Chylonia w półfinale! Bad Boys remisują po niesamowitej...

• autor: Maciek, 2018-06-18 22:55
Chylonia w półfinale! Bad Boys remisują po niesamowitej pogoni!

Bad Boysi po fantastycznej drugiej połowie, pozbawili drużyny Salosu mistrzostwa I ligi. Chylonia po pokonaniu JR'a zagra w półfinale pucharu NL6. W I lidze pewne zwycięstwa odnoszą Koneser oraz Latarnik. Natomiast w najniższej klasie rozgrywkowej - WS Stumet zapewnia sobie prawo gry w barażach, a Ejsmond Club, w ostatniej akcji meczu, ratuję zwycięstwo nad dobrze spisującymi się w tym meczu Rebelsami.

Koneser Gdynia - Nevada Gdynia 4:11 (3:6)

Koneser: Mateusz Śrubka, Łukasz Cupisz, Adam Dziuba, Maciej Bojarojć
Nevada: Adam Cichowski, Rafał Piotrowski-2, Rafał Śmiak-2, Rafał Malanowski-3, Allan Janocha-3
Zawodnik meczu: Allan Janocha (Nevada)

Z początku kompletna dominacja Nevady. Młoda ekipa raz po raz punktowała swoich rywali, dobijając do 5-bramkowego prowadzenie we wczesnym etapie spotkania. Koneser przebudził się w końcówce połowy, o czym świadczy nieco zniwelowana strata bramkowa. Po zmianie stron, Nevada grała to samo co od pierwszych minut meczu, lecz tym razem dali dojść do głosu rywalom tylko raz, sami aplikując im ,,dwucyfrówkę'' w końcowym wyniku.

Ejsmond Club - Rebels AIC 3:2 (2:0)

Ejsmond: Błażej Niciński, Aleksander Bochentyn, Mateusz Barański
AIC: Krystian Pobłocki, Kamil Lisiecki
Zawodnik meczu: Mateusz Barański (Ejsmond)

Sytuacja w której Ejsmond ma zapewniony awans, a Rebelsi jeszcze o niego walczą - sprawiła że mecz ten był niezwykle wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie. Ekipa Błażeja Nicińskiego standardowo dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie mogli tej przewagi przekuć w prowadzenie. Do przerwy udało im się jednak umieścić piłkę w siatce rywala dwukrotnie i zanosiło się na kolejne pewne zwycięstwo Ejsmond Club'u. Nic z tych rzeczy! AIC wykorzystując okazję w postaci braków kadrowych przeciwnika, dosłownie na niego ,,siedli'' dzięki czemu zrobiło nam się 2:2. Jedna gdy zegar pokazywał już ,,zero'' a zawodnicy grali tylko dzięki doliczonemu czasowi, fenomenalną bramkę strzelił Mateusz Barański, który zakręcając piłkę obok słupka, dał 3 punkty swojej drużynie.

Latarnik Choczewo - Sporting Orłowo 4:1 (1:1)

Latarnik: Marcin Łukowski, Bartosz Hundrieser, Mateusz Ciosek, Damian Figurski
Sporting: Mariusz Bieszke
Zawodnik meczu: Damian Figurski (Latarnik)

Pierwsze kilkanaście minut bezbramkowe, a to za sprawą wręcz wyśmienicie sprawujących się bramkarzy jednych i drugich, którzy nawet w beznadziejnych dla nich sytuacjach nie dawali się pokonać. Każdy jednak skapitulował do przerwy po razie, przez co ,,do szatni'' schodziliśmy przy remisie. Po zmianie stron - Latarnik kontynuował swoją dobrą grę w obronie, czego już niestety nie można było powiedzieć o drużynie z Orłowa. Choczewo dokładając 3 bramki i zachowując czyste konto w 2 połowie, zapewniło sobie tym samym grę w barażach!

Wybrzeże Klatki Schodowej - WS Stumet 2:8 (2:5)

Wybrzeże: Dawid Kotowski, Grzegorz Andrzejczyk
Stumet: Maciej Orlikowski, Jacek Radomski, Łukasz Wegnerski, Krystian Zysko-2, Bartłomiej Drespa-3
Zawodnik meczu: Bartłomiej Drespa

Stumet od razu zaczął z przytupem, bowiem w przeciwieństwie do przeciwnika, mógł sobie zapewnić zwycięstwem grę w barażach. Dlatego też konsekwentnie uciekali przeciwnikowi strzelając kolejne gole, lecz przez gapiostwo w obronie, na przerwę schodzili ,,tylko'' z 3 bramkami przewagi. Drugie 25 minut zagrali już jednak mądrze, co zaprocentowało 3 strzelonymi golami, oraz - dzięki odrobinie szczęścia - czystym kontem. Najważniejszym jest jednak fakt, że ekipa WS Stumet, tą wygraną zapewniła sobie grę w barażach, które znacznie ich przybliżają do powrotu do II ligi.

Bad Boys - Salos Rumia 8:8 (0:5)

Bad Boys: Damian Gołębiewski, Marcin Talaśka-2, Tomasz Kapeluch-5
Salos: Mateusz Zieliński, Karol Kornatowski-2, Oskar Bohm, Marcel Brodnicki-3
Zawodnik meczu: Tomasz Kapeluch (Bad Boys)

Dramat Salosu! Awans do Ekstraklasy mieli już zapewniony, ale jak sami zawodnicy mówili, chcieli oni skończyć sezon z mistrzostwem I ligi. Do połowy wydawało się to bardziej niż pewne, bowiem zawodnicy z Rumi prowadzili pewnie 5:0, będąc znacznie lepszą drużyną. To co się jednak zaczęło dziać po przerwie, nawet filozofom mogło się nie przyśnić. Show zaczął robić Tomek Kapeluch, a Bad Boysi sensacyjnie zaczęli odrabiać gigantyczną stratę. Na kilka minut przed końcem, było już tylko 7:5 dla Salosu, a Bad Boysi ewidentnie poczuli krew. W samej końcówce dopięli swego i wyszarpali rywalom remis, przy okazji pozbawiając ich pierwszego miejsca na koniec sezonu.

Puchar NL6 V runda
FC Chylonia - JR Pogórze 9:5 (4:1)

Chylonia: Patryk Melzer-2, Dawid Szołomicki-2, Krzysztof Idzi-5
Pogórze: Łukasz Knioch, Patryk Wychnowskui, Krzysztof Kijanka, Adam Czaus, Maciej Kosicki