwy zwycięstwo ma już w kieszeni. Nic bardziej mylnego,  niezawodny w tym sezonie Maciej Kiciński z Aleksandra pociągnął swój zespół do lepszej gry czym nieco zaskoczył lidera trzeciej ligi. Dzięki walce do samego końca udało się wyrwać punkt w starciu z trudnym rywalem.

II liga
Baza - Orange Team 9:5 (2:4)

Baza: Bartosz Woźniak-3, Tomasz Zielecki-3, Michał Wrzesiński-2, Mateusz Wajs
Orange Team: Jakub Gojska-2, Paweł Lipiński, Mateusz Ciechanowski-2
Zawodnik meczu: Tomasz Zielecki (Baza)

​Drużyna znajdująca się w strefie spadkowej wysoko postawiła poprzeczkę liderowi drugiej ligi. Od pierwszego gwizdka wysoki pressing ze strony Orange szybko został zamieniony na bramki. Baza w ostatnim czasie w pierwszych 25minutach jest niewidoczna i daje się zepchnąć do defensywy. Jednak jak mówią sami zawodnicy wygrywa u nich kondycja wypracowana poza boiskiem. Tak było i tym razem w końcówce spotkania zmęczeni zawodnicy Orange nie wytrzymali tempa,a Tomasz Zielecki wykorzystując przewagę fizyczną trzy razy trafił do bramki dając tym samym pierwsze i zwycięskie prowadzenie w tym meczu.