Dzień pogromów! Sporting lepszy w hicie II ligi

• autor: Maciek, 2018-09-19 00:51

Śledzie, Bękarty oraz Dziki West. Te trzy ekipy nie dały dziś swoim przeciwnikom żadnych szans na chociażby nawiązanie walki. Bękarty jednak w przeciwieństwie do dwójki pozostałych, wygrali dopiero pierwsze spotkanie w sezonie. Natomiast również wspomniane drużyny, występujące zgodnie w niebieskich koszulkach, kontynuują marsze -pierwsi do I ligi a drudzy do TOP4 Ekstraklasy. W jedynym meczu w którym do ostatnich minut mogło się coś pozmieniać, Sporting pokonał Awarię i uciekł jej w ligowej tabeli.

Awaria - Sporting Orłowo 4:6 (2:1)

Awaria: Bartek Żabiński, Patryk Okrój, Kondrad Ryczko-2
Sporting: Krzysztof Kubiński, Mariusz Bieszke, Radosław Gzela-4
Zawodnik meczu: Radosław Gzela (Sporting)

Awaria ewidentnie złapała zadyszkę, po trzech pierwszych dobrych meczach. Co prawda spotkanie rozpoczęli udanie, a przede wszystkim grali to z czego są znani, czyli grania solidnie w defensywnie, oraz skutecznie w kontratakach. Przyniosło im to 2 bramki w pierwszych 25 minutach, na co Sporting odpowiedział zaledwie jednym przełamaniem ich defensywy. Druga połowa to już jednak zupełnie inna para kaloszy! Sprawy w swoje nogi wziął Radosław Gzela i strzelając rywalom 4 gole, niemal że w pojedynkę poprowadził swoją drużynę do kolejnego zwycięstwa i to z sąsiadem w ligowej tabeli.

II liga;
Bękarty - Promil Gdynia 9:1 (4:1)

Bękarty: Michał Sobala-2, Maciej Wałdowski-3, Krzysztof Podczaski-4
Promil: Szymon Augustjański
Zawodnik meczu: Krzysztof Podczaski (Bękarty)

,,Bordowi'' po paśmie niepowodzeń od początku sezonu chcieli się w końcu przełamać, lecz bardzo szybko stracili pierwszego gola i wydawało się że na przełamanie będą musieli poczekać conajmniej do następnego meczu. Wtedy jednak przyszły 4 bramki z rzędu i na odpoczynek Bękarci schodzili z zapasem 3 goli. Po zmianie stron, Promile ruszyły do ataku, lecz nie potrafili już znaleźć drogi do bramki rywali ani razu. Ci natomiast, jeszcze 5-krotnie umieścili piłkę w ich siatce i w końcu wygrali mecz w II lidze.

Ekstraklasa
Joga Bonito - Dziki West 4:12 (2:7)

Joga: Michał Freiberg, Paweł Mitrosz, Mariusz Karnat-2
Dziki: Adam Rogala, Oskar Miotk, Jakub Ambrosiewicz, Daniel Lisowski-4, Kacper Ickiewicz-4
Żółte kartki: Michał Freiberg, Sebastian Karnat (Joga)
Zawodnik meczu: Daniel Lisowski (Dziki West)

Joga w pierwszych 4 kolejkach nie wygrała żadnego spotkania, chociaż trzeba przyznać że każda z porażek była minimalna. Dziś jednak Dziki West postanowił zerwać z tą ,,tradycją'' i od początku rzucił się na ostatnią drużynę Ekstraklasy. Dało im to wysokie prowadzenie do przerwy i zdecydowany komfort. W drugiej odsłonie meczu ,,Dzicy'' ciągle nie odpuszczali doświadczonym przeciwnikom i powiększali swój dzisiejszy dorobek strzelecki. Skończyli na 12 bramkach, a dla porównania, Joga we wcześniejszych 4 meczach, straciła ,,ledwie'' 15 goli.

Śledzie - Studio Prime JBG  12:1 (5:0)

Śledzie: Bartłomiej Decyk, Tomasz Lewandowski-2, Kamil Malinowski-2, Michał Kajak-7
JBG: Michał Kościelski
Zawodnik meczu: Michał Kajak (Śledzie)

Słynące z bardzo szczelnej defensywy JBG, dziś straciło najwięcej goli od conajmniej kilku sezonów. Trzeba jednak przyznać, że ich dzisiejszymi rywalami byli Śledzie, którzy właśnie 2 mecz z rzędu wygrali ,,dwucyfrowo'' co jest samo w sobie definicją ich grę w ataku. Kolejny popis strzelecki dał Michał Kajak, który na pocieszenie dla rywala, już nie jednej ekipie potrafił strzelić więcej goli w jednym spotkaniu niż dzisiaj. Tym samym drużyna Tomka Lewandowskiego coraz bardziej się rozpycha w czołówce II ligi i zgłasza coraz większe ambicję do awansu!

Ekstraklasa
Salos Rumia - Classic Gdynia

Salos:
Classic:
Zawodnik meczu:

Mecz zostanie zweryfikowany przez komisję ligi!!!