AGSP i Alexander gromią! KM PSP wygrywa szlagier I ligi

• autor: Maciek, 2018-09-17 23:43

Prawdziwe strzelaniny urządziły sobie ekipy Alexandra i AGSP - strzelając rywalom po kilkanaście goli! Tak jak Alexander sam dał sobie przy tym wbić 9 goli, to ekipa Łukasza Borkowskiego była bardzo blisko zachowania czystego konta. Mniej jednostronne pojedynki mieliśmy natomiast w I lidze. Tu stosunkiem 2 bramek wygrały Nevada i Koneser, z czego ci pierwsi nadal pozostają z kompletem punktów. W najciekawiej zapowiadającym się poniedziałkowym spotkaniu, KM PSP nie dało szans Latarnikowi i tak samo jak Nevada, ma do tej pory maksymalną ilość zdobytych punktów.

I liga
Bracia - Nevada Gdynia 4:6 (2:1)

Bracia: Michał Pietkiewicz, Adrian Szewczyk, Marcin Rutkowski-2
Nevada: Daniel Kolenda, Allan Janocha-2, Rafał Malanowski-3
Żółte kartki: Tomasz Radtke, Sebastian Wilk (obaj Bracia)
Zawodnik meczu: Allan Janocha (Nevada)

Ekipa Braci od pierwszej minuty psuła krwi rywalom, którzy w tym sezonie z kompletem punktów okupują 1 miejsce w tabeli. Jednak sporej różnicy punktowej kompletnie nie było na boisku widać, dowodem czego było prowadzenie Braci do przerwy. Początek drugiej połowy przyniósł dla nich kolejną bramkę i pewne było, że jeśli Bracia utrzymają taki poziom, to sprawią małą niespodziankę. Niestety, w przeciągu zaledwie kilku minut wydarzył się dramat, a Nevada ze stanu 1:3, wyszła na prowadzenie 5:3! Bracia jeszcze próbowali się zbliżyć, lecz rywal nie był im dłużny i 2 bramkowym zwycięstwem Nevady zakończyliśmy te ciekawe zawody.

III liga
Alexander - HG Solutions 15:9 (7:4)

Alexander: Piotr Kaźmierczak, Sebastian Nagel, Mariusz Ursel-2, Maciej Kiciński-3, Marek Liszewski-8
HG: Mateusz Rycerz, Aram Grigorian, Michał Jasiński-2, Piotr Zawadzki-5
Zawodnik meczu:

Popis strzelecki Alexandra! Starzy znajomi z III ligi kolejny raz się spotkali i tym razem zobaczyliśmy aż 24 bramki! Po pierwszej połowie drużyna Michała Zorna prowadziła już 3 golami, a ogólnie zobaczyliśmy ich 11 i mogliśmy być pewni że druga odsłona meczu dostarczy nam podobnej kanonady. I tak też się stało. Obrona Alexandra nie była dzisiejszego dnia w dobrej kondycji, co doprowadziło do zbliżenia się rywala na 2 trafienia. Jednak braki w szeregach defensywnych, u żółtych nadrabia duet Kiciński-Liszewski, z czego ten drugi trafił dziś do siatki aż 8-krotnie! W HG można za to wyróżnić Piotra Zawadzkiego, który nieco osłodził sobie wysoką porażkę, dokładając do swojego konta bramkowego 5 goli.

I liga
Bad Boys - Koneser Gdynia 2:4 (2:2)

Bad Boys: Tomasz Kapeluch, Tomasz Sychowski
Koneser: Jakub Łapa, Leszek Kukiełka, Łukasz Cupisz, Michał Molęda
Zawodnik meczu: Michał Molęda (Koneser)

Jedni i drudzy od początku widzieli okazję w pokonaniu rywala i zgarnięcia 3 punktów i tak też od razu przeszliśmy w meczu do ataku. Akcje przechodziły dynamicznie z bramki do bramki i choć obrony oraz bramkarze dobrze się spisywały, to gracze ofensywni również mieli coś do powiedzenia i zarówno ci z Bad Boysów jak i Konesera zdobyli dla swoich ekip po 2 bramki do przerwy, więc drugie 25 minut rozpoczęliśmy niemal że ,,od nowa''. Tu bramki strzelali już tylko Koneserzy. I chociaż było ich dokładnie tyle samo co w pierwszej połowie, zdecydowanie to wystarczyło aby wyszarpać zwycięstwo, oraz pokazać że skuteczna gra w obronie popłaca.

III liga
AGSP - #poprostu bistro 19:1 (5:0)

AGSP: Maciej Dąbrowski, Piotr Wilk, Przemysław Pek, Marcin Rumian-2, Czerwionka-2, Filipski-3, Łukasz Borkowski-5
#poprostu: Maciej Badtke
Zawodnik meczu: Przemysław Pek (AGSP)

AGSP nie zwalnia tempa! Drużyna trenerów Szkółek Piłkarskich Arki, pod przewodnictwem Łukasza Borkowskiego pokazuje, że III liga to zaledwie pierwsza stacja w ich o wiele wyżej mierzących planach. Do przerwy drużyna #poprostu jeszcze stawiała opór, bowiem już nie raz widzieliśmy w naszych rozgrywkach wynik 5:0. To co jednak stało się w drugiej części spotkania, co prawda również się zdarza, ale zdecydowanie rzadziej. AGSP rozpoczęli prawdziwy popis strzelecki, a gola z bramki do bramki zdobył również Przemysław Pek, który stoi w tej ekipie na bramce i robi to bez rękawic! Mało brakowało a zachowałby jeszcze czyste konto. Jego kolegą z pola, zabrakło natomiast ledwie 1 trafienia, do ustrzelenia ,,dwudziestki'' ale 19:1 również robi duże wrażenie.

I liga
Latarnik Choczewo - KM PSP Gdynia 2:8 (0:3)

Latarnik: Bartosz Hundrieser, ?
KM PSP: Tomasz Lewańczyk, Gracjan Szutenberg, Adam Ulan-2, Łukasz Tuński-2, Marcin Nowak-2
Zawodnik meczu: Gracjan Szutenber (KM PSP)

KM PSP nie zwalnia tempa. Dziś na ich przeszkodzie stanął - również rozstawiony wysoko w ligowej tabeli - Latarnik. ,,Strażacy'' pokazali jednak z czego najbardziej są znani, czyli konstruowania akcji wieloma podaniami i kończenia ich bramkami. W pierwszych 25 minutach 3 razy wypunktowali tak rywala, zachowując przy tym czyste konto. Po przerwie, Latarnik ruszył na rywala, czym również odsłonił swoją bramkę. Co prawda przyniosło im to 2 bramki, ale nawet one nie dałyby chociażby punktu. Dodatkowo KM PSP trafili do ich siatki jeszcze 5 razy i pewnie wygrali 4 spotkanie z rzędu.