Baza nadal bez punktów ! Iskra Gdynia pewnie wygrywa !

• autor: Robson, 2018-09-12 18:21

Trudne wejście Bazy do I Ligi. Bardzo dobrze spisujący się w II lidze zespół na zapleczu Ekstraklasy musiał w środę uznać wyższość Maximusa24.
Zwycięstwo zanotował Koneser Gdynia, który okazał się lepszy od Braci. Natomiast w III Lidze w meczu dwóch ekip, które będą jesienią w czołówce lepsza okazała się Iskra Gdynia.
Dobrą formę z Pucharu Polski na boiska NL6 przeniósł Mateusz Szerechan, który poprowadził VGL Group do zwycięstwa nad Studio Prime JBG.

I liga
Baza - Maximus24 2:3 (0:1)
Baza: Michał Strawa, Artur Latkowski
Maximus24: Kamil Kiełb-2, Jarosław Winnicki
Zawodnik meczu: Kamil Kiełb (Maximus)

Baza po raz kolejny zaznała goryczy porażki na pierwszoligowych boiskach. Tym razem przeciwnikiem który pozbawił ich zdobyczy punktowej był Maximus24. Od początku mecz z lekką przewagą zawodników prowadzonych przez Radosława Talaśkę. Jeszcze przed przerwą wyszli na jednobramkowe prowadzenie po pięknym strzale z rzutu wolnego. Po zmianie stron mecz był już bardziej wyrównany ,a do ostatniego gwizdka toczyła się walka o 3 punkty. Ostatecznie po golach Kamila Kiełba i Jarosława Winnickiego Maximus24 odnosi drugie zwycięstwo w lidze.

III liga
Aleksander - Iskra Gdynia 4:8 (1:2)
Aleksander: Mariusz Ursel-2, Sebastian Nagel, Marek Liszewski
Iskra Gdynia: Popiel Jakub-2, Mateusz Chwyć-2, Artur Zieliński-2, Klaudiusz Zapora, Jakub Nowak
Zawodnik meczu: Artur Zieliński (Iskra)

Po ostatnim wysokim zwycięstwie Iskra Gdynia nie zwalnia tempa. Tym razem młodzi "iskrzacy" dali lekcję futbolu starszym kolegom z ekipy Aleksandra. W pierwszej części mecz był jeszcze wyrównany o czym świadczy skromne prowadzenie 2:1, ale po zmianie stron obraz gry zdecydowanie uległ zmianie. Iskra skutecznie kończąc swoje liczne ataki wyszła na pewne prowadzenie którego nie oddała już do ostatniego gwizdka. Dzięki tej wygranej Iskra Gdynia ląduje w górnej części tabeli.

I liga
Bracia - Koneser 4:6 (3:3)
Bracia: Tomasz Radtke, Kamil Dziełyński, Sebastian Wilk, Adrian Szewczyk
Koneser: Adam Dziuba-3, Łukasz Cupisz, Maciej Bojarojć, Bartosz Barszczewski
Zawodnik meczu: Adam Dziuba (Koneser)

Po porażce i remisie w końcu przyszedł czas na zwycięstwo. Ekipa Konesera która z meczu na mecz wydaje się piąć w górę tabeli, po wyrównanym boju z Braćmi zdobywa pierwsze trzy punkty. Od pierwszego gwizdka wymiana ciosów z obu stron co dało nam wysoki remis do przerwy 3:3. W drugiej części więcej z gry miała już ekipa Konesera, która strzelając o dwie bramki więcej od przeciwnika zapewniła sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. Na uwagę zasługuje hat-trick Adama Dziuby który znacznie przyczynił się do zdobycia 3 punktów.

II liga
VGL Group - Studio Prime JBG 6:5 (2:3)
VGL: Mateusz Szerechan-4, Jakub Jaroszyński, Kacper Trościanko
JBG: Krystian Ulenberg-2, Oleksander Fiognostov, Wojciech Chojke, Damian Pobłocki
Zawodnik meczu: Mateusz Szerechan (VGL)

Pierwsza połowa zdecydowanie lepiej ułożyła się zespołowi Damiana Pobłockiego, dzięki czemu na przerwę schodzili przy wyniku 3:2. Po zmianie stron za odrabianie strat wzięli się zawodnicy VGL szybko wyrównując i odrazu wychodząc na prowadzenie. Duży udział przy "odrodzeniu" drużyny miał Michał Szerechan, który napędzał ekipę do jeszcze lepszej gry. JBG do samego końca walczyło o korzystny wynik jednak zabrakło czasu by wyrwać przeciwnikom chociaż jeden punkt.